Труп біля трансформатора, або "Найбільший мій ворог - язик…"

Мертве тіло, яке одного січневого ранку 2018 року виявили мешканці Тяжилова біля трансформатора, змусило поліцію запрацювати щосили. Уже зовнішній огляд трупа вказував на те, що чоловіка сильно побили. Судово-медична експертиза підтвердила попередній висновок. Потерпілого били дуже "добросовісно" : у нього виявили важку черепно-мозкову травму, перелом ребер і розрив легені, розрив печінки… Все це разом і призвело до смерті.
Експерти звернули увагу на ще одну деталь: вміст алкоголю в крові загиблого свідчив про важке алкогольне отруєння, тому пошуки оперативників були спрямовані не тільки на встановлення особи чоловіка, а й на те, "з ким пив".
Досить швидко знайшли й опитали свідків - людей, які напередодні бачили обох пияків на вулиці, людей, у яких купували горілку, та інших. Відтак виявити і затримати підозрюваного на становило проблеми.
От тільки Лук'ян П'янчужкін (анкетні дані змінено) вину в злочині визнавати не поспішав. Він погоджувався: так, разом купували горілку, разом пили, після пиятики гість залишився у П'янчужкіна ночувати. А от вночі він, мовляв, прийшов до ліжка господаря, накинувся й почав душити. Ясна річ, господар, мовляв, відбивався як міг, зумів викинути гостя за двері й замкнутися, а потім знов ліг спати.
Цієї версії Лук'ян притримувався і на слідстві, і на суді. Яким же було здивування підсудного, коли раптом сплив один геть неспростовний доказ вини - аудіозапис його розмови зі співкамерником десь так через тиждень після затримання. Виявляється, з дозволу суду оперативники провели негласну слідчу дію - прослуховуваня камери слідчого ізолятора.
Вони й зафіксували розповідь П'янчужкіна "колезі по СІЗО" про те, як він немилосердно лупцював гостя за те, що той уночі, - вочевидь, помилково - заліз до його ліжка. Коли після побоїв той непритомним лежав на підлозі, П'янчужкін завдав його собі на спину, виніс у сусідній двір і кинув біля трансформатора.
Можна уявити здивування Лук'яна, який не визнавав своєї вини, після того, коли в залі судових засідань відтворили на аудіоапаратурі зовсім іншу його розповідь.
- Ваш голос? Ваша розповідь? 
- Та моя…
Зрештою, його вина в умисному завданні тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть потерпілого, підтверджувалася й іншими доказами. Наприклад, тим, що на тілі самого Лук'яна не виявили жодних ушкоджень, які б свідчили, що він захищався від нападу.
А відтак Вінницький міський суд відправив його на дев'ять років до колонії.
Леонтій Краснопільський
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

903

23 травня в одному з місцевих кафе Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції  у ...

494

26 травня у місті пройде напівмарафон «Вінниця біжить» на дистанцію у 21,095 км. На час проведення масового забігу для автомобільного ...

413

Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких ...

288

22 травня Вінницький міський голова Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та ...

239

Пожежа сталася 22 травня у Стрижавці на місцевому підприємстві, де виготовляють олію. Рятувальники приїхали на виклик, коли горів дах ...