Рада регіонального розвитку у Вінниці

Рада регіонального розвитку у Вінниці

Глава уряду обіцяє більш стійку гривню і більш прогнозовані ціни, і відповідно збільшення доходів

Під головуванням прем'єр-міністра і за участі урядовців та керівників міста й області минулого четверга у Вінниці відбулося засідання Ради регіонального розвитку. На ньому голова облдержадміністрації Валерій Коровій презентував план розвитку Вінниччини на найближчі три роки, по 2021-го, де передбачені масштабні проекти у галузі інфраструктури, екології, гуманітарній сфері, розвиток економіки. Загалом, 63 інвестиційних проекти і реалізація державних програм. ("Місто" уже інформувало читачів про програму розвитку області. - Авт.). Зокрема, у планах обласної влади - середня зарплатня на Вінниччині в еквіваленті 500 доларів і нових 15 тисяч робочих місць. 

- За нашими підрахунками в кінцевому результаті регіональний план розвитку дасть можливість створити 15 тисяч робочих місць; зростання середньомісячної заробітної плати до 500 доларів, якщо не буде ніяких катаклізмів; зменшення сірого ринку зайнятості відбудеться до 10%, - зазначив Валерій Коровій. 

Губернатор також відзначив, що за останні кілька років кардинально змінився вектор експорту з Вінниччини - частка експорту у Росію із 40% зменшилась до 3%. Переорієнтування відбулося і у сфері споживання газу: річна економія блакитного палива на Вінниччині - 370 млн. кубометрів на 2,7 млрд. грн. 
Основною темою засідання Ради регіонального розвитку була децентралізація і те, як вона впливає на розвиток областей і життя людей. Як підкреслив Валерій Коровій, два базових закони кардинально змінили ситуацію і фактично повернули народовладдя у регіони. Хоча, як він зауважив, тоді ті зміни по фінансовій децентралізації сприймалися неоднозначно. Зараз, за словами голови облдержадміністрації, маємо приріст місцевих бюджетів у 3,5 раза, збільшення місцевих бюджетів у 4 рази, додаткові мільйонні надходження з фонду Регіонального розвитку. 
Мер Вінниці Сергій Моргунов зазначив, що ресурс бюджету розвитку міста збільшився у 5,5 раза - із 175 млн до майже 1 млрд грн.

- Ці кошти ми змогли направити на розвиток різних галузей життєдіяльності міста. Але без сталого економічного розвитку держави ми б теж не могли досягти таких показників, - каже Сергій Моргунов. - Ми на практиці відчули різницю, як працювати до реформи місцевого самоврядування і децентралізації, і як стало тепер. Фактично пішов уже 5-й рік реформи, і ми маємо реальні результати. Усі ми знаємо, що її ідеологом є Володимир Борисович Гройсман. Але однозначно - без підтримки Президента України, депутатів Верховної Ради і команди Уряду ця реформа не мала б такого дієвого і швидкого результату. Дуже важливо, щоб реформа місцевого самоврядування була закріплена і в Конституції України.

У виступі Прем'єр-міністра і екс-мера Вінниці Володимира Гройсмана теж звучало "захистити децентралізацію". За його словами, поки не будуть ухвалені зміни до Конституції - цей процес не є незворотнім. Утім, і сьогодні, за словами прем'єра, ресурсів у місцевої влади достатньо, аби змінювати на краще життя людей. 

- У 2004 році не знайшли політичної волі на децентралізацію, тоді був надзвичайно великий ріст економіки. Ми сьогодні були б сильною європейською державою. На жаль, той шанс ми втратили, - зазначив Володимир Гройсман. - Децентралізація - це не самоціль, це інструмент у руках місцевої громади і влади, яку обирають люди. Я чую, що деякі голови кажуть, що їм не вистачає коштів. Я як міський голова 2006-2014 років точно знаю, і ті, хто працював у цей час, теж знають, що таке, коли не вистачає можливостей і ресурсів. Сьогодні фінансових ресурсів і можливостей достатньо, щоб реально змінювати життя громадян.

Щодо закріплення децентралізації у Конституції, то Володимир Гройсман каже, що візьмуться за це уже найближчим часом: 

- Є ряд конкретних пунктів, які мають бути внесені в тіло Конституції і проголосовані українським парламентом. Право на конституційні ініціативи має президент і 150 народних депутатів. У нас з президентом єдиний погляд на розвиток місцевого самоврядування і децентралізацію. Тому я думаю, що президент скористається своєю можливістю внести ці конституційні зміни, які ми спільно напрацюємо.

Сам же процес об'єднання громад Уряд планує завершити у 2020 році. І уже місцеві вибори провести на основі самодостатніх об'єднаних громад. 

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

435

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

391

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

379

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

358

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...