"Вервольф" відновили у форматі 3d

Вінницькі ентузіасти 3d моделювання з “Центру Візуальних проектів” виготовили макет наземної частини ставки “Верфольф” для експозиції в приміщенні Історико-меморіального комплексу пам'яті жертв нацизму (смт.Стрижавка). Проект, здійснений на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею, вимагав на своє вітлення п’ятимісячної роботи та коштував 56 тис. грн, які зібрали, залучивши кошти благодійників. 
Виготовлена схема-макет є повноцінним візуальним експонатом, який формує у відвідувачів меморіального комплексу цілісне уявлення про зовнішній вигляд ставки “Вервольф” часів Другої світової війни.  
Макет, віддрукований на двох 3d принтерах, відтворює саме ту частину ставки, яка нині є територією Історико-меморіального комплексу, де й були розташовані основні споруди. Загалом на схемі розміщені 34 об'єкти, в т.ч. зруб і бункер Гітлера, два бомбосховища, готель і офіцерський клуб, будинки Бормана (керівник партійної канцелярії НСДАП,  особистий секретар Гітлера – Авт.), генералів Кейтеля (начальник штабу Верховного головнокомандування збройними силами Німеччини у 1938–1945 рр,  підписав акт про капітуляцію нацистської Німеччини, був засуджений Міжнародним військовим трибуналом в Нюрнберзі і страчений через повішення – Авт.), Йодля (начальник штаба оперативного керівництва верховного головнокомандування вермахта, підписав загальну капітуляцію нацистської Німеччини перед силами західних союзників, страчений за вироком трибуналу у Нюрнберзі – Авт.), ад'ютантів і стенографістів, сауна, перукарня, кінотеатр, спортзал та душова, будинок преси та інші споруди. Також позначено 600 дерев, екскурсійний маршрут і схематичне зображення сучасних приміщень музею. 

- Під час своєї роботи ми постійно стикались із питанням: "Є там щось під ставкою чи ні?" І маємо визнати, аргументів проти того, що ставка, крім наземних, зберігає ще й якісь підземні таємниці, досить багато. Але є аргументи й "за", - каже голова “Центру Візуальних проектів” Дмитро Вєтошкін.

За його словами, деякі елементи інженерної інфраструктури "Вервольфа" спрямовані саме під землю.

- Є й інші спірні питання. Наприклад, дослідник Мартін Богарт стверджує, що бункер Гітлера не мав аварійного виходу. Але інше експертне середовище стверджує, що такий вихід мав бути, бо всі бункери робились за типовими схемами, у т.ч. й цей. І в цьому типі бункерів такий вихід передбачений конструктивно, - каже Дмитро Вєтошкін. - Компромісною, на мою думку, мала б бути відповідь, що якщо аварійного виходу немає у самому бункері, але він передбачений типовою конструкцією, то, можливо, цей вихід просто був розташований трохи далі від самого бункеру. І це знову повертає нас до можливості існування якоїсь підземної частини "Вервольфу". Принаймні, це логічно.

Ще одна невизначеність - капличка, яка нібито існувала на території "Вервольфу", якщо вірити матеріалам одних досліджень, і якої там не було, якщо вірити іншим.

- Ми цю капличку в схему включили, - каже Дмитро Вєтошкін. - Реконструюючи об'єкт, ми намагались максимально точно відобразити усі нюанси, але користувались тими даними, які зібрані на цей час, а вони, на жаль, далеко не повні, а подекуди й суперечливі.

Нині організація продовжує роботу щодо реконструкції вінницьких об'єктів, у найближчих планах - 3d моделювання історичного центру Вінниці дореволюційних часів.
 

Довідка «Міста»

Громадська організація “Центр Візуальних проектів” - вінницьке неприбуткове об'єднання громадян, а саме,  фахівців у сфері 3d моделювання для реалізації проектів комп'ютерної візуалізації. В основному організація займається відтворенням історичної архітектури чи об'єктів минулого. Актив організації намагається відтворити в 3d форматі зовнішній вигляд зруйнованих об'єктів, використовуючи при цьому наявну візуальну інформацію - фотографії, малюнки, схеми тощо.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1222

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...