Субсидії готівкою

Субсидії готівкою

Коли даватимуть гроші та хто їх отримає?

Про намір внести зміни в систему надання субсидій у грошовій формі повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

- Була нарада у Президента України за участі Прем'єр-міністра, ряду міністрів, зацікавлених сторін, а саме "Укрпошти", "Нафтогазу", Пенсійного фонду, громадських організацій, представників ОСББ. Було ухвалене політичне рішення про те, щоб тих людей, яким призначена субсидія з жовтня, перевести на грошові розрахунки уже в готівковій формі з березня. Це робиться для того, щоб до травня мати уявлення про те, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий - в експериментальному порядку усім видати гроші і подивитися, як це буде працювати, - пояснив Андрій Рева.

Він окремо зазначив те, що обидва механізми монетизації, готівковий і безготівковий, працюватимуть паралельно.

- Сьогодні у нас 4 мільйони отримувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тисячі гривень. Тобто 6 мільярдів гривень на місяць ми видаватимемо готівкою, - розповів міністр. - А в безготівковій формі субсидію отримуватимуть ті громадяни, які звернулися до управлінь соцзахисту після 1 січня 2019 року.

Останні отримають кошти на банківський рахунок. Вся субсидія буде потрапляти в "Ощадбанк" до 5 числа кожного місяця. У банку до цього моменту вже знатимуть суму вашого рахунку за комуналку і будуть направляти гроші постачальникам послуг. Чим більший розмір субсидії, тим більшу кількість платежів вона буде покривати. А залишок українцям доведеться заплатити самим.
Сім'ям більше не треба щомісяця платити окремо за кожний вид комуналки. Держава через "Ощадбанк" оплачує частину рахунків, у межах виділеної субсидії, а сім'ї вже самі будуть доплачувати другу частину рахунку. Українцям буде приходити SMS-повідомлення від банку про те, скільки залишилося доплатити.
Все, що українці з цих коштів зможуть зекономити, їм також повернуть, але пізніше. 
У Вінницькій області 37 людей уже оформили монетизовану субсидію на житлово-комунальні послуги. Про ситуацію, станом на 18 січня, повідомила директорка департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна.

- На цей час до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення з 1 січня 2019 року з новими заявами звернулося 2114 громадян. Із них 55 громадянам уже призначено житлові субсидії та 37 громадянам уже відкрито облікові записи в АТ "Ощадбанк" для зарахування коштів у грошовій формі, - сказала вона.

Додамо, що кількість отримувачів субсидії на комуналку в Україні останнім часом різко знизилася. За інформацією Державної служби статистики, у 2018 році субсидії отримували 6,538 мільйона домогосподарств, що на 25,8% менше, ніж у 2017 році. Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім'ю в грудні 2018 року зменшився на 28,8% у порівнянні з груднем 2017 року і становив 713 грн. 

Коментарі експертів:

Міністр соціальної політики України Андрій Рева:

- Який ефект? Ми розраховуємо, що до кінця зими побачимо ефект саме в енергоефективності та обсягах спожитого газу. Це буде відчутно не в багатоповерхових будинках, а більше у приватних.

Голова директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко:

- На сьогодні жоден експерт, жодна поважна організація не може сказати абсолютно чітко, яким чином будуть себе поводити наші громадяни. Тобто їхню реакцію на отримання коштів у грошовому або у готівковому вигляді... Готівковий механізм, напевне, більше стимулюватиме громадян до раціонального та ефективного використання енергоресурсів.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв:

- Ми давно і послідовно підтримуємо такий підхід і нетерпляче чекаємо на його втілення. Монетизація субсидій та поєднана з нею верифікація бази споживачів - це крок, який усуне низку маніпуляцій на ринку газу та зробить реформу галузі незворотною.

"Місто" запитало у читачів, що вони очікують від готівкової монетизації субсидій?​

Марина, менеджерка туризму:
- Мої батьки від цього очікують дуже багато. Кажуть, що так буде легше переживати всі ці підвищення цін. 
Роман, студент:
- Моя родина субсидію не отримує. Але вважаю, що монетизація у будь-якому випадку краще, ніж так, як було.
Вікторія, швачка:
- Я вже нічого не очікую. Що грошима, що без грошей - з такими цінами і тарифами треба мільйонні зарплати мати.
Ігор, автомайстер:
- Може, буде трохи легше. Але це ситуацію в цілому не змінить - треба зарплати підвищувати, або ціни знижувати.
Ольга, бухгалтерка:
- Очікую підвищення цін. Бо ті гроші не на комуналку, а на продукти і ліки витратять.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

450

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, ...

319

Вінниччина запрошує усю Україну на ІІІ міжнародний open air фестиваль Operafest Tulchyn, який з 4 по 9 червня пройде на території «Подільського ...

209

У Вінниці посилено патрулі, а поліція розшукує чоловіка, який коле жінок невідомим предметом. У поліції повідомляють про чотири ...

164

Через скарги населення на газ, який горить то жовтим, то червоним, провели аналіз блакитного палива. Своєрідний флеш-моб із забору й ...

147

Щоб допомогти батькам виплачувати аліменти - їм навіть знайдуть роботу У Вінницькій області в рамках дії пакету законів "Чужих дітей на...