Чому у "Малинівці" мають скликати загальні збори

Чому у

Конфлікт за посаду голови правління садового товариства дійшов до антирейдерського штабу

Нові загальні збори повинні скликати у товаристві садоводів "Малинівка", що у Літинському районі. На цих зборах члени товариства мають узгодити ряд конфліктних питань, а може, і обрати нового голову. Таке керівництво до дії дали представникам садового товариства на засіданні оперативного антирейдерського штабу. На ньому 27 березня разом з представниками поліції, прокуратури, обласного управління юстиції, заступницею голови Літинської райдержадміністрації розглядали малинівський конфлікт, через який товариство лихоманить уже другий рік поспіль.
У "Малинівці" 426 членів товариства. Прізвища 173-ох - під колективним зверненням до антирейдерського штабу. Вони підтримують як голову правління Степана Мазура, а у зверненні просять захистити їх від "рейдерського захоплення земель товариства". Звинувачення звучать на адресу Сергія Ільченка, який у реєстрах значиться головою правління і якого, на думку цих людей, державний реєстратор реєструвати не повинна була. 
Сергія Ільченка у "Малинівці" головою правління обрали у 2016 році на загальних зборах. Ту реєстрацію ніхто не оспорює. Утім за деякий час думка людей змінилася, принаймні частини членів товариства. Скликали збори, головою правління обрали Степана Мазура. Сергій Ільченко подав до суду, суд поновив його на посаді. Відтоді і закрутилося…

- За 2017 і 2018 роки були проведені троє загальних зборів, на кожному були присутні під 250 людей. На усіх цих трьох зборах Ільченко Сергій Миколайович був відкликаний з посади і виключений з членів товариства, - розповів Петро Барлатан, якому доручили озвучити позицію групи членів товариства. - На усіх трьох була група людей приблизно 30 осіб, ось вони, серед них є (показує рукою на тих, які прийшли разом із Сергієм Ільченком. - Авт.), які відстоювали точку зору Ільченка… І це було правильно, це відповідало законам. У них було право подавати до суду. І вони звернулися по першому (рішенню зборів. - Авт.), і отримали рішення (ним С.Ільченка поновлено на посаді. - Авт.). І ми з цим рішенням досі боремося. Але по другому рішенню і по третьому ніхто з них до суду не звертався. Вони не є на сьогодні членами товариства, а згідно із нашим Статутом, не член товариства не має права бути обраним у керівні органи. Хіба цього державний реєстратор не знав? Знав. А ви кажете, нічого не порушено.

Сергій Ільченко на засідання антирейдерського штабу теж прийшов із папкою документів. Справа про поновлення його на посаді ще чекає на рішення Касаційного суду. Він стверджує, що невдоволення ним почалося саме після того, як звернувся у прокуратуру з приводу фінансово-господарської діяльності своєї попередниці-голови правління, замість якої його свого часу і обрали. 

- У двох словах. Зумовлено тим, що я звернувся до прокуратури. Колишня голова організовує групу, яка вчиняє проти мене репресії, заважає працювати, розводить плітки. Імітує так звані загальні збори, які скасовані судом, - відповідає Сергій Ільченко на запитання головуючого. 

Закиди про рейдерське захоплення він називає нісенітницею і має ряд питань уже про фінансово-господарську діяльність сьогоднішніх опонентів.
За його зверненнями поліція розпочала два кримінальних провадження, досудове розслідування ще триває. Зверталась у поліцію й інша сторона конфлікту. У сумі понад 20 звернень. В обох сторін - стоси документів, запитів, відповідей, судових ухвал… 

- Тут цивільно-правові відносини, - вислухавши обидві сторони резюмував головуючий на засіданні директор обласного департаменту АПК, екології та природних ресурсів Микола Ткачук. І тут же додав. - Але ніхто не має права розпорошувати товариство. 

За його словами, усі документи від обох сторін, які отримав антирейдерський штаб, перевірять, у тому числі і дії реєстраторки, на яку скаржились у колективному зверненні.

- Усі ці листи будуть переглянуті силовими структурами: чи у законний спосіб відбувалося прийняття членів, коли відбувалося, як надходили кошти, куди надходили і т.д. Тобто фінансово-господарська діяльність товариства, - каже Микола Ткачук. - І тоді, повірте, зразу ситуація докорінно поміняється. 

Представник прокуратури області Олександр Вікул порадив "малинівчанам" залишити минуле у минулому, скликати загальні збори і внести зміни до статуту, щоб голову обирали більшістю членів товариства. 

- Вам потрібно знайти консенсус, певний шлях, яким би ви ці всі питання відрегулювали на майбутнє. Бо якщо з цим статутом отак один буде писати одні протоколи, другий - другі, то ви ще будете не один рік судитися. Ніхто вам не забороняє скликати загальні забори, внести зміни в статут, передбачити певні запобіжники, які унеможливлять такі конфліктні ситуації надалі.

Про необхідність скликати загальні збори, сказав і керівник територіального управління юстиції. Такої ж думки і перша заступниця голови Літинської райдержадміністрації Лариса Кримковська. Їй доручили бути там присутньою.

- Підтримую. Потрібно зібрати загальні збори і на зборах обрати нового голову, - сказала вона. 

Проте до ситуації у "Малинівці" антирейдерський штаб ще повернеться. І, як пообіцяв заступник голови штабу, вони дадуть правову оцінку діям як однієї сторони, так і іншої. А люди вже обдумують, як, коли і де скликати загальні збори. 
Ще перед засіданням антирейдерського штабу Сергій Ільченко, коли дізнався про звернення представників садового товариства до "Міста", прийшов до редакції. Він запевнив, що за посаду голови правління не тримається, і як тільки розслідування кримінальних проваджень закінчиться, він складе свої повноваження. Свої права і свою позицію обіцяє відстоювати до останнього. Утім розмову Сергій Ільченко почав не з цього, а з дуже наполегливих вимог, що ми маємо правдиво розібратися в ситуації, перевіряти інформацію, усе має бути підкріплено доказами, а якщо буде по-іншому, то він подасть до суду. 
Кінець розмови був такий:

- У вас є ще запитання? - сказав Сергій Ільченко. 

- Ні. Чекаю засідання антирейдерської комісії.

- Якщо так - то зустрінемося у суді.

Однак обіцянка чи погроза судом оцінюється як тиск на журналіста. Стаття 24 Закону України "Про інформацію" забороняє цензуру і втручання у професійну діяльність журналіста (читаємо уважно усі три пункти). Ст.171 Кримінального кодексу передбачає покарання за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста (читаємо уважно п.2). А ще є ст.34 Конституції України. Матеріал ще тільки почав готуватися, ще невідомо було, як повернуться події, ще потрібно було бути присутньою на засіданні комісії, куди надійшло колективне звернення, ще потрібно було отримати коментарі усіх сторін - а тобі уже погрожують судом. Чи це тиск і перешкоджання професійній діяльності? Думаю, відповідь очевидна. Питання: навіщо? 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

906

23 травня в одному з місцевих кафе Вінниці співробітники управління стратегічних розслідувань Головного управління Нацполіції  у ...

494

26 травня у місті пройде напівмарафон «Вінниця біжить» на дистанцію у 21,095 км. На час проведення масового забігу для автомобільного ...

413

Вже за два тижні Вінниччина стане епіцентром подій культурної мапи України. З 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких ...

290

22 травня Вінницький міський голова Сергій Моргунов підписав Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з Палатою торгівлі та ...

241

Пожежа сталася 22 травня у Стрижавці на місцевому підприємстві, де виготовляють олію. Рятувальники приїхали на виклик, коли горів дах ...