Навіщо було молитовне стояння під вінницьким судом

Навіщо було молитовне  стояння під вінницьким судом

На молитовне стояння під судом зібралися минулої середи віряни і священики УПЦ (МП), яка має бути перейменована на Російську православну церкву. Цього дня у суді мали розглядати позов до Київської митрополії УПЦ (МП) і її предстоятеля Онуфрія про поновлення на посаді очільника Вінницької єпархії митрополита Симеона. Щоправда, засідання не відбулося, бо суддя захворів.

Чому судиться Симеон

Владика Симеон звернувся до суду 28 грудня - після того, як митрополит Онуфрій звільнив його від управління Вінницькою єпархією і відсторонив від служіння. У таку немилість вінницький владика потрапив тому, що взяв участь в об'єднавчому соборі 15 грудня у Києві і разом із релігійною громадою Спасо-Преображенського собору одні з перших перейшли до помісної Православної церкви України. 

- Однозначно про повернення до УПЦ МП не йдеться! Після рішення Синоду Вселенського Патріархату від 11 жовтня, Синод УПЦ втратив свою легітимність, а тому його подальші рішення не мають канонічної сили.

Чому я пішов до суду? Тому що Указ, підписаний митрополитом Онуфрієм, можна трактувати як покарання за ухилення від моїх обов'язків. Крім цього, поставлені під сумнів мої людські якості, такі як порядність і честь. Я - не розкольник і не дозволю себе так іменувати! Моя позовна заява - це крок захисту людської гідності та честі, - роз'яснив на сайті єпархії владика Симеон. 
Він також уточнив, що звернувся до суду як Володимир Іванович Шостацький - керівник зареєстрованої юридичної особи - управління Вінницької єпархії, а як митрополит Симеон, підготував звернення й до церковних органів, що мають компетенцію розглядати такі питання.

Світський суд чи цілком матеріальні питання?

Про звернення Симеона до церковних органів представники Московського патріархату не говорили. Можливо, не знали? Прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ (МП) протиієрей Володимир Пучков зосередився на позові до світського суду. 

- По-перше, церковні канони забороняють клірикам церковним звертатися до світського суду з розгляду церковних питань. Церковні питання має розглядати церковний суд, - каже він. - По-друге, поскільки у нас держава відділена від церкви, я дуже сумніваюся у тому, що світський суд може вимагати від митрополії поновлення Симеона на роботі. Але ці дії внесли розбрат серед віруючих і розбрат серед духовенства. 

Він також зазначив, що таким чином вони виражають свою незгоду з діями Симеона, але підкреслив: акція не проти нього. 

- Тут не буде відбуватися жодних протестних дій, жодних провокативних дій. Це - молитовне стояння, - запевнив Володимир Пучков.

Утім, протест і провокативні дії все ж мали місце - зважаючи на надписи на принесених саморобних плакатах (як розцінювати слова "розкольник", "іуда" та "порушуються конституційні права"?) і на подальші заяви Митрополита Тульчинської і Брацлавської єпархії УПЦ (ПМ) Іонафана. Перехід громад і храмів у Помісну Українську церкву він назвав "захопленням", судову справу - "беззаконням". А потім взагалі заявив, що як митрополит він виказує недовіру і президенту, і голові облдержадміністрації. 
Наскільки такі заяви корелюються з декларованим дотриманням канонів і нагадуванням, що церква відділена від держави - незрозуміло. Однак біля суду зрозуміло стало і те, що через позов Симеона призначений на його місце архієрей Варсонофій не може офіційно вступити у свої права. Він сам це пояснив присутнім вірянам і священикам.

- Суд прийняв позов до розгляду, а також заборонив мені реєструватися як керуючий Вінницькою єпархією. Тому я не міг у реєстраційних службах зареєструватися і на сьогодні не маю права реєструватися як керуючий Вінницькою єпархією. 

Тож виходить, що призначення на посаду нового керівника єпархії наче і є. Юридично ж його закріпити неможливо, а відтак і скористатися правами та можливостями на цій посаді, в тому числі і по управлінню майном. Своїм позовом владика Симеон ситуацію "заморозив", до часу вирішення спору по суті.
 

 

У вівторок у Вінницькому апеляційному суді слухалась апеляція, яку подали представники Київської Митрополії УПЦ МП. Вона стосувалась тих самих юридичних моментів, можливості офіційного входження  на посаду і управління майном. 

- Апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги представників Київської Митрополії Української Православної церкви – відповідача у цивільній справі за позовом Володимира Шостацького  (Симеона) про поновлення на роботі. Скасовано ухвалу Вінницького міського суду від 28 грудня 2018 року про забезпечення цього позову, - повідомили у прес-службі Вінницького апеляційного суду, а також вказали, що про мотивацію рішення повідомляють пізніше, коли буде виготовлено повний текст постанови.
Щодо, власне, позову Симеона про поновлення про посаді очільника Вінницької єпархії, то він ще не розглянутий судом першої інстанції. 

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

23

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

23

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...

21

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

20

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

19

Які оцінки вже поставили вінничани і який заклад - у лідерах У вінницьких міських медичних закладах первинного рівня запрацювала ...