Першість світу з програмування стартує у Вінниці

Черговий сезон студентської першості світу з програмування розпочнеться з національної відбіркової Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. Її перший етап по Вінницькій області стартує 13 квітня у Вінницькому національному технічному університеті та Вінницькому державному педагогічному університеті.

- Першість світу з програмування АСМ-ІСРС називають битвою мозків. Вона проводиться з 1977 року і є наймасовішою і найпрестижнішою всесвітньою студентською олімпіадою. У 2018 році лише у півфіналах 41-ої першості світу АСМ-ІСРС взяли участь більше 55000 студентів із близько 3100 університетів зі 111 країн світу, - говорить координатор Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування по Вінницькій області – доцент кафедри комп'ютерних наук ВНТУ, відмінник освіти України Ігор Арсенюк. 

За його словами, олімпіада вимагає від студентів не лише високопрофесійних навичок програмування (кодування), а й володіння мистецтвом складання у стисли терміни та у стресових умовах змагань надзвичайно складних оптимізаційних алгоритмів, для чого потрібні неабиякі знання математики. Команді з трьох студентів надається лише один комп’ютер, що вимагає узгодженої командної роботи, без навичок якої сучасний програміст практично не має ні якої цінності, у зв’язку з великими масштабами сучасних програмних проектів. Команда повинна за п'ять годин написати оптимізовані за часом та використовуваними обсягами пам’яті програми розв’язку 10-15 задач. Переможець має розв’язати максимальну кількість задач за мінімальний час.

- Результати першості світу відображають здатність нації не лише використовувати комп'ютерні технології, а й робити свій внесок у їх створення. Можливість країни підготувати команди, здатні боротися за перемогу у фіналі світової першості, свідчить перед світовою ІТ-спільнотою про загальний рівень розвитку комп'ютерних технологій в країні та її потенціал у цій галузі людської діяльності, - пояснює Ігор Арсенюк.

Він нагадав, що команди ВНТУ тричі потрапляли до фіналу першості світу. А це трохи більше ста команд, відібрані з приблизно 300 тисяч команд (близько 900 тисяч студентів). За цим показником ВНТУ входив до 40 кращих університетів світу.
Цього року у ВНТУ, крім власних команд, змагатимуться команди з Донецького національного університету, Вінницького технічного коледжу, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій, а також, у складі шкільного дивізіону олімпіади, команди фізико-математичної гімназії №17. 

- Останніми роками саме ВНТУ виставляє на першому етапі найбільшу кількість команд в Україні. Наприклад, минулого року прийняв на своєму майданчику 78 команд, - додає Ігор Арсенюк.

У ВДПУ крім власних команд, змагатимуться також команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею, та ряду шкіл Вінниці та Вінницької області.
Отже, боротьба за призові місця обіцяє бути дуже напруженою та цікавою.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

421

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

406

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

373

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

342

13 червня у Вінниці відкриється літературно-мистецький фестиваль «Острів Європа». На 10-ти різних відкритих локаціях відбуватимуться ...

327

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...