У ПАТ «ВІННИЦЯГАЗ» РОЗПОВІЛИ ЖУРНАЛІСТАМ ПРО НОВІ НОРМИ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ БЕЗ ЛІЧИЛЬНИКІВ

У ПАТ «ВІННИЦЯГАЗ» РОЗПОВІЛИ ЖУРНАЛІСТАМ ПРО НОВІ НОРМИ СПОЖИВАННЯ ГАЗУ БЕЗ ЛІЧИЛЬНИКІВ

Сьогодні, 27 грудня 2018 року, у ПАТ «Вінницягаз» відбулася прес-конференція на тему нових норм споживання природного газу для побутових споживачів, які споживають блакитне паливо без газових лічильників.

Комерційний директор компанії «Вінницягаз» Володимитр Антошко інформував журналістів про те, що з 1 листопада поточного року при нарахуванні обсягів споживання газу споживачам, у яких не встановлені газові лічильники, застосовуються нові норми споживання.  

Підставою застосування нових норм стало визнання 27 листопада 2018 року Верховним судом України протиправними та нечинними постанов Кабінету Міністрів України № 203 та 204 від 23 березня 2016 року. Даними постановами з 1 лютого 2016 року без будь-яких обгрунтувань і розрахунків були введені занижені майже утричі норми споживання для споживачів без лічильників. Наразі правомочними є норми, що діяли до них.

Споживання газу у Вінницькій області у порівнянні з нормами споживання (м. куб на 1 люд. в місяць) виглядає наступним чином:

 

Категорія споживання газу

Фактичне споживання газу за даними лічильників у період жовтень-березень

Норми, які були визнані судом незаконними

Діючі з листопада 2018 р. норми  

Дослідження USAID

Аналіз

УкрНДІінжпроекту

Плита газова з ЦГВ

7,3

3,3

9,8

5,8

6,9

Плита газова без ЦГВ 

14,2

5,4

18,3

_____

11,3

Плита газова та водонагрівач

 

10,5

23,6  

 

 

 

 «Занижені норми споживання газу без лічильників перешкоджали виконанню вимог Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». Лише на Вінниччині понад 2,6 тис. споживачів відмовилися від встановлення газових лічильників, майже втричі почастішали випадки навмисного псування індивідуальних засобів обліку. Не було у споживачів стимулу й економно використовувати ресурс, адже було вигідно споживати газ необліковано, в рази більше від встановлених норм. Крім того, впродовж 2014-2018 р.р. через занижені норми споживання втричі було штучно занижено обсяги фактичного споживання природного газу побутовими споживачами, які не мають індивідуальних лічильників. Компанія «Вінницягаз» за вказаний період понесла значні збитки від спожитого, але не оплаченого споживачами  блакитного палива.» - пояснив Володимир Антошко.

Нові норми наближені до об'єктивних обсягів споживання газу. Це підтверджується результатами досліджень експертів USAID в рамках проекту «Реформа міського теплопостачання в Україні» та комплексного  аналізу споживання газу, проведеного  у 2018 році Науково-дослідним інститутом по газопостачанню, теплопостачанню та благоустрою міст і сіл України.

У ПАТ «Вінницягаз» переконані, що відміна занижених норм стане стимулом для установки приладів обліку та раціонального використання блакитного палива споживачами.

Довідка. Основною сферою діяльності ПАТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  821 494,340 тис. кубометрів природного газу на рік. ПАТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2017 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

 

За додатковою інформацією звертатися до

фахівця із звязків з громадськістю

Логінової Лариси Григорівни

+38 0432 27 80 92, +38 067 433 22 89

e-mail: press@vngas.com.ua

 

 

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

224

Стартова ціна - понад 33 мільйони гривень Вінницька міськрада продає один із найвідоміших міських об'єктів - готель "Південний Буг". ...

190

Реально відкрити земельний ринок в Україні можна буде через два-три роки після ухвалення закону про обіг земель Перед Новим роком ...

148

Томос, який проголосив автокефалію Православної Церкви України і який підписав Вселенський Патріарх Варфоломій, 6 січня вручили ...

140

Прокуратура не погодилась із таким рішенням, готується касаційна скарга Вінницький апеляційний суд, розглянувши 9 січня апеляційну ...

140

Новорічно-різдвяні свята у місті офіційно завершилися. 13 січня відбулося закриття головної ялинки Вінниці. Зі свята троє містян пішли з ...