ПОРУШУЄМО?

ПОРУШУЄМО?

кі порушення кандидатів на посаду Президента виявляють на Вінниччині

Із 31 грудня в Україні офіційно стартувала передвиборча кампанія виборів Президента, які мають відбутися 31 березня. Утім потенційні кандидати були досить активними ще задовго до проголошеної дати. Чи порушують кандидати загальні правила? Так, порушують - кажуть експерти. І прогалини у законодавстві тому сприяють. Максимум, який чекає на них за неправомірну агітацію, - попередження, яке фактично ні на що не впливає і не дає підстав відсторонювати кандидата від виборчого процесу. 

- Зараз кількість порушень дещо зменшилася. Основні ж стосуються розміщення агітації кандидатів без вихідних даних - відомостей про замовника, кількість тиражу, фонду фінансування. Такі випадки були зафіксовані у Вінниці, зокрема стосовно агітаційних бордів із Садовим, Гриценком і Капліним. У Ладижині, Тростянці, Гайсині і Хмільнику теж подібні ситуації. Ще у Томашполі на пам'ятнику, стелі незалежності, був розміщений плакат із зображенням Петра Порошенка - на пам'ятці культури таких речей розміщувати не можна, - розповіла комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Галина Сегеда.

Дані про такі випадки "Опора" передає у поліцію, після чого ними займається ЦВК. Загалом із початку виборчої кампанії там вже зафіксували вісім повідомлень про порушення виборчого законодавства. 

- Три випадки із восьми не знайшли свого підтвердження. За рештою фактів проводиться перевірка. Більшість повідомлень стосуються розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних, - зазначає керівниця відділу комунікації ГУ НН у Вінницькій області Анна Олійник. 

За словами представниці ОПОРИ Галини Сегеди, ще одна проблема виникає з потенційними кандидатами на посаду Президента, які ще не зареєструвалися, але вже встигли почати агітаційну кампанію. 

- Політична партія може агітувати, роздавати матеріали, але на них закон не діє, поки кандидат ще не зареєстрований. І виходить: нема кандидата - нема порушення. Цьогорічна кампанія почалася передчасно, не було дотримання кандидатами рівності, але водночас усе це порушеннями не вважалося через вищевказану причину, - пояснює Галина Сегеда.

 Представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень зазначає, що при порушенні виборчого законодавства покарання для кандидатів лише одне - ЦВК може винести їм попередження. 

- Інших покарань не передбачено законом. Їх кандидат може отримати 100, 200, 300. Але вони не впливають ні на що. Це, як малій дитині пальчиком пригрозити і сказати "Ая-яй-яй". Тож виходить, що такі моменти, на жаль, не регулюються законодавством, - каже Владислав Телень. - Серед нинішніх порушень, звісно ж те, що кандидати задовго до реєстрації почали агітацію. Всі кошти за наочну агітацію повинні проплачуватися тільки з виборчого фонду кандидата, але вони фактично ще навіть не засновані. Ближче до виборів порушень зазвичай стає більше. З минулих років - це порушення рівності доступу до ЗМІ, недійсні тиражі, надання матеріальної вигоди в обмін на голоси. 

Наразі чимало представників політичних партій поспішають виправитися і передруковують свої плакати, уже з вихідними даними. 

- Я спеціально проїхалася містом, борди дійсно замінили, - зазначила Галина Сегеда.

Про ще один різновид порушення ОПОРА повідомила у неділю: на Вінниччині "Батьківщина" використала День Соборності як привід для дочасної агітації. За інформацією ОПОРИ, сюжет, який розповів про ланцюг єднання на кордоні Вінницької і Житомирської областей, має ознаки замовності і з нього незрозуміло, усі ланцюги єднання були ініційовані лідеркою "Батьківщини", чи тільки цей. Наразі вінницька поліція перевіряє інформацію про можливе порушення виборчого процесу. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

926

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

119

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

113

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

105

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

104

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...