Вінниця - 2019: Що планується у місті цього року

Вінниця - 2019: Що планується у місті цього року

Місто продовжить розвиватися і розбудовуватися, залишаючись зручним і комфортним для містян

Уже традиційно під час останньої сесії наприкінці року голова Вінниці Сергій Моргунов відзвітував перед громадою про зроблене за рік і розповів про заплановане на рік майбутній. Так, на 2019-тий влада міста має амбітні плани. Вінниця має реалізовувати чимало масштабних проектів, зокрема впровадити е-квиток, реконструювати злітно-посадкову смугу аеропорту "Вінниця", створити технопарк. У місті продовжать наближати адміністративні послуги до вінничан, утеплювати школи та дитячі садочки, а також введуть в експлуатацію два дошкільні заклади. А ще - у Вінниці, після налагодженого випуску власних трамваїв, візьмуться за збірку тролейбусів.

Реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту 

- У 2019 році ми плануємо розпочати роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту "Вінниця". Щоб розвивати географію авіасполучення із різними містами як України, так і Європи, нам необхідно зробити повномасштабну реконструкцію злітно-посадкової смуги нашого аеропорту. Ми виготовили проектно-кошторисну документацію, зараз її будемо подавати на державну експертизу. Проводимо відповідні перемовини з державними організаціями, які можуть інвестувати в реалізацію цих проектів. Попередньо Кабмін підтримав нас у цьому, передбачено 500 млн грн для початку робіт, - розповів мер Вінниці Сергій Моргунов.

За його словами, слід вирішити чимало організаційних питань: провести експертизу, міжнародний тендер. 

- Це достатньо серйозний і амбітний проект. Вартість його по проектно-кошторисній документації - приблизно 1 млрд грн. Сюди входять смуга, світло-сигнальна система, відповідні супроводжуючі об'єкти підтримки роботи аеропорту, - каже він. - Ми ставимо завдання перед собою - реалізувати цей проект при підтримці Державного бюджету і Уряду. Тому що самостійно це питання ми ніколи б не вирішили у таких масштабах. Реконструкція аеропорту дасть нам можливість розвивати туристичний і економічний потенціали міста, посилити промоцію міста, залучити нові інвестиції, також це розширення географії перельотів як чартерних, так і регулярних рейсів.

Технопарк на території "Кристалу"

У 2019-му у місті планується розпочати реконструкцію приміщень на території заводу "Кристал". Там розміститься Вінницький інноваційно-технологічний парк. Орієнтуватися будуть на досвід поляків: у місті-побратимі Вінниці Кельце технопарк уже успішно працює кілька років.

- Маємо затвердити Концепцію розвитку Вінницького інноваційно-технологічного парку, яка передбачає створення Центру розвитку підприємництва, стартап-акселератора, а також визначитися з моделлю управління парком. Минулого року ми підписали відповідний Меморандум із Келецьким інноваційно-технологічним парком щодо спільної реалізації цього проекту. Це буде 6000 кв.м. приміщень для інноваційної діяльності. Плануємо, що буде створено до 1000 робочих місць. Це - можливість для молодих людей реалізувати свій потенціал і розвивати його, створювати стартапи. Хочемо запровадити дитячу школу стартапів. Думаю, що це буде стимулом для утримання молоді у Вінниці після закінчення вищих навчальних закладів, щоб вони працювали на благо територіальної громади міста, - каже міський голова. 

Е-квиток 

До кінця 2019 року у Вінницькому міському муніципальному транспорті планують впровадити електронний квиток. 
"Електронний квиток буде впроваджений в усьому громадському транспорті міста. А саме: відповідне обладнання встановлять на 320-ти одиницях транспорту міської транспортної компанії та у 260-ти приватних маршрутках. Буде облаштовано 550 точок поповнення карток, 50 табло на зупинках. У тролейбусах, трамваях та муніципальних автобусах на кожних дверях буде встановлено валідатор, де можна буде розрахуватися за проїзд банківською карткою. Планується розробити мобільний додаток та Інтернет-портал, де вказуватиметься розклад руху транспорту, - повідомила директорка КП "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна. 
Чотири нових тролейбуси 
У Вінниці після успішної модернізації старих трамваїв із власним брендом VinWay, стартує пілотний проект зі зборки тролейбусів. У 2019 році на базі КП "Вінницька транспортна компанія" планують зробити 4 тролейбуси. "Поки що це чотири тролейбуси, але все залежатиме від фінансування. Це будуть нові тролейбуси. Ми купуватимемо кузови, і на базі транспортної компанії складатимемо нові тролейбуси, - розповів генеральний директор КП "ВТК" Михайло Луценко. 

Два нових садочки і утеплення шкіл

 У 2019 році у Вінниці відкриють ще два садочки: по вул.Замостянській та вул.Трамвайній. 

- Наразі черга у дитячі садочки 479 діток. Вона значно скоротилася в порівнянні з 2008 роком, тоді була черга 2998 дітей. Окрім будівництва нових садочків, у пріоритеті - осучаснення наявних. Розпочнеться реконструкція семи садочків: №№16, 18, 23, 26, 42, 47 і 30. Утеплення цих приміщень має відбуватися за кредитні кошти. Також завершиться термореновація шкіл №17 і №8. Продовжиться будівництво школи на Поділлі, - розповіла директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко. 

Послуги Прозорого офісу 

- Послуги для мешканців мають стати ще ближчими. Тому наступного року у нас буде працювати адміністратор у смт. Десна. На першому етапі він займатиметься послугою реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації. А згодом адміністратор виконуватиме повноцінно усі ті функції, які виконує працівник Прозорого офісу. Також із метою наближення послуг до вінничан створять два робочих місця на Ботанічній. Цей проект реалізовуємо у співпраці з Регіональним сервісним центром МВС України у Вінницькій області. Там мешканці Кореї та П'ятничан зможуть отримати усі ті послуги, які надаються у Прозорих офісах міста, - повідомила директорка департаменту адміністративних послуг міськради Ірина Копчук. 

142 індивідуальних теплових пункти

Триватиме у Вінниці реалізація IV етапу швейцарського проекту з енергоефективності. Цього разу планується реконструкція системи гарячого водопостачання у мікрорайонах Вишенька та Слов'янка. У багатоповерхівках встановлять ще 142 індивідуальних теплових пункти, приміщення для них уже підготували. У рамках проекту з енергоефективності, який реалізується за підтримки уряду Швейцарської Конфедерації, у місті уже установили 168 ІТП. За результатами реалізації проекту зі швейцарською стороною очікується зменшення річних обсягів споживання газу для забезпечення теплопостачання на рівні 7,5 млн кубометрів. 

Замостянська та "СКА"

У 2019-му у Вінниці триватиме комплексна реконструкція вул.Замостянської - на ділянці від вул.Стеценка до вул.Стрілецької. Це буде друга черга робіт. Проект реалізується при підтримці Уряду, кошти спрямовуються із Державного фонду регіонального розвитку. 
Також при підтримці ДФРР і за кошти із місцевого бюджету триватимуть роботи з реконструкції спортивного комплексу, який колись мав назву "СКА" і розташований по вул.Академіка Янгеля. 


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

412

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

391

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

364

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

318

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...

314

  Ситуація з хімікатами у збаржівському озері залишається незмінною. Місцями концентрація окремих речовин у водоймі має перевищення у...