Меседж у камуфляжі

 

 

Вибори – річ дуже прагматична й цинічна (для політиків) і надзвичайно емоційна та дражлива (для виборців). 
Партійний з’їзд, висування Юлі Володимирівни у кандидатки, участь у цьому військових у камуфляжах – все це було дуже прогнозовано. Якби не кіборги і не вірш для ЮВТ, де її хай і метафорично, але поставили в один ряд із захисниками Донецького аеропорту. Саме це і спричинило, скажемо м’яко, запеклу дискусію і серед самих кіборгів та військових, серед волонтерів і активістів, серед інших людей. 

«Зараз буде скандал !!! Я так розумію, після дня Соборності, вибір у нас не великий ... Баба Юля або Порошенко. А у мене, як завжди, своя теорія.
Я роблю ответочку своїм бойовим побратимам. Прошу відгукнутися людей (в лічку), які планують подібний захід у штабі Порошенка, - кинув заклик у соцмережі нині чиновник, а свого часу військовий-медик і теж «кіборг» Андрій Грачов. - Я хочу потрапити на такий же захід. Я хочу вийти на сцену в формі і заявити, що підтримую Порошенко. Друзі!!! у нас є машини ... завеземо всіх. Прохання!!! хто вважає так само. Прошу відгукнутися в лічку. Я дізнаюся, що, де, куди, і я потраплю на такий же захід, нехай хоч камені падають з неба... PS: Організаторам прохання забити пару місць в першому ряду. Я не жартую, на годиннику 10.00 ранку, сиджу на робочому місці, повністю тверезий і в адекватному стані. Слава Україні!!!»

Але. Невже кандидатський хід Юлії Володимирівни став настільки несподіваним? Для політологів, штабів і тих, хто працює на виборах, – навряд. 

- В країні, яка 5 років перебуває у стані військового конфлікту, рівень мілітаризації у громадській свідомості неминуче буде високим. Тому військову тему використовуватимуть всі кандидати в президенти, які розраховують на серйозний результат на виборах. Навіть ті, хто використовує примиренську риторику, - коментує політолог Олександр Логінов. - Крім того, ті громадяни, які служать і які відслужили, становлять значний сегмент населення, тому залучення їх на свій бік - важливе завдання для виборчих штабів. Як, власне, і мобілізація у свою підтримку представників інших соціальних груп. Утім, головні "сюрпризи", з моєї точки зору, виникнуть внаслідок певних змін на міжнародній арені.

Зрештою, чужий подвиг і камуфляж політики, причому різні, уже випробували як технологію. І випробування пройшли успішно. Комбати, майданівці і волонтери на останніх виборах були у списках багатьох партій. Комусь допомогли пройти у парламент, когось як політиків навіть реанімували, на якийсь час. 
Щодо кіборгів на з’їзді ЮВТ, то сотник вінницької сотні Артем Михайлов каже, що особисто для нього використання сьогодні теми війни і подвигу – це спекуляція. 

- Особисто моя думка – це буде найбільш брудна політична кампанія за останні десять років. Теми Майдану, АТО, війни – заїжджені, але, кандидати саме там, зокрема, шукатимуть тих моральних авторитетів, які зможуть додати їм прихильності виборців, - коментує Артем Михайлов. - Щодо кіборгів, інших військових – то це особисте право кожного брати участь у партіях, з’їздах, громадських об’єднаннях. Щоправда, що без форми це було б більш правильно. Серйозний мінус у тому, що жодна партія не відповідає тим ідеалам і вимогам, за які боровся Майдан і за які гинули люди.

Вибори – річ дуже прагматична й цинічна (для політиків) і надзвичайно емоційна та дражлива (для виборців). І поки в одних вирують емоції, «тему кіборгів» уже «застовбили». Скажете, це аморально. Мораль – це усього лише бонус. Її існування лише приємно радує. А якщо беземоційно, то меседж в камуфляжі гарно продається. Берете?

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

450

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, ...

319

Вінниччина запрошує усю Україну на ІІІ міжнародний open air фестиваль Operafest Tulchyn, який з 4 по 9 червня пройде на території «Подільського ...

208

У Вінниці посилено патрулі, а поліція розшукує чоловіка, який коле жінок невідомим предметом. У поліції повідомляють про чотири ...

164

Через скарги населення на газ, який горить то жовтим, то червоним, провели аналіз блакитного палива. Своєрідний флеш-моб із забору й ...

147

Щоб допомогти батькам виплачувати аліменти - їм навіть знайдуть роботу У Вінницькій області в рамках дії пакету законів "Чужих дітей на...