У "Вінницягазі" зі штрафом не згодні

У

Підприємство оскаржуватиме результати перевірки НКРЕКП

НКРЕКП наклала штраф на "Вінницягаз", "Волиньгаз" і "Київоблгаз", а головне - зобов'язала зробити перерахунок УСІМ споживачам до 5 квітня - таке повідомлення зробив "Нафтогаз України. Утім самим споживачам поки складно вважати остаточним рішення нацкомісії, бо "Вінницягаз" збирається оскаржувати результати перевірки.
Йдеться про 850 тисяч гривень штрафу - за додаткові нарахування у платіжках споживачів, пов'язані із приведенням показників до стандартних умов. 

- Акт перевірки не заперечує законність дій компанії "Вінницягаз". НКРЕКП лише констатує, що, на думку регулятора, в тарифах на розподіл природного газу вже врахована різниця в обсягах через неприведення газу до стандартних умов. Однак зібрані дані Асоціацією газового ринку України і розрахунки виробничо-технологічних втрат (ВТВ), надані ПАТ "Вінницягаз" та іншими Операторами ГРМ, свідчать про зворотнє. Ми склали свої заперечення, - розповів технічний директор ПАТ "Вінницягаз" Володимир Білаш на терміново скликаній прес-конференції. 

За його словами, приведення обсягів природного газу до стандартних умов продиктовані вимогами ряду нормативно-правових актів. Свої аргументи і нормативно-правові акти, які забороняють застосовувати цей коефіцієнт, наводять у прокуратурі області. 
Тим часом на підприємстві кажуть, що сьогодні об'єм виробничо-технологічних втрат занижено на 40%. У ньому не враховані витрати на приведення обсягів газу до стандартних умов. Тому застосування коефіцієнтів є обґрунтованим і зумовлене незавершеним реформуванням газового ринку. 

- Тариф на розподіл природного газу ПАТ "Вінницягаз" є планово збитковим. За підсумками минулого року збитки компанії від розподілу газу сягнули 286 млн грн. З них 252 млн грн, або 88%, склав дефіцит по виробничо-технологічних втратах (ВТВ). У поточному, 2019 році, компанія отримає прогнозовано ще мінус 333 млн грн, у тому числі 246 млн через занижені ВТВ, - пояснює Володимир Білаш.

Нагадаємо, що прокуратура області здійснила також свою перевірку законності приведення газорозподільною та газопостачальною компаніями області об'єму спожитого населенням Вінниччини природного газу до стандартних умов. І говорять про зловживання. 

- Згідно із попередніми розрахунками, газопостачальна компанія безпідставно донарахувала побутовим споживачам області об'єми природного газу на загальну суму понад 98 млн гривень, - повідомляли 13 березня у прес-службі прокуратури Вінницької області. - За фактом зловживання посадових осіб газорозподільної та газопостачальної компаній прокуратурою Вінницької області розпочато кримінальне провадження.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

433

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...