15-річний Артем повісився у сараї

15-річний Артем повісився у сараї

Хлопець учинив самогубство, бо залякали інтернатом - переконана його рідня

15-річний Артем із Липовця вкоротив собі віку. 

- Того вечора він прийшов до мене, обійняв і сказав: "Бабусю, я тебе ще раз поцілую та й піду спати. І більше вже не прийшов, - говорить журналістам згорьована 75-річна опікунка хлопчика Євгенія Стукан. 

Вона - його сусідка, ростила Артема з народження, бо маму позбавили батьківських прав через недієздатність - проблеми із психічним здоров'ям. Їй бабуся допомагала теж, так вони і жили.
Опікунка та її родичі переконані - хлопчика просто зацькували учителі й інспектори опіки. Артем дуже боявся, що його заберуть в інтернат.
Торік його взяли на облік після того, як зламав сусідський паркан. А нещодавно звинуватили у тому, що через нього отруївся алкоголем однокласник. 

- Казали, що Артем нібито заніс у школу пляшку з горілкою. А тиждень тому принесли якийсь папірець з міліції, сказали, що наче його забирають, - розповіла журналістам родичка опікунів Людмила Стукан.

Кращий друг Артема розповів журналістам, що після розмов у школі Артема викликали на засідання опікунської ради. Каже, після цього він просто мовчав і був дуже засмучений. 
Класна керівничка хлопця запевняє - Артема ніхто не цькував. Про те, що на нього ніхто не тиснув, кажуть і у службі опіки. 

- Це була звичайна дитина. Вільно спілкувався з працівниками нашої служби, приходив до нас, ми до нього. Він нікого не боявся - ні нас, ні поліції, йшов на контакт, був доброзичливим. Бабуся завжди його захищала, і він це знав, - розповіла директорка служби у справах дітей Липовецької райдержадміністрації Вікторія Іванюк. - Коли з поліції надійшла інформація про те, що він вчиняє протиправні дії (випадок з горілкою у школі. - Авт.), нас попросили втрутитися, щоб з'ясувати, чи це правда. Саме тому відправили нашого працівника до Артема у школу. Він у школі спілкуватися не захотів, попросився прийти до нас на розмову, тим паче це через дорогу. Говорив, що не робив цього, що навіть може у письмовій формі все викласти. Посидів, подумав і каже: "А можна, я прийду завтра?" Я кажу, що звісно. Наступного дня на шкільній перерві прийшов і все виклав на папері. Але оскільки поліція ставила нам питання перевірити, чи виконує бабуся свої обов'язки, ми мали це зробити. Тоді ми сказали Артему, що наш працівник із психологом прийде з бабусею поговорити. З їхніх слів, вони нормально поспілкувалися. А на вечір це сталося... Що там було, ніхто сказати не може, зараз триває слідство.

Начальниця служби у справах дітей Вінницької облдержадміністрації Тетяна Дорош розповіла, що до своїх колег претензій не має. 

- Стосовно стосунків Артема з нашими працівниками, то вони були доброзичливі й нормальні, у тому немає сумнівів, йому все завжди пояснювали. Опікунка свої обов'язки теж виконувала сумлінно, завжди на батьківські збори ходила, дивилася за ним, Артем охайним був, нагодованим. Але що його до цього спонукало, поки незрозуміло. 

Тепер учителів й інспекторів опіки опитує поліція. Якщо в ході слідства встановлять, що підлітка таки довели до самогубства, справу перекваліфікують. Та й рідні загиблого з цією метою збираються до прокуратури.

- Справа розслідується за статтею 115 з позначкою "самогубство". Тривають слідчі дії, опитують людей, вивчаються обставини життя і виховання дитини. Інформації стосовно підтвердження чи спростування фактів, які вказують саме на доведення до самогубства, поки що нема. Але якщо буде зібрано достатньо тому доказів, справу перекваліфікують, - пояснює начальниця обласного відділу ювенальної превенції обласної поліції Людмила Кузнєцова. 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

918

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

117

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

109

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

103

У с. Мигія (Миколаївської обл.) відбувся чемпіонат України з веслувального слалому серед юніорів. Вихованці міської дитячо-юнацької ...

101

У смт Літин 20 серпня під час виконання земляних робіт у результаті обвалу грунту загинув 46-річний робітник. Обставини трагедії ...