За імпічмент у Вінниці не голосували

За імпічмент у Вінниці не голосували

На мітинг із вимогами підтримати процедуру імпічменту чинного Президента України Петра Порошенка 5 березня під стінами Вінницької облради зібралось менше ста осіб. У руках мітингарі тримали прапори із написом "Чесних більше" та плакати із вимогами "непідкупних виборів".
Довгостроковий спостерігач ОБСЄ Нільс Боель, який разом із колегами того дня прибув у Вінницю, щоб взяти участь у засіданні чергової сесії Вінницької облради, киває головою у бік мітингуючих і запитує: 

- Це "Батьківщина"?

Ствердно киваю у відповідь, адже серед мітингувальників представників цієї політичної сили чи не найбільше (хоча партійні прапори вони цього разу не взяли). Та й пропозицію додати проект рішення щодо звернення про необхідність негайного започаткування процедури імпічменту Президента України 1 березня на президії сесії подавав саме член фракції "Батьківщина" у Вінницькій облраді Владислав Рой. А за день до засідання облради представники місцевих осередків партій "Самопоміч", "Батьківщина", "УКРОП", "Громадянська позиція" та "Народний контроль" підписали Меморандум, за яким обіцяють провести чесні вибори та водночас слідкувати за дотриманням виборчого законодавства іншими партіями та кандидатами. 
На початку пленарного засідання у сесійній залі Вінницької облради зареєструвались 62 депутати. Крім вже згадуваних представників місії ОБСЄ зі спостереження за виборами, до роботи сесії приєднався ще й народний депутат Верховної Ради України від «Батьківщини» Олексій Рябчин. І саме його промова стосувалася звернення щодо започаткування процедури імпічменту діючого Президента України. Він нагадав, що питання про імпічмент ініційоване його політичною силою після резонансного корупційного скандалу в оборонці. І закликав депутатів Вінницької облради підтримати звернення до парламенту. 
Одразу після нього до трибуни вийшов голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» у Вінницькій облраді Олександр Крученюк. Він зачитав звернення до Генпрокурора, міністра внутрішніх справ та голови СБУ з проханням перевірити законність шляхів надходження коштів до фонду партії ВО "Батьківщина".
Підставою для таких перевірок він назвав журналістське розслідування Максима Опанасенка (Bihus.info) про фейкових донорів ВО «Батьківщина», які переказали партії понад 150 млн грн.

- Для прикладу, двоє жителів села Івча Літинського району зробили внески у фонд партії "Батьківщина" по 150 тис. грн. За словами чоловіків, вони навіть не знали, що є «благодійниками», - сказав Олександр Крученюк. 

А позицію депутатів, які того дня прийшли до сесійної зали заради роботи, а не обміну звинуваченнями висловив депутат фракції "Самопоміч" Сергій Стаднік.

- Звертаюсь до "Батьківщини" без бажання когось образити, але ця заява сьогодні не на часі і є просто підтвердження того, що ми зараз живемо у період виборів.

Висловився з цього приводу й голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.

- Тут на засіданні присутні представники ОБСЄ, будь ласка, покажіть їм зібрані докази, вони якраз збирають інформацію для звіту, - звернувся губернатор до представників "Батьківщини". Та додав, що "31 число (дата виборів Президента України - Авт.) все розставить на свої місця".

Звернення про імпічмент в порядок денний сесії не включили - пропозицію підтримали лише 19 депутатів, 23 було проти. Звернення БПП щодо перевірки партійних  кас і благодійних внесків «Батьківщини» теж просто взяли до відома.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

906

23 травня в одному з місцевих кафе Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції  у ...

494

26 травня у місті пройде напівмарафон «Вінниця біжить» на дистанцію у 21,095 км. На час проведення масового забігу для автомобільного ...

413

Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких ...

290

22 травня Вінницький міський голова Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та ...

241

Пожежа сталася 22 травня у Стрижавці на місцевому підприємстві, де виготовляють олію. Рятувальники приїхали на виклик, коли горів дах ...