Кіоскерка на життєвому перехресті, або Злочин - завжди злочин

Коли знайомишся з матеріалами судових справ, то засуджені викликають різне ставлення: хтось - ненависть, хтось - зневагу, а хтось - співчуття. Ну з ким не трапляється, що життя заганяє в глухий кут? От тільки вихід із нього людина знаходить не завжди правильний, ідучи на порушення кримінального закону.
Випадок, про який ми розповімо сьогодні, належить якраз до останньої категорії.
Алевтина Замостянська (ім'я та прізвище змінено) в липні минулого року влаштувалась на приватну фірму. Посадові обов'язки жінки були неважкими, вона працювала всього лиш продавцем-консультантом в кіоску "Преса". Ясна річ, з нею був укладений договір про повну матеріальну відповідальність, оскільки у її віданні перебували і матеріальні цінності, і гроші.
Якраз тоді Алевтина потрапила в скрутне становище: незаміжня, на руках маленька дитина, зарплата маленька, тому спробуй вижити й купити все необхідне. А тут - ціла купа грошей у касі, та ще й покупці приходять і приходять, тому каса щогодинно поповнюється, хоч і на невеликі суми.
За таких обставин Замостянська мимоволі піддалась на спокусу лукавого: взяла кошти з каси кіоску, щоб купити необхідне. Як згодом пояснювала на суді, вкрай потребувала хоч трохи грошей, аби придбати для дитини памперси, продукти харчування, речі. Розраховувала незабаром повернути, але не вийшло. Взяте потратила, а нових надходжень не мала, бо гривні з неба не падають (ну хіба що в комедійних фільмах!).
Та коли людина один раз зробила якийсь крок, то другий раз його зробити вже легше. Рука Алевтини знов потяглась до каси, потім - ще раз. Як згодом становила ревізія, до кінця літа жінка взяла з каси кіоску на власні потреби 4 697 гривень.
Співробітники фірми звернули увагу на те, в кіоску Алевтини раптом "упала виручка", якщо порівнювати з середньою виручкою. Вже перша перевірка виявила, що гроші просто перейшли з каси підприємства в гаманець продавчині.
Такі діїі кваліфікуються за частиною 1 статті 191 Кримінального кодексу України, яка встановлює відповідальність за привласнення чужого майна, що перебувало в віданні особи.
Вінницький міський суд врахував описані вище обставини, а також те, що згодом всі гроші були фірмі повернуті. Взяв до уваги, що на час судового засідання Алевтина була вагітною, тому вирок виявився досить м'яким. Їй присудили 850 гривень штрафу.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1223

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...