Субсидії готівкою

Субсидії готівкою

Коли даватимуть гроші та хто їх отримає?

Про намір внести зміни в систему надання субсидій у грошовій формі повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

- Була нарада у Президента України за участі Прем'єр-міністра, ряду міністрів, зацікавлених сторін, а саме "Укрпошти", "Нафтогазу", Пенсійного фонду, громадських організацій, представників ОСББ. Було ухвалене політичне рішення про те, щоб тих людей, яким призначена субсидія з жовтня, перевести на грошові розрахунки уже в готівковій формі з березня. Це робиться для того, щоб до травня мати уявлення про те, який механізм є більш ефективним. Безготівковий механізм ми запустили з 1 січня, а тепер опрацьовуємо готівковий - в експериментальному порядку усім видати гроші і подивитися, як це буде працювати, - пояснив Андрій Рева.

Він окремо зазначив те, що обидва механізми монетизації, готівковий і безготівковий, працюватимуть паралельно.

- Сьогодні у нас 4 мільйони отримувачів субсидій, середній розмір субсидії становить 1,5 тисячі гривень. Тобто 6 мільярдів гривень на місяць ми видаватимемо готівкою, - розповів міністр. - А в безготівковій формі субсидію отримуватимуть ті громадяни, які звернулися до управлінь соцзахисту після 1 січня 2019 року.

Останні отримають кошти на банківський рахунок. Вся субсидія буде потрапляти в "Ощадбанк" до 5 числа кожного місяця. У банку до цього моменту вже знатимуть суму вашого рахунку за комуналку і будуть направляти гроші постачальникам послуг. Чим більший розмір субсидії, тим більшу кількість платежів вона буде покривати. А залишок українцям доведеться заплатити самим.
Сім'ям більше не треба щомісяця платити окремо за кожний вид комуналки. Держава через "Ощадбанк" оплачує частину рахунків, у межах виділеної субсидії, а сім'ї вже самі будуть доплачувати другу частину рахунку. Українцям буде приходити SMS-повідомлення від банку про те, скільки залишилося доплатити.
Все, що українці з цих коштів зможуть зекономити, їм також повернуть, але пізніше. 
У Вінницькій області 37 людей уже оформили монетизовану субсидію на житлово-комунальні послуги. Про ситуацію, станом на 18 січня, повідомила директорка департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталія Заболотна.

- На цей час до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення з 1 січня 2019 року з новими заявами звернулося 2114 громадян. Із них 55 громадянам уже призначено житлові субсидії та 37 громадянам уже відкрито облікові записи в АТ "Ощадбанк" для зарахування коштів у грошовій формі, - сказала вона.

Додамо, що кількість отримувачів субсидії на комуналку в Україні останнім часом різко знизилася. За інформацією Державної служби статистики, у 2018 році субсидії отримували 6,538 мільйона домогосподарств, що на 25,8% менше, ніж у 2017 році. Середній розмір субсидії для компенсації витрат на оплату житлокомпослуг на одну сім'ю в грудні 2018 року зменшився на 28,8% у порівнянні з груднем 2017 року і становив 713 грн. 

Коментарі експертів:

Міністр соціальної політики України Андрій Рева:

- Який ефект? Ми розраховуємо, що до кінця зими побачимо ефект саме в енергоефективності та обсягах спожитого газу. Це буде відчутно не в багатоповерхових будинках, а більше у приватних.

Голова директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко:

- На сьогодні жоден експерт, жодна поважна організація не може сказати абсолютно чітко, яким чином будуть себе поводити наші громадяни. Тобто їхню реакцію на отримання коштів у грошовому або у готівковому вигляді... Готівковий механізм, напевне, більше стимулюватиме громадян до раціонального та ефективного використання енергоресурсів.

Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв:

- Ми давно і послідовно підтримуємо такий підхід і нетерпляче чекаємо на його втілення. Монетизація субсидій та поєднана з нею верифікація бази споживачів - це крок, який усуне низку маніпуляцій на ринку газу та зробить реформу галузі незворотною.

"Місто" запитало у читачів, що вони очікують від готівкової монетизації субсидій?​

Марина, менеджерка туризму:
- Мої батьки від цього очікують дуже багато. Кажуть, що так буде легше переживати всі ці підвищення цін. 
Роман, студент:
- Моя родина субсидію не отримує. Але вважаю, що монетизація у будь-якому випадку краще, ніж так, як було.
Вікторія, швачка:
- Я вже нічого не очікую. Що грошима, що без грошей - з такими цінами і тарифами треба мільйонні зарплати мати.
Ігор, автомайстер:
- Може, буде трохи легше. Але це ситуацію в цілому не змінить - треба зарплати підвищувати, або ціни знижувати.
Ольга, бухгалтерка:
- Очікую підвищення цін. Бо ті гроші не на комуналку, а на продукти і ліки витратять.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

911

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

109

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...