Вінниця - 2018: рік складний, але успішний

Вінниця - 2018: рік складний, але успішний

Четвертий рік поспіль вінничани підтверджують, що живуть у найкомфортнішому місті України

На останній у цьому році сесії Вінницької міськради вже традиційно мер міста Сергій Моргунов відзвітував перед депутатами та громадою про підсумки року. 

- Рік був достатньо складним, але ті амбітні плани, які ми поставили в кінці 2017 року, в більшості вдалося реалізувати, - зауважив міський голова. 

Він нагадав, що й цього року вінницька громада була лідером багатьох рейтингів. 

Сильна громада

У цьому році розроблено проект Концепції інтегрованого розвитку "Вінниця-2030".

- Серйозний проект, мабуть, навіть глибший, ніж стратегія "Вінниця:2020", який ми два роки розробляли спільно з німецькими партнерами GIZ. І особливо приємно, що до цього процесу були залучені і чиновники, і депутати, і громадські організації, і прості громадяни, - говорить мер.

Уперше серед обласних центрів у 2018 році створено Вінницьку міську об'єднану територіальну громаду - до Вінниці приєдналось селище Десна. 

- Фактично це новий рівень можливостей та співпраці сильної громади та більш слабких громад із точки зору розвитку інфраструктури, соціальної сфери та території взагалі, - каже Сергій Моргунов.

У рамках програми "Безпечне місто" у Вінниці вже майже рік працював Ситуаційний центр. 

- За час його функціонування виявлено понад 12 тис. правопорушень і відшкодовано майже 800 тис. грн. збитків за пошкодження майна громади, - зауважив мер.

Реалізовано 12 проектів-переможців у рамках "Бюджету громадських ініціатив". У Прозорих офісах міста запроваджено 99 нових адміністративних та інших послуг, у т.ч. 86 спільно з облдержадміністрацією. Установлено 5 ID-установок для поширення послуг із оформлення та видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки та закордонних паспортів у відділеннях Прозорих офісів "Вишенька" та "Старе Місто". 

- А також, за пропозицією УТОС, запроваджено новий електронний сервіс для людей з вадами зору. Ми й надалі працюватимемо для розширення доступних сервісних послуг для людей із інвалідністю, - говорить Сергій Моргунов. 

Він нагадав, що цього року за муніципальною програмою, яку ініціювала страхова компанія "Місто", застраховано 53 контрактників - учасників ООС. 
У 2018 році розпочато роботу з чеською компанією "Mikroelektronika" по впровадженню е-квитка.

- Отже зроблено крок для реалізації проекту "картка вінничанина", - каже мер. Запущено портал відкритих даних Вінницької міськради, а виконком підтвердив відповідність останній версії стандартів управління якістю ISO 9001:2015 "Системи управління якістю. Вимоги". 

Економіка

У 2018 році затверджено план детального зонування Вінницького індустріального парку, виготовлено проектно-кошторисну документацію на підведення інженерних мереж. Першу чергу заводу "UBC GROUP" там вже відкрито. 
Також запущено першу та другу черги держпідприємства "Електричні системи" на базі 45 заводу, де нині виготовляється обладнання для автомобілів марки Mercedes. Там створено 1500 нових робочих місць. 
Підписано Меморандум з компанією HEAD, яка виготовляє обладнання для зимових видів спорту, щодо наміру будівництва заводу на території Вінницького індустріального парку. 

- У перспективі там буде до тисячі робочих місць, - каже мер.

Запрацювала програма компенсації відсотків за залученими кредитами - чотири суб'єкти господарювання отримують компенсацію за рахунок міського бюджету. Кредитів її учасники вже взяли на 4 мільйони гривень.
Цьогоріч Вінниця очолила рейтинг Regional Doing Business-2018 як місто, де найлегше вести бізнес в Україні. 

- Це серйозна динаміка, адже у 2017 році ми в цьому рейтингу були лише на шостому місці, - уточнив Сергій Моргунов.

Інфраструктура

- Дороги, освітлення, транспорт - це саме ті речі, з якими постійно стикаються наші вінничани. І саме їхній розвиток засвідчує комфортність міста, - говорить мер.

У 2018 році Вінниця завершила третій етап швейцарського проекту з енергоефективності - реконструювали газову котельню та збудували твердопаливну котельню у мікрорайоні вул.Зулінського та Київської. 

- Важливим є впорядкування в'їзду у місту з боку Гнівані. Гарно попрацювали на вул.Київській, Пирогова, Арабея, завершили другий етап реконструкції вул.Верхарна, - говорить Сергій Моргунов. - При цьому в кожному випадку говоримо про комплексні роботи - із впорядкуванням велодоріжок, тротуарів, транспортних розв'язок, прокладанням комунікацій, кабелів та ін.

Завершена реконструкція мосту по вул.Чорновола. 

- На реалізацію цього проекту потрібно було не менше 24 місяців, але якби не підтримка Державного фонду регіонального розвитку і Уряду в частині співфінансування цього проекту, мабуть, ми робили б його роки три, не менше. Але фактично за 17 місяців ми завершили цей проект, зараз маємо фактично новий міст, де розширені тротуари, зроблена підсвітка, - каже мер.

У 2018 році у Вінниці відкрився муніципальний велопрокат на 15 станцій із 120 велосипедами.

- У інших містах я особисто спостерігав, що на цих станціях велосипеди стоять "прив'язані", а у нас за неповних два місяці вінничани орендували їх більше 8000 разів. За нашими підрахунками, велопрокатом скористалося 4300 людей, - говорить міський голова.

За рік у Вінниці модернізували два трамваї "VinWay" з влаштуванням низькопідлогової вставки, капітально відновили чотири та відеремонтували ще сім муніципальних автобусів. 
За програмою співфінансування з мешканцями приватного сектору заасфальтовано 29 вулиць і збудовано 6,5 км мереж водовідведення та водопостачання. 

- У першу чергу тут маємо дякувати активності самих мешканців, - додав мер.

Також на умовах співфінансування капітально відремонтовані конструктивні елементи 311 багатоповерхівок. Відремонтовано прибудинкові території 37 багатоповерхівок. Створено 86 ОСББ, що на півсотні більше, ніж було у 2017 році.

- Ми обіцяли та збудували три каналізаційно-насосних станції в мікрорайонах Старе Місто, Тяжилів, Малі Хутори, - говорить Сергій Моргунов. 

Мер також нагадав, що місто придбало земснаряд та розпочало очищення акваторії Південного Бугу, що безперечно має позначитись на стані води у кранах вінничан.

Соціальне життя

У 2018 році Вінниця отримала статус кандидата ініціативи ЮНІСЕФ "Громада, дружня до дітей та молоді". Відкрився дитячий садок №20 по вул.Антонова на 12 груп, завершено термомодернізацію шкіл №33 та №5, дитсадків №17 та №4, реконструйовано покрівлю в школах №36 і №8. Збудовано поле для гри в міні-футбол та багатофункціональний спортмайданчик для школи №9. Виконано капремонт вхідної групи та фойє кінотеатру "Родина".

- Ми збудували повнорозмірне муніципальне футбольне поле з штучним покриттям біля Палацу дітей та юнацтва, воно відповідає всім європейським стандартам, аналогічного у місті досі не було, - каже мер.

Реалізовано перший етап проекту "Якісна вода - здорові діти" в усіх школах із встановленням систем 9-ступеневої очистки питної води. 

- І батьки, і діти, і вчителі вже мали змогу відчути результат, - говорить Сергій Моргунов. - На черзі - дитячі садочки.

Цього року у співпраці зі Світовим банком розпочалось будівництво нового регіонального центру серцево-судинної патології. Встановлено мобільну ангіографічну систему в рентгено-операційному блоці кардіоцентру, де медики вже проводять операції на відкритому серці. 
Дві амбулаторії сімейної медицини отримали нові приміщення - по вул.Тимофіївській та Шепеля. Завершується термомодернізація акушерського корпусу Центру матері та дитини. Проведено капремонт інфекційного відділення та пральні міської клінічної лікарні №1.
У місті створили муніципальну службу супроводу для людей із вадами зору. 

Вінниця - у рейтингах

У 2018-му вінницька громада стала лідером багатьох рейтингів.

- Зокрема, по легкості ведення бізнесу, прозорості інвестиційного сектору у ста найбільших містах України. Ми підтвердили високу позицію у рейтингу інвестиційної привабливості та увійшли у вісімку найбільш передових міст Європи, отримавши престижну нагороду в сфері чистого міського транспорту, за реалізацію проекту по модернізації трамваїв VinWay. І головний результат - уже четвертий рік поспіль, за підсумками соціологічного опитування, вінничани підтверджують, що місто Вінниця є найкомфортнішим містом для проживання в Україні, - каже мер Сергій Моргунов.

За його словами, це якраз той випадок, коли втримати статус значно відповідальніше, ніж колись було його отримати вперше.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

551

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

462

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

416

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

405

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

378

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...