Вінницьке рейдерство - це "банальний бандитизм"

Вінницьке рейдерство - це

Так охарактезивувала ситуацію заступниця міністра юстиції Ірина Садовська

Засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель, на якому головував директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, відбулось 31 січня за участю одразу двох київських гостей - заступниці міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ірини Садовської та голови комітету з антикорупційного законодавства, фінансового моніторингу та антирейдерства Громадської ради в Міністерстві юстиції України Віталія Черепахи. 
Приїхали вони у Вінницю, щоб приєднатись до розгляду заяви про рейдерство. Засновниця фермерського господарства "Дар'я і Я" Вікторія Кулик, із Барського району, від якої 4 січня й надійшло звернення на обласний ресурс "Стоп-рейдер", розповіла, що постраждала від неправомірних дій реєстратора. "Місто" уже писало про цей випадок. Тепер ця ситуація знову була озвучена, уже при представниках міністерства. 

- Під самий новий рік, 31 грудня, ми з чоловіком дізнались, що наше фермерське господарство перереєстрували на якусь невідому особу, а всі інші дані в Держреєстрі залишили незмінними. Зробив це реєстратор комунального підприємства "Реєстраційний центр реєстрації нерухомості та бізнесу" Олександр Прошкін. Ми подали заяву про неправомірне відчуження майна та дізнались, що маємо нині два шляхи відновлення справедливості - подання скарги через Мін'юст, яку розгляне спеціальна комісія, або звернення до адміністративного суду.

- Справді, при Міністерстві працює спеціальна комісія, яка готова оперативно розглядати такі скарги, - підтвердила Ірина Садовська. - Комісія не бере на себе жодні судові функції, лише розглядає правомірність дій кожного конкретного реєстратора, щодо якого надходить скарга. А якщо між сторонами виникає судовий спір - розгляд скарги на комісії унеможливлюється. Тому - або до комісії, або одразу до суду.

За її словами, комісія Міністерства юстиції України - це така "швидка юридична допомога" для постраждалих аграріїв, яка протягом місяця може скасувати чи ні реєстраційні дії. 
Старший слідчий в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Андрій Тесля підтвердив, що за справою господарства "Дар'я і Я" вже триває слідство. 
Також на засіданні оперативного штабу обговорили результати розгляду комісією колективної скарги стосовно оскарження реєстраційних дій по земельних ділянках, які розташовані на території Мізяківсько-хутірської сільської ради Вінницького району. Після розгляду скарги були захищені та відновлені права власників земельних ділянок, і рішення щодо цього випадку заступниця міністра того дня особисто передала селянам-скаржникам. 
Розглянули учасники засідання й справи, пов`язані із господарством "Вінітан" Немирівського району та "Куриловецьке і К" Жмеринського району. В одному з цих випадків фермерські господарства не просто перереєстрували на інших власників, але й "вивели на міжнародну арену", вказавши як нових власників фірми, що зареєстровані у Великобританії та на Кіпрі. Наразі ці справи перебувають у суді, а на засіданні Оперативного штабу ситуацію по цих господарствах ще раз обговорили. 

- Ми часто вживаємо термін аграрне рейдерство, а це не рейдерство - це банальний бандитизм. Одну кнопку хтось натиснув і людина вже не власник свого майна, - говорить Ірина Садовська. - І якщо чесно казати, які б нормативні акти ми не ухвалили, що убезпечить нас від людської непорядності? Автоматників перед кожним реєстратором не поставиш! 

Тим не менш, чиновниця повідомила, що у Мінюсті вже розробили низку новацій, які мають перекрити шпарини для відчуження землі та майна через подвійні угоди оренди та купівлю-продаж корпоративних прав, хоча вони ще не пройшли схвалення у Верховній Раді. 

- А ще ускладнилися тести, які зобов`язані проходити всі державні реєстратори. Нині в Україні 1,5 тисячі з них позбавлені або ж обмежені в правах через вчинення неправомірних дій, - додала Ірина Садовська.

Антирейдерський закон

Так званий антирейдерський закон, а поки ще законопроект №8121, очікує схвалення у Верховній раді. У вівторок, 5 лютого, його розгляд був у повістці профільної парламентської комісії.
Зокрема, законопроект передбачає, що у разі, коли ділянка не належить до земель державної або комунальної власності, продовження дії договору її оренди на такий же термін і на тих самих умовах буде здійснюватися автоматично. При цьому інформація про автоматичне оновлення угод обов'язково повинна вноситися до Державного реєстру прав на нерухоме майно.


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

496

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

403

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

302

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

278

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

274

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...