Першість світу з програмування стартує у Вінниці

Черговий сезон студентської першості світу з програмування розпочнеться з національної відбіркової Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Її перший етап по Вінницькій області стартує 13 квітня у Вінницькому національному технічному університеті та Вінницькому державному педагогічному університеті.

- Першість світу з програмування АСМ-ІСРС називають битвою мозків. Вона проводиться з 1977 року і є наймасовішою і найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою. У 2018 році лише у півфіналах 41-ої першості світу АСМ-ІСРС взяли участь більше 55000 студентів із близько 3100 університетів зі 111 країн світу, - говорить координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по Вінницькій області – доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України Ігор Арсенюк. 

За його словами, олімпіада вимагає від студентів не лише високопрофесійних навичок програмування (кодування), а й володіння мистецтвом складання у стисли терміни та у стресових умовах змагань надзвичайно складних оптимізаційних алгоритмів, для чого потрібні неабиякі знання математики. Команді з трьох студентів надається лише один комп’ютер, що вимагає узгодженої командної роботи, без навичок якої сучасний програміст практично не має ні якої цінності, у зв’язку з великими масштабами сучасних програмних проектів. Команда повинна за п'ять годин написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми розв’язку 10-15 задач. Переможець має розв’язати максимальну кількість задач за мінімальний час.

- Результати першості світу відображають здатність нації не лише використовувати комп'ютерні технології, а й робити свій внесок у їх створення. Можливість країни підготувати команди, здатні боротися за перемогу у фіналі світової першості, свідчить перед світовою ІТ-спільнотою про загальний рівень розвитку комп'ютерних технологій в країні та її потенціал у цій галузі людської діяльності, - пояснює Ігор Арсенюк.

Він нагадав, що команди ВНТУ тричі потрапляли до фіналу першості світу. А це трохи більше ста команд, відібрані з приблизно 300 тисяч команд (близько 900 тисяч студентів). За цим показником ВНТУ входив до 40 кращих університетів світу.
Цього року у ВНТУ, крім власних команд, змагатимуться команди з Донецького національного університету, Вінницького технічного коледжу, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій, а також, у складі шкільного дивізіону олімпіади, команди фізико-математичної гімназії №17. 

- Останніми роками саме ВНТУ виставляє на першому етапі найбільшу кількість команд в Україні. Наприклад, минулого року прийняв на своєму майданчику 78 команд, - додає Ігор Арсенюк.

У ВДПУ крім власних команд, змагатимуться також команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею, та ряду шкіл Вінниці та Вінницької області.
Отже, боротьба за призові місця обіцяє бути дуже напруженою та цікавою.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1219

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

405

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

217

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...