Різдвяний шахрай, або Чужий телефон кишеню не муляє

Нову судимість Самсона Мобілкіна (анкетні дані змінено), яку він заробив незадовго до нового року, можна вважати, якщо не закономірним, то принаймні логічним продовженням життєвого шляху. Як-не-як, чоловік уже мав п'ять судимостей, попадаючи на лаву підсудних зазвичай за двома статтями Кримінального кодексу: або за пограбування, або за шахрайство. Ясна річ, чогось подібного варто було очікувати й надалі.
Новий вирок не забарився, причому знову ж таки за дії, що кваліфікуються як шахрайство. Щоправда, коли іноді шахраї придумують воістину геніальні комбінації, то "креатив" нашого "героя" виявився щонайпримітивнішим.
Як розповідають матеріали справи, Самсон просто-напросто під час розмови зі знайомими просив у них мобілку, щоб зателефонувати. Отримавши в руки апарат, відходив убік і… непомітно щезав. Відтак здивовані співрозмовники не бачили вже ні Самсона, ні свого телефона. І таких епізодів у рамках тільки цього кримінального провадження нараховується чотири (не виключено, що в реальності їх було більше, просто потерпілі не звертались до поліції).
Ланцюжок шахрайств Мобілкіна припинився на Різдво 2018 року, коли він черговий раз не віддав телефон і його врешті вирахували й затримали.
Оскільки всі епізоди загалом ідентичні, ми розповімо про інший випадок - про той, що відбувся на Різдво 2017 року. Тоді якраз 7 січня він зустрів на вулиці Київській чоловіка, з яким не був знайомий. Мобілкін звернувся до цього перехожого з проханням: мовляв, треба терміново зателефонувати, тож чи він не виручить? Не підозрюючи поганого, чоловік повірив шахраєві і дав йому в руки свій "Леново" вартістю 2478гривень (за пізнішим висновком товарознавчої експертизи) - і минуло немало часу, поки потерпілий знову зміг взяти до рук свою власну мобілку.
Як ви вже здогадались, за лічені хвилини Самсон зник з місця злочину. І там же, на вулиці Київській, продав чужу мобілку за 600 гривень. Новий власник теж у себе її не затримав, через кілька днів перепродавши за 1000 гривень. А новий покупець подарував телефон своїй дівчині, яка ним уже користувалась постійно. І тільки тоді, коли його розшукала поліція, мобільний термінал довелось повернути, тож остаточно він повернувся до рук справжнього власника тільки за рішенням суду наприкінці 2018-го.
Варто додати, що найдорожчий телефон, який привласнив шахрай, оцінено в 3349 гривень. З чотирьох мобілок, які "заговорив" шахрай, поліція зуміла розшукати і повернути власникам три.
Тепер Мобілкін вирушає до місць позбавлення волі вшосте. Цього разу - на два роки.
У ситуації наших потерпілих може опинитися будь-хто. Звичайно, людина сама вирішує, давати чи ні незнайомцеві "на хвилинку" телефон. Та надійніше все-таки відповісти "Свій треба мати!" Або - в крайньому випадку - хай говорить з мобілки, яку ви тримаєте в своїх руках.
 

 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

411

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...