Укол парасолькою, або Метадонова рапсодія

Якщо читач очікує чогось на зразок відомої шпигунської супероперації, внаслідок якої від уколу парасолькою загинув болгарський дисидент-емігрант, то він буде вельми подивований переосмисленням звичної ролі побутової речі, що рятує нас від дощу.
Та спершу про нашого головного героя. Вінничанин Никодим Уколотий (анкетні дані змінено) мав у минулому не дуже приємні сторінки біографії.
На одній із цих сторінок значилося, що чоловік був схильний до вживання опійних наркотиків. Як зазначається в матеріалах амбулаторної судово-наркологічної експертизи, він "виявляє розлади психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів", з травня 2011 року перебуває на диспансерному обліку в об'єднанні "Соціотерапія". Відтак лікарі констатували: він "потребує примусового лікування".
Інші сторінки життя Никодима розповідають, що він конфліктував із законом, тобто притягувався до відповідальності за правопорушення у сфері незаконного обігу наркотичних засобів. Щоправда, на час подій, про які йтиметься нижче, судимість була погашена, тому на кваліфікацію злочину не вплинула.
Нинішня історія стартувала 20 вересня минулого року о 14 годині, коли Никодим Уколотий брів у своїх справах через кладовище "Підлісне", що поряд з вулицею Анастасії Медвідь. Його увагу привернув маленький поліетиленовий згорток, який магнітиком був причеплений до однієї з металевих огорож. Досвідчене око відразу визначило, що в пакетику - синтетичний наркотик метадон.
Чоловік сторожко оглянувся навсебіч, однак нікого не завважив. Тоді зняв пакетик і… сховав його в ручку парасольки. 
Проте достатньо потішитися знахідкою не встиг. Як зазначено в матеріалах судової справи, вже о 14 годині 20 хвилин Уколотого затримала поліція. Оперативники при огляді виявили наркоту, заховану в парасольку. 
З того дня Никодим перетворився спершу на підслідного, а потім на підсудного, якого Вінницький міський суд засудив до трьох років ув'язнення з дворічним іспитовим терміном за ст. 309 КК України, що встановлює відповідальність за незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
А питання про те, хто повішав пакетик з метадоном на могильну огорожу, коли судити з матеріалів справи, виявилось нашим пінкертонам не по зубах. Але хочеться сподіватись, що вони таки розшукають таємничого дарувальника метадону з цвинтаря "Підлісного" і суворо покарають.
Не самі ж вони це зробили, правда? Я в таке, наприклад, ніколи б не повірив!
 

 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

137

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі" У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне ...

81

Двох підозрюваних затримали у Києві, третього ще шукають У Вінниці 18 березня у міському суді обрали міру запобіжного заходу 31-річному ...

74

У поліції почали службове розслідування, поліцейського поки відсторонили від посади Близько сьомої години ранку 17 березня на ...

66

Співробітники УСБУ у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області в межах протидії незаконному обігу ...

66

Житомирський режисер Петро Авраменко готує для Вінничан прем'єру  День театру, 27 березня, на вінницьких шанувальників мистецтва чекає ...