У черзі за E-проїзним

У черзі за E-проїзним

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі"

У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне готівка, а згодом - і кондуктори. Пасажири за проїзд сплачуватимуть за допомогою спеціальних карток. Вінничани, які користуються пільгами, уже почали їхнє оформлення. І це - справжній ажіотаж. Довжелезні черги біля будівлі за адресою вул.Соборна,36, де розташоване підприємство "Вінницякартсервіс", привертали увагу вінничан кілька днів. Здебільшого у чергах стояли пенсіонери. У холі приміщення сотні людей із талончиками чекають своєї черги до адміністратора, аби внести свої дані до загальної бази.

- Я йшла по місту, і дивлюся - стоїть черга. Розпитала, чого стоять і вирішила собі стати. Кажуть, будуть видавати картку вінничанина. А вечором ще й по телеканалу "Віта" чула. Простояла у черзі десь годину, взяла талончик, ще прочекала 50 хвилин і прийшла вже сюди писати заявку на муніципальну картку. Це ж буде пільговий проїзд, - розповіла пенсіонерка Світлана Василівна.

"Вінницякартсервіс" - саме це підприємство займається впровадженням у місті е-квитка. І наразі приймає на нього заявки - на спеціальну картку, якою користуватимуться пенсіонери й інші містяни, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. Видавати картки почнуть через два місяці. Користуватися ж ними можна буде із жовтня. 

Як отримати картку на проїзд

Оформляти персоніфікований е-проїзний адміністратори "Вінницякартсервісу" почали 5 березня. Стартували із пільгових категорій населення - пенсіонерів, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, ветеранів, чорнобильців та інших. Наразі адміністратори Картсервісу у день приймають сотні відвідувачів. На одного зараз витрачається по шість хвилин. У перші дні було по 15 хвилин. 

- У нас є два варіанти реєстрації у чергу: перша - це на сайті www.et.vn.ua/cards-description у розділі "Записатися до електронної черги". Там черга до початку квітня уже заповнена. Приходити варто за 15 хвилин до зазначеного часу. Талончик, який ви побачите на сайті, можна роздрукувати або ж просто запам'ятати його номер і повідомити ці цифри на рецепшині, коли прийдете до нас. Є й інший варіант реєстрації - це прийти до Картсервісу. У нас діє дві черги - одна на сьогодні і друга, де можна записатися на інший день. Щоб зареєструватися у нас у черзі, потрібно мати паспорт і сказати свій номер телефону. Ми приймаємо тільки з оригіналами документів. Коли ж приходите на прийом до нашого адміністратора, при вас мають бути паспорт, ідентифікаційний номер і документ, який підтверджує право на пільгу, - розповідає директорка КП "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна.

Ще однією обов'язковою умовою для пільговиків має бути вінницька реєстрація. Якщо її немає, пільгову картку не оформлять. 
У зазначений час на талончику відвідувач приходить до адміністратора, де той заповнює усі необхідні дані і фотографує людину. Майбутня картка буде із фото і повністю персоніфікованою. У разі її втрати, картку блокуватимуть і видаватимуть іншу. 
Коли прийти уже за карткою, вінничани отримають повідомлення на свій мобільний або ж їм зателефонують на стаціонарний телефон. 
До травня у "Вінницякартсервісі" прийматимуть лише пільгові категорії населення. Після цього будуть оцифровувати учнів і студентів та інших бажаючих. 
До кінця року пільгові категорія населення їздитимуть без обмежень, а з нового 2020-го року, відповідно до законодавства, органи місцевого самоврядування мають забезпечити пільговикам щонайменше 30 поїздок на місяць. 

Перші валідатори - у червні 

Із червня у Вінниці почнуть працювати 50 точок агентської мережі продажу карток сірого кольору. Це не персоніфіковані проїзні картки тривалого користування. Пакет на 130 поїздок коштуватиме 340 грн, на 165 поїздок - 500 грн. Окремо доведеться заплатити 60 грн за саму картку, нею можна буде користуватися п'ять років. 

- Картку купуєте, і її в майбутньому можна буде поповнювати у цих точках продажу або ж через Інтернет. У червні ми плануємо обладнати не менше ніж 100 одиниць техніки, у липні - ще 200, у кінці серпня - увесь громадський транспорт має бути обладнаний валідаторами. Вони зчитуватимуть кошти і показуватимуть залишок на вашому рахунку. Із вересня уже не буде паперових проїзних. Тарифи ж залишаться без змін, - каже Катерина Бабіна.

Пересадку у транспорті можна буде здійснювати у проміжку 30 хвилин. 

- Якщо ви, наприклад, доїхали з Київської на Соборну і минуло 25 хвилин, ви можете здійснити пересадку на трамвай і кошти списувати у вас не будуть, це діє в одному напрямку. Це вигідно тим, кому доводиться пересідати з одного транспорту на інший, добираючись на роботу чи додому. На маршрутні таксі такі пересадки не діятимуть, - пояснює Катерина Бабіна. 

Для туристів і тих, хто приїде у Вінницю на кілька днів, діятимуть туристичні карти. 

5 видів карток у транспорті

Із квітня Центри обслуговування для оформлення електронної картки вінничанина діятимуть і на базі ЖЕКів. 
Насправді, спеціальну картку, за якою з осені оплачуватиметься проїзд у транспорті, зараз з натяжкою можна назвати карткою вінничанина. Поки у ній - лише проїзд. Але персоніфіковані картки і стануть основою для створення муніципальної картки вінничанина - до неї планується "підв'язати" інші міські сервіси.
Загалом у Вінниці буде п'ять видів проїзних карток різного кольору: муніципальна карта вінничанина (фіолетова), електронний проїзний (сірий), студентська (блакитна), учнівська (зелена) та пільгова муніципальна картка вінничанина (оранжева). 
Саме пільгові картки оранжевого кольору зараз і оформлюють пенсіонерам та іншим пільговикам. Вони - персоніфіковані, і їхня особливість у тому, що перше виготовлення картки для її власника безплатне, а у картці закладено 365 безплатних поїздок або 730 із супроводом. Право на ці картки мають ті, хто має пільги. 
Муніципальна картка вінничанина (загальна) і проїзний тривалого користування - однакові за ціною і кількістю поїздок: 165 за 500 гривень і 130 за 340 гривень. Власне, карту вінничанина від проїзного відрізняє те, що перша - персоніфікована, з фото і саме до неї приєднуватимуть згодом додаткові міські сервіси. 
Персоніфікованими будуть і студентська та учнівські картки. Студентська - 130 поїздок за 170 грн, учнівська - 130 поїздок за 110 грн.

Скільки загалом у нас пільговиків? 
- Пенсіонерів - 70 тис., пільговиків - 23 тис., учнів - 40 тис.; студентів 40,5 тис. 
А якщо не оформити картку? 
- До кінця 2019 року у транспорті працюватимуть кондуктори, тож можна буде розраховуватися з ними. Потім працюватиме тільки безготівковий розрахунок - карткою. 

 


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

610

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

379

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

230

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

228

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

222

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...