Мер "забракував" багатоповерхівки на Бугом

 

Головним та найдовшим питанням останнього цьогорічного виконкому Вінницької міськради, який відбувся 20 грудня, став звіт директора департаменту архітектури та містобудування Олександра Рекути про виконання робіт із розробки детальних планів територій у Вінниці у 2018 році.

- У процесі стратегічних перетворень та модернізації соціально-економічного життя Вінниці виникла необхідність у середовищі, здатному вирішувати просторові потреби міста, які б відповідали інвестиційним можливостям, – сказав він на початку своєї презентації, яка включала кілька напрямків.

Спершу Олександр Рекута представив містобудівну документацію щодо багатоповерхової та індивідуально-садибної забудови. Йшлося, зокрема про будівництво нового житлово-громадського комплексу по вул.І.Богуна, 27А (територія колишнього таксопарку).

- Житло там будується семиповерхове, якщо враховувати цокольний поверх, на 336 квартир. Передбачений також новий дитячий садочок на 90 місць, - каже Олександр Рекута.

На території, обмеженої вулицями Київська, Ширшова, Стеценка та І.Бевза, планується різноманітна забудова - восьмиповерхові багатоквартирні будинки з багаторівневим паркінгом та дитячим садочком, садиби, громадські будівлі.

- Під забудову використовуватиметься територія трьох колишніх підприємств на території "Інфракону" та автопарку, який там розташований, - каже Олександр Рекута.

У планах також забудова території між вул.Професора Шульги та вул.Юківка, будівництво групи житлових будинків по вул.С.Зулінського та на території «Віноблагролісу» по вул.Тарногродського №9. Розроблено також детальний план забудови території, яка включена в межі Вінниці за рахунок Лука-Мелешківської та Стрижавської сільської та селищної рад. 
Один із найдавніших проектів, представлених того дня на виконкомі - детальний план забудови території десятого мікрорайону, що обмежений вул.Стахурського, Келецька, Барське шосе, про який говорять ще з 2015 року. 

- При розробці таких великих територій, а тут має жити 9 тисяч мешканців, треба максимально враховувати потреби мікрорайонів, в першу чергу щодо шкіл та дитячих садочків. Ви передбачили два дитячих садочки та школу на тисячу місць. Але ж ми можемо будувати школи й на 1200 місць. Навіщо йти шляхом мінімізації соціальної складової? - зауважив мер міста Сергій Моргунов.

За словами мера, особливості прилеглої території потрібно враховувати, і не просто заради того, щоб збільшити кількість об’єктів, а щоб вони дійсно у комплексі працювали та приносили користь з точки зору надання якісних послуг, враховуючи майбутні навантаження.
У сфері економіки на виконкомі був представлений детальний план території Вінницького індустріального парку по Немирівському шосе.
Окрему групу з презентованих того дня проектів склали ті, що стосуються розвитку соціальної інфраструктури. 
Так, у сфері транспорту та мобільності розроблено план території обмеженної Барським шосе, вул.Юзвинською, Гніванським шосе та першою лінією садової забудови. А також - план забудови території обмеженої Немирівським, Черкаським шосе та залізничною колією. У сфері створення соціальної інфраструктури розроблено плани території в межах вул.Карбишева та вул.Черняховського. 
Серйозні зауваження викликав хіба що детальний план території, обмеженої вулицями Князів Коріатовичів, Миколи Оводова та річкою Південний Буг. На схемі було представлено яхт-клуби, спорткомплекс на території бази "Спартак", готель та кілька шестиповерхових будинків. Останні й викликали суттєві заперечення.

- На цій території передбачена садибна забудова, тому багатоповерхівки туди аж ніяк не вписуються, - висловився мер. - Вважайте, що цей план я вам сьогодні забракував, він потребує перегляду та детальнішого аналізу.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

551

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

462

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

416

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

405

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

378

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...