Ольга Скульська - перша держслужбовиця на візку

Ольга Скульська - перша держслужбовиця на візку

Попередній досвід її працевлаштування був невдалим через стереотипи роботодавців

24-річна Ольга Скульська із Козятина стала першою в області держслужбовицею на візку. Дівчина пройшла співбесіду і стажування у департаменті соціальної і молодіжної політики облдержадміністрації після перемоги у конкурсі. Тепер вона працює головною спеціалісткою відділу електронного документообігу управління молодіжної політики та електронного врядування. 

- У мене юридична освіта, я постійно шукала роботу, подавала резюме, але не вказувала, що маю інвалідність. Мене одразу запрошували на співбесіду, але коли все з'ясовувалось, то шукали причини відмови, - згадує Ольга. - Зараз я дуже задоволена, що маю роботу. Колись ми із батьками думали, що комусь доведеться кидати роботу і їхати зі мною у Вінницю, але зараз у них своє життя. 

Фахівці, які працюють у сфері працевлаштування людей з інвалідністю, кажуть, що є стереотипи і бар'єри, через які роботодавці сумніваються, чи брати на роботу таких працівників. Але позитивні зрушення в цьому плані є - у т.ч. й завдяки послузі супроводу при працевлаштуванні.

- Коли людина із інвалідністю звертається до роботодавця - це фактично 100-відсткова відмова. Але як тільки підключається наш посередник, ситуація змінюється. Із 56 людей, влаштованих нами на роботу, 20 були під супроводом, - розповідає директор центру реабілітації "Поділля" Роман Штогрин. - У суспільстві склався негативний стереотип щодо трудового потенціалу людей з інвалідністю. Ми хочемо довести, що при раціональній організації роботи тисячі спроможних людей з інвалідністю зможуть успішно працювати. Ми відходимо від поняття "спеціальне робоче місце", яке багатьох лякає. Достатньо розумно пристосувати простір, переналаштуватися, і все вийде. 

Про те, що роботодавцям не варто боятися таких працівників, говорить і директорка департаменту соціальної і молодіжної політики Наталя Заболотна.

- Це насправді не пожертва, а можливість отримати відданого працівника, який мріє про роботу, - каже вона. - Я сподіваюся, що й на всю нашу область пошириться практика супроводу людей з інвалідністю. Складність пов'язана із доступністю транспорту, але ми над цим працюємо. Так, у Гайсинському, Іллінецькому районах і у Хмільнику уже працюють соціальні таксі. Маємо відповідні заявки від кількох інших територіальних громад. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1224

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...