ПОРУШУЄМО?

ПОРУШУЄМО?

кі порушення кандидатів на посаду Президента виявляють на Вінниччині

Із 31 грудня в Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія виборів Президента, які мають відбутися 31 березня. Утім потенційні кандидати були досить активними ще задовго до проголошеної дати. Чи порушують кандидати загальні правила? Так, порушують - кажуть експерти. І прогалини у законодавстві тому сприяють. Максимум, який чекає на них за неправомірну агітацію, - попередження, яке фактично ні на що не впливає і не дає підстав відсторонювати кандидата від виборчого процесу. 

- Зараз кількість порушень дещо зменшилася. Основні ж стосуються розміщення агітації кандидатів без вихідних даних - відомостей про замовника, кількість тиражу, фонду фінансування. Такі випадки були зафіксовані у Вінниці, зокрема стосовно агітаційних бордів із Садовим, Гриценком і Капліним. У Ладижині, Тростянці, Гайсині і Хмільнику теж подібні ситуації. Ще у Томашполі на пам'ятнику, стелі незалежності, був розміщений плакат із зображенням Петра Порошенка - на пам'ятці культури таких речей розміщувати не можна, - розповіла комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Галина Сегеда.

Дані про такі випадки "Опора" передає у поліцію, після чого ними займається ЦВК. Загалом із початку виборчої кампанії там вже зафіксували вісім повідомлень про порушення виборчого законодавства. 

- Три випадки із восьми не знайшли свого підтвердження. За рештою фактів проводиться перевірка. Більшість повідомлень стосуються розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних, - зазначає керівниця відділу комунікації ГУ НН у Вінницькій області Анна Олійник. 

За словами представниці ОПОРИ Галини Сегеди, ще одна проблема виникає з потенційними кандидатами на посаду Президента, які ще не зареєструвалися, але вже встигли почати агітаційну кампанію. 

- Політична партія може агітувати, роздавати матеріали, але на них закон не діє, поки кандидат ще не зареєстрований. І виходить: нема кандидата - нема порушення. Цьогорічна кампанія почалася передчасно, не було дотримання кандидатами рівності, але водночас усе це порушеннями не вважалося через вищевказану причину, - пояснює Галина Сегеда.

 Представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень зазначає, що при порушенні виборчого законодавства покарання для кандидатів лише одне - ЦВК може винести їм попередження. 

- Інших покарань не передбачено законом. Їх кандидат може отримати 100, 200, 300. Але вони не впливають ні на що. Це, як малій дитині пальчиком пригрозити і сказати "Ая-яй-яй". Тож виходить, що такі моменти, на жаль, не регулюються законодавством, - каже Владислав Телень. - Серед нинішніх порушень, звісно ж те, що кандидати задовго до реєстрації почали агітацію. Всі кошти за наочну агітацію повинні проплачуватися тільки з виборчого фонду кандидата, але вони фактично ще навіть не засновані. Ближче до виборів порушень зазвичай стає більше. З минулих років - це порушення рівності доступу до ЗМІ, недійсні тиражі, надання матеріальної вигоди в обмін на голоси. 

Наразі чимало представників політичних партій поспішають виправитися і передруковують свої плакати, уже з вихідними даними. 

- Я спеціально проїхалася містом, борди дійсно замінили, - зазначила Галина Сегеда.

Про ще один різновид порушення ОПОРА повідомила у неділю: на Вінниччині "Батьківщина" використала День Соборності як привід для дочасної агітації. За інформацією ОПОРИ, сюжет, який розповів про ланцюг єднання на кордоні Вінницької і Житомирської областей, має ознаки замовності і з нього незрозуміло, усі ланцюги єднання були ініційовані лідеркою "Батьківщини", чи тільки цей. Наразі вінницька поліція перевіряє інформацію про можливе порушення виборчого процесу. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

205

Мера Могилева-Подільського також відсторонили від посади до 8 квітня Наступні два місяці підозрюваний у хабарництві мер ...

203

Поки два монополісти з'ясовують стосунки - страждають вінничани Одразу два мікрорайони Вінниці 11 лютого залишились без водопостачання....

203

Студент-медик, який помер від кору, міг бути не щепленим, - каже головний інфекціоніст області Лариса Мороз Після смерті від кору ...

201

Вінничани, які вперше звернулися за субсидією з початку цього року, уже в березі отримають "живі" гроші. Це монетизація субсидій. Тим, ...

200

У прокуратурі розповіли про найбільш розповсюджені схеми розкрадання бюджетних коштів У прокуратурі Вінницької області, спираючись ...