Нічні жартівники "нажартували" собі строки ув'язнення

Обидва наші герої прибули до Вінниці зовсім не для того, щоб жартувати. Наум Сміяненко приїхав з Немирівського району, а Сава Накутній - з Хмільницького (імена та прізвища змінено) з цілком шляхетною метою: гризти граніт науки і здобувати майбутню професію.
Ясна річ, училися хлопці вдень, припускаємо навіть, що освоювали ази премудрості з раннього ранку до пізнього вечора. Але ж є ще ніч, і то явно не найкращий час для навчання. От якраз уночі наші студіозуси і знаходили час для відпочинку, часто навіть "веселого".
Як розповідає судова справа, заслухана у Вінницькому міському суді, однієї темної листопадової ночі, приблизно так годині о другій, простували Наум і Сава вулицею Брацлавською. Сумно було хлопцям, тож обоє шукали способу розважитись.
Ідея виникла після того, як очі спинились на старенькій автівці ВАЗ-2101, припаркованій біля будинку. Вони підійшли, оглянули - і раптом виявили, що господар залишив дверцята незамкнутими. Наступна ідея виникла вже сама собою: "А давай покатаємось! Зразу веселіше буде!"
Залізли в машину і вирішили завести двигун. Оскільки ключа не мали, то Сава від'єднав від замка запалення контактні дроти і спробував запустити двигун напряму. У нього не вийшло. (Либонь, господар добре знав, що двигун автівки так просто не заведеш, тому й не боявся залишати її незамкненою.)
Але Сміяненка і Накутнього так просто не зупиниш: коли щось задумали - треба неодмінно зробити! Сава сів за кермо, зняв автомобіль з ручних гальм, а Наум почав штовхати його по вулиці. Двигун все одно не запускався. Та хлопці наполегливо продовжували. Як згодом пояснював на суді Сава Накутній, вони "вирішили відштовхати його від будинку, біля якого він був припаркований, таким чином пожартувати над власником транспортного засобу" (цитата з вироку). І вони весело покотили машину в бік вулиці Привокзальної.
Та далеко не закотили. Якраз мимо проїжджала патрульна поліція. Поліцейські помітили жартівників, спинились і вирішили задати їм кілька цілком зрозумілих питань, після яких жартівникам стало геть невесело: ніч до ранку хлопці провели в поліцейському відділку.
Слідство, а потім суд кваліфікували їхні дії за частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України, тобто незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене групою осіб. Обох засуджено до п'яти років позбавлення волі з дворічним іспитовим терміном.
Слід додати: ще до суду обоє виплатили власникові автівки як компенсацію за завдані збитки по чотири тисячі гривень (правда, найвірогідніше за все, це зробили батьки). Хоча, як встановила товарознавча експертиза, залишкова ринкова вартість "недовкраденої" машини була всього-навсього 13 690 гривень.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

608

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

379

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

230

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

228

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

222

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...