На Вінниччині утворили ще одну ОТГ - Хмільницьку

На сесії Хмільницької міськради, які відбулась 20 листопада, депутати проголосували за рішення про добровільне приєднання. До громади Хмільника приєднується громада села Соколове, а на території сільради утворюється старостинський округ. 
Утворення Хмільницької ОТГ - це вже друге приєднання до міста обласного значення у Вінницькій області. Раніше, 26 жовтня, була створена об'єднана територіальна громада з адміністративним центром у Вінниці. Обидві громади пройшли всі етапи, які передбачені Законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

- Так, Хмільник пройшов той самий шлях, що і Вінниця, тепер маємо в області два міста обласного значення, які мають приєднані громади, - каже директор Вінницького відокремленого підрозділу установи "Центр розвитку місцевого самоврядування" Олег Левченко. - Хмільник і Вінниця одними з перших в Україні ініціювали такий процес, але завершили його тільки зараз. Соколове зовсім поруч із Хмільником, тому обидві громади зійшлися досить просто, якихось складнощів із самим об'єднанням там не було. Але, звісно ж, тепер треба буде вирішувати питання спільного функціонування - побудови дороги та т.і. 

За словами Олега Левченка, перспектива об'єднання громад навколо Вінниці чи Хмільника полягає у тому, що міська громада бере на себе своєрідне зобов'язання підняти рівень життєвих стандартів приєднаних територій до свого рівня.

- Тому насправді ні Хмільник, ні Вінниця не рвуться приєднувати до себе найближчим часом якомога більше громад, адже кожне приєднане село - це відповідальність. А на селі є багато чого, що потребує полліпшення та вирівнювання, - пояснює директор центру.

Він стверджує, що інколи можна спостерігати ситуацію, коли менші території остерігаються поглинання, а більші бояться зайвих витрат, які неминуче тягне за собою таке об'єднання. Одні кажуть, ви зазіхаєте на нашу землю, а інші відповідають - що та земля, якщо ми будемо змушені вас годувати.
Тим не менш, загалом механізмом приєднання сільських, селищних рад до міст обласного значення в Україні скористалися вже 44 громади. Вони приєдналися до 19 міст обласного значення. На території об'єднаних громад проживає понад 8,4 млн населення, або 23,9% від загальної чисельності населення України (цей показник не враховує тимчасово окуповані території). Тільки за останній місяць показник кількості населення, що проживає в ОТГ, зріс на 1,3 млн.

- Насправді, це правильний шлях, коли міста обласного значення беруть на себе відповідальність за решту навколишніх територій, - говорить Олег Левченко. - Такі агломерації мають знайти синергію у співіснуванні. В одних є рекреаційні зони, у інших є робочі місця, в одних - робочі руки, в інших - можливість надавати небачені досі послуги і т.д. Усе це - нові можливості для обох громад, які просто шкода втрачати. Знайти тут кожен може набагато більше, ніж втратити.

Оголошено перелік міст обласного значення, які мають можливість найближчим часом також стати об'єднаними територіальними громадами. Про це на засіданні Кабінету Міністрів 21 листопада повідомив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко. За його словами, це: Добропілля, Костянтинівка, Маріуполь, Мирноград, Покровськ, Новогродівка, Селидове, Бердичів, Коростень, Малин, Новоград-Волинський, Бердянськ, Коломия, Львів, Червоноград, Тернопіль, Бережани, Куп'янськ, Лозова, Славута, Старокостянтинів, Кам'янець-Подільський, Хмельницький, Чернівці.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1012

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

439

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

377

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

339

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

297

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...