Закордонний екстрім-туризм: як вибрати страховий поліс

Стандартний туристичний поліс підходить «спокійним» мандрівникам, які вважають за краще оглядати визначні пам'ятки та мирно відпочивати на пляжі. Туристи-екстремали не належать до цієї категорії: для них передбачені розширені програми з опцією «Спорт», «Екстрім» або «Активний відпочинок». Експерти СК VUSO допомогли розібратися в тонкощах страхування активного закордонного туризму.

I9hkFBKrKMvOOd7c0S99SMUrO1CVJ-XWITkrXInq

За що переплата?

Поліс з опцією «Спорт»/«Активний відпочинок» коштує майже в два рази дорожче базового варіанта, що пояснюється високим ризиком отримання травми. Крім того, страховики роблять надбавку за складнощі транспортування, оскільки для евакуації туриста з важкодоступних районів може знадобитися гелікоптер або катер.

Розширена страховка для виїзду за кордон покриває набагато більше ризиків. До них відносяться травми, отримані під час занять спортом або активного відпочинку. Дія звичайного поліса на подібні нещасні випадки не поширюється.

Програми

Страховики пропонують спільні програми, що охоплюють найбільш популярні види спорту. До них відносяться гірський туризм, альпінізм, дайвінг, гірські лижі, стрибки з парашутом, парапланеризм, вітрильний спорт тощо.

Деякі компанії розділяють поняття «Спорт»/«Екстрім» і «Активний відпочинок», зараховуючи до першого типу професійний туризм і спорт, а до другого — види «аматорської» активності: наприклад, сімейні походи або пляжний волейбол.

Під час оформлення поліса уточніть, які саме види активності включені в опцію «Спорт». Якщо ви плануєте здійснити сходження на вісьмитисячник, у списку повинно бути зазначено «альпінізм» (а не «гірський туризм», під яким мається на увазі трекінг туристичними стежками).

Громадянська відповідальність перед третіми особами

Деякі види екстремального відпочинку ризиковані не тільки для самого туриста, а й для оточуючих. Зокрема, до числа таких активностей відносяться гірські лижі, джипінг (проходження маршруту на позашляховиках), моторний спорт і стрільба.

Додайте до поліса опцію «страхування цивільної відповідальності перед третіми особами», якщо ваше захоплення здатне заподіяти фізичну шкоду чи спричинити матеріальні збитки іншим людям. Страхова компанія компенсує збиток постраждалим, звільнивши вас від значних витрат.

Поцікавтеся репутацією асистуючої компанії

У разі травми необхідно зробити дзвінок до асистуючої компанії. Служба-асистанс вирішує всі організаційні питання за кордоном: саме вона підбирає медичний заклад, спілкується з рятувальниками, займається пошуками транспорту для евакуації та домовляється про оплату послуг.

Перш ніж укладати договір страхування, дізнайтеся назву асистуючої компанії та пошукайте відгуки в інтернеті. Зверніть увагу на те, наскільки швидко реагує асистанс на звернення та з якими клініками співпрацює.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

171

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

149

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

140

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

120

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

113

Фахівці Інституту прикладних проблем екології, геофізики і геохімії на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею провели ...