ГОЛОВНЕ — НЕ «ДОБІГТИ», А ДОНЕСТИ…

— Як до мене хтось хоче прийти в гості, я попереджаю, щоб перед цим десь сходили в туалет, — розповідає мешканка будинку за адресою Соборна, 14 Альбіна Дрожжина. – Тут я живу від народження, вже 60 років, і увесь цей час без туалету.
У подібних умовах у будівлі, що у самісінькому центрі Вінниці, мешкають ще 12 осіб у п’яти квартирах. Колись будинок належав римо-католицькому монастирю, але в радянські часи замість монахів туди поселили черговиків. І якщо кільком квартирам ще вдалось якось врізатися в каналізаційну трубу, то для інших це недоступно в прямому розумінні.
Галина Безкоровайна показує свій умивальник та й каже:
— Оце в нас і раковина, і ванна, і ... А «по справах» ходимо на відро, потім виносимо. Приїжджала нещодавно в гості на кілька днів сестра, то було дуже незручно. А так живемо тут всі разом з внуками та дітьми.
Жіночки звичайно соромляться розповідати про таку наболілу проблему, але сподіваються, що, може, щось удасться змінити:
— Раніше тут недалеко був загальний міський туалет. Але потім його закрили. То ми ходили туди, де тепер Магіцентр. А коли його збудували, то і туди нам закрита дорога.
Що робити? От і виносять, як правило, під покровом темряви, „спецвідходи” в баки для сміття, які стоять у кількох метрах від жвавої Соборної.
— Двадцять перше століття, а корінні вінничани в центрі міста носять у відрах та пакетах свої фекалії в баки для сміття, — підтримала розмову жінка, яка виходила з того ж будинку з дитячим візком.
До речі, свій двір мешканці називають… «мінним полем».
— Це ж центр міста, і люди часто завертають сюди справити нужду, — говорить Альбіна Дрожжина, — а ми на них, буває, й не кричимо, бо розуміємо. Коли вивішую сушити білизну, то дивлюся, аби не наступити на чиюсь „міну”. А що робитимемо, коли ці баки звідси заберуть, навіть не уявляємо.
Не в захваті від сусідства з баками і мешканці сусідньої чотирьохповерхівки.
— Проходиш, а звідти смердить, як з відкритої каналізації, — каже молода жінка Юлія. – А буває, що баки ще й протікають.
У двох квартирах злощасного будинку без каналізації навіть водопровід не проведений – умивальник на коридорі. Єдине, чим задоволені мешканці, що близько трьох років тому в кранах з’явилася вода, бо раніше й цього не було.
— Утрутився міський голова Гройсман, і вода тепер постійно є, — розповідають жіночки. – За це ми йому дуже вдячні. Якби ще вирішити проблему з „цим” і куди його дівати.
Звичайно, відсутність централізованої каналізації навіть нині не є чимось незвичайним, — в деяких гуртожитках і селах люди живуть і не скаржаться. Але відсутність туалетів як у квартирах, так і в дворі посеред обласного центру – це дійсно щось. Лишень уявіть себе на місці цих людей. Ще не стемніло? Ну то поки не виносити...


Андрій ТОЛСТОЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

646

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...