Меседж у камуфляжі

 

 

Вибори – річ дуже прагматична й цинічна (для політиків) і надзвичайно емоційна та дражлива (для виборців). 
Партійний з’їзд, висування Юлі Володимирівни у кандидатки, участь у цьому військових у камуфляжах – все це було дуже прогнозовано. Якби не кіборги і не вірш для ЮВТ, де її хай і метафорично, але поставили в один ряд із захисниками Донецького аеропорту. Саме це і спричинило, скажемо м’яко, запеклу дискусію і серед самих кіборгів та військових, серед волонтерів і активістів, серед інших людей. 

«Зараз буде скандал !!! Я так розумію, після дня Соборності, вибір у нас не великий ... Баба Юля або Порошенко. А у мене, як завжди, своя теорія.
Я роблю ответочку своїм бойовим побратимам. Прошу відгукнутися людей (в лічку), які планують подібний захід у штабі Порошенка, - кинув заклик у соцмережі нині чиновник, а свого часу військовий-медик і теж «кіборг» Андрій Грачов. - Я хочу потрапити на такий же захід. Я хочу вийти на сцену в формі і заявити, що підтримую Порошенко. Друзі!!! у нас є машини ... завеземо всіх. Прохання!!! хто вважає так само. Прошу відгукнутися в лічку. Я дізнаюся, що, де, куди, і я потраплю на такий же захід, нехай хоч камені падають з неба... PS: Організаторам прохання забити пару місць в першому ряду. Я не жартую, на годиннику 10.00 ранку, сиджу на робочому місці, повністю тверезий і в адекватному стані. Слава Україні!!!»

Але. Невже кандидатський хід Юлії Володимирівни став настільки несподіваним? Для політологів, штабів і тих, хто працює на виборах, – навряд. 

- В країні, яка 5 років перебуває у стані військового конфлікту, рівень мілітаризації у громадській свідомості неминуче буде високим. Тому військову тему використовуватимуть всі кандидати в президенти, які розраховують на серйозний результат на виборах. Навіть ті, хто використовує примиренську риторику, - коментує політолог Олександр Логінов. - Крім того, ті громадяни, які служать і які відслужили, становлять значний сегмент населення, тому залучення їх на свій бік - важливе завдання для виборчих штабів. Як, власне, і мобілізація у свою підтримку представників інших соціальних груп. Утім, головні "сюрпризи", з моєї точки зору, виникнуть внаслідок певних змін на міжнародній арені.

Зрештою, чужий подвиг і камуфляж політики, причому різні, уже випробували як технологію. І випробування пройшли успішно. Комбати, майданівці і волонтери на останніх виборах були у списках багатьох партій. Комусь допомогли пройти у парламент, когось як політиків навіть реанімували, на якийсь час. 
Щодо кіборгів на з’їзді ЮВТ, то сотник вінницької сотні Артем Михайлов каже, що особисто для нього використання сьогодні теми війни і подвигу – це спекуляція. 

- Особисто моя думка – це буде найбільш брудна політична кампанія за останні десять років. Теми Майдану, АТО, війни – заїжджені, але, кандидати саме там, зокрема, шукатимуть тих моральних авторитетів, які зможуть додати їм прихильності виборців, - коментує Артем Михайлов. - Щодо кіборгів, інших військових – то це особисте право кожного брати участь у партіях, з’їздах, громадських об’єднаннях. Щоправда, що без форми це було б більш правильно. Серйозний мінус у тому, що жодна партія не відповідає тим ідеалам і вимогам, за які боровся Майдан і за які гинули люди.

Вибори – річ дуже прагматична й цинічна (для політиків) і надзвичайно емоційна та дражлива (для виборців). І поки в одних вирують емоції, «тему кіборгів» уже «застовбили». Скажете, це аморально. Мораль – це усього лише бонус. Її існування лише приємно радує. А якщо беземоційно, то меседж в камуфляжі гарно продається. Берете?

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

908

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

108

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...