Перший в Україні завод сонячних панелей відкрили у Вінниці

Перший в Україні завод сонячних панелей відкрили у Вінниці

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир.

Першу чергу унікального для України заводу із масштабного промислового виробництва сонячних панелей компанії KNESS PV ввели в експлуатацію у Вінниці. Уже 15 лютого він почне працювати на повну потужність.
На заводі виготовлятимуть сонячні панелі для побутових, комерційних та промислових сонячних електростанцій. Річна потужність першої черги - 200 МВт. Такої кількості панелей вистачить, щоб забезпечити електроенергією близько 150 тисяч квартир щорічно.

- Ми відкриваємо завод, який завершить черговий етап стратегічного розвитку нашої компанії, - сказав гендиректор KNESS Group Сергій Шакалов. - Із сьогоднішнього дня ми можемо виробляти 100% українських складових для сонячних електростанцій. Це не тільки важливий крок у розвитку нашої компанії, а й країни.

За його словами, на заводі встановлене найсучасніше обладнання для виготовлення сонячних панелей, що буде актуальним багато років. Виробнича лінія розроблялася в одному із національних інститутів Китаю, який на сьогодні є центром та рушієм розвитку сонячних технологій у світі.
Оскільки підприємств подібного рівня немає ні в Україні, ні в більшості країн Європи, робітники підвищували свою кваліфікацію на заводах компанії-виробника обладнання у Китаї.
Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій на відкритті звернув увагу присутніх, що нове високотехнологічне виробництво виникло на території, яка зовсім нещодавно увійшла у межі Вінниці і довгий час вважалась депресивною, бо там здебільшого розташовувались давно збанкрутілі підприємства.

- Ще п'ять років тому було навіть важко уявити, що така потужна енергія рухатиме цей креативний проект, і ми сьогодні будемо свідками його реалізації, - сказав він. - На прикладі компанії KNESS ми бачимо втілення дуже простих і зрозумілих слів: "Мети досягає той, хто до неї дуже прагне". Це також приклад того, як молоді хлопці, які завершили навчання у Вінницькому національному технічному університеті - енергетичний факультет, крок за кроком почали творити і набувати досвід. І сьогодні ми є свідками відкриття справді унікального проекту. 

Будівництво нового заводу дозволило створити понад 120 робочих місць, призначених для висококваліфікованих фахівців. Середня зарплата працівників складатиме близько 15 тис. грн. Додатково у сфері технічних розробок, логістики, реалізації та дистрибуції залучатиметься ще понад 50 спеціалістів. І з розвитком виробництва їх кількість збільшуватиметься. А отже зростатиме і роль підприємства у розвитку соціально-економічного потенціалу Вінниці.

- Останні чотири роки наше місто демонструє дуже потужну динаміку саме промислового розвитку, - зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. - Минулого року відкрився завод із виробництва холодильного обладнання Green Cool та завод "Електричні системи", водночас і ті підприємства, які працюють у Вінниці 10-15 років, модернізують і нарощують своє виробництво. Це свідчить про те, що навіть в умовах війни економіка нашої держави виходить із стагнації, а також про те, що децентралізація дозволяє місцевим громадам створювати саме той клімат, який сприяє розвитку малого і середнього бізнесу та промислового підприємництва.

Під час екскурсії підприємством гості відкриття змогли на власні очі побачити процес виробництва українських сонячних панелей. 
овий завод вироблятиме сонячні панелі для побутових, комерційних та промислових сонячних електростанцій номінальною потужністю від 270 до 370 Вт. Серед них - рамкові з плівкою та більш потужні безрамкові з подвійним склом. 

- Усі вони відповідають світовим критеріям якості, що дає можливість реалізовувати їх і в Україні, і за її межами, - каже директор заводу Kness PV Олег Довбощу

Потужність виробництва першої черги заводу, вартістю 5 млн євро, складатиме 200 МВт/рік, до кінця року планується ввести в експлуатацію ІІ чергу і потужність виробництва зросте до 400 МВт/рік.
Керівництво KNESS Group відзначає, що готове на 90% задовольнити потреби України у такій продукції і ще до запуску виробництва сформувало досить об'ємний портфель замовлень.

Дискусія

Частиною відкриття заводу стала експертна дискусія про можливості та перспективи сонячної енергетики "Sun Times" начальника Управління інвестиційної діяльності у відновлюваній енергетиці Держагентства з енергоефективності та енергозбереження Валерія Коцюби. Йшлося про ключові виклики та перспективи розвитку галузі. 
Він відзначив, що за результатами 2018-го року в Україні додано рекордних 767,4 МВт потужностей сонячних електростанцій, що працюють за "зеленим" тарифом. За результатами січня 2019 року ще 42,22 МВт потужностей отримали "зелений" тариф та ще 490 МВт - у процесі завершення будівництва. Станом на 1 лютого загальна потужність всіх сонячних електростанцій що працюють за "зеленим" тарифом в Україні складає 1,556 ГВт.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...