Вибори на старті

Вибори на старті

Експерти кажуть про стратегічну вагу вибору українців у 2019 році

На президентських виборах-2019 на Вінниччині буде сформовано 8 виборчих округів, понад 1600 виборчих комісій, з яких понад сто розташують в обласних лікарнях, і ще дві - у місцях відбування покарання. До 22 березня дільниці отримають списки виборців. 

- Найімовірніше, у першому турі ми переможця не отримаємо, тому буде другий тур, - каже представник КВУ у Вінницькій області Владислав Телень. - І вже десь на травневі свята ми, можливо, знатимемо прізвище можливого президента. Говорю, можливого, бо скоріше за все без судових розглядів ці вибори не завершаться. Додам, що на цих виборах за спеціальною процедурою проголосувати зможуть всі мешканці України. Навіть, якщо людина з Хмільника, Козятина, Жмеринки перебуватиме на лікуванні у Вінниці, вона зможе проголосувати. 

Для голосування буде достатньо паспорта старого чи нового зразків і жодних додаткових документів. 
У Вінниці нині 161 виборча дільниця: 20 малих - до 500 виборців, 7 середніх - до 1500 осіб і ще 134 великих - до 2500 виборців. 
За оцінками начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Вінниці Анатолія Синявського, якби нині формувався список виборців, то це було б 282616 осіб. 

- Але у нас є проблема виборців, які вибули, а потім ніде не зареєструвались. Таких нараховуємо близько дев'яти тисяч, - каже він. - Головним чином, це - студенти, які виписались по завершенню навчання з гуртожитків, але далі не стали реєструватись. Це ті особи, які уникають реєстрації, щоб уникнути сплати за комунальні послуги. Ті, хто вже звільнився з місць відбування покарання, але чіткої нової адреси для проживання досі не має. А також ті, хто ставав на облік у консульських установах - там "знялися", а у нас не зареєструвались.

Є також певна особливість, що стосується внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій України.

- Таких осіб у Вінниці налічується 12 тисяч. Це майже три повноцінні дільниці, - каже політолог, професор ДонНУ ім.Стуса, голова Інституту соціальних досліджень та політичного аналізу Володимир Кіпень. - За оцінками соціологів, 30% переселенців думають, що вони не мають права голосувати на президентських виборах - хоча це не так. Отже потрібна ширша інформаційна робота. 

За його інформацією, в першу чергу внутрішньо переміщена особа має до 25 березня прийти із паспортом до органу ведення реєстру виборців за місцем фактичного проживання. Після цього потрібно написати заяву про тимчасову зміну місця голосування (йдеться про дільницю відповідно до адреси, де виборець перебуватиме в день виборів). Орган ведення реєстру видає громадянину посвідчення, що підтверджуватиме тимчасову зміну місця голосування. Тоді внутрішньо переміщена особа-виборець може перевірити свою присутність у списках виборців. Якщо буде оголошено про другий тур виборів, процедуру доведеться повторити.
Володимир Кіпень звертає увагу на те, що ці вибори проходитимуть у дуже складній обстановці, продиктованій двома основними чинниками - війною та масовим суспільним невдоволенням нинішнім соціально-економічним становищем.

- Ключовий запит у суспільстві - це запит на більшу соціальну справедливість у всіх сферах. А соціальна справедливість - це дуже непроста категорія і у різних верствах населення вона різна. А кандидати, відгукуючись на цей запит, будуть змушені весь час грати на популізмі - на обіцянки всього і всім, - прогнозує політолог. 

За його словами, саме цей політичний популізм буде основною загрозою виборів 2019 року. 

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

319

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

241

Керівника комунального підприємства "Вінницяоблводоканал" хочуть преміювати. Ця пропозиція вчора, 21 листопада, розглядалася на ...

215

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

210

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

195

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...