Вівці не винні

Вівці не винні

У тварин взяли аналізи на хвороби - результати будуть за тиждень

На утилізацію на Вінниччину на Тульчинську філію ДП "Укрветсанзавод" від­правили три сотні овець, які два тижні у фурі простояли в торговому порту "Чорноморськ". Але зоозахисники домоглися, щоб живих тварин не присипляли і не спалювали. У понеділок в овець взяли аналізи крові, аби пересвідчитись: здорові тварини чи ні.

Неподалік Тульчина у селі Холодівка для отари спеціально змайстрували загін. Тварини жадібно пили воду і їли сіно. Отара була настільки голодна, що навіть не зважала на собак і їх гавкіт. Більшість овець облізли. Вони два тижні без їжі та води жили у фурі у порту.

Власниця Олена Севінч отару хотіла продати до Туреччини. Зараз пояснює, що у покупців не було грошей, тож тварин повернули до України. Таможня ж відмовилась їх розмитнити, адже у Туреччині лютують віспа, сибірка та ящур - і вівці можуть переносити ці хвороби. Тож тварини так і залишили у фурі. Через голод і спрагу 50 овець там померли.

- Це триста голів, і вони з 20-го числа були у машині. Ви можете собі уявити, що навіть, як чимось годувати їх, в ту машину кидати якусь їду, вони лізли один одному на голову, давили… тобто слабші вмирали, - каже власниця тварин Олена Севінч.

У Холодівці тварин роз­ділили - найслабших тримають в окремому вольєрі. Усіх годують обережно: жодних овочів та фруктів.

- Тварини довгий час не їли. Зараз вони перебувають на годівлі сіном, п'ють воду. Більше нічого їм не дають. У них же шлунки пусті, - пояснює Юлія Щеблевська, начальниця Тульчинського районного управління Держ­продспоживслужби.

За словами начальника управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорія Сидорука, після того, як фахівці завершать забір у тварин крові на аналізи - їх доставлять у центральну лабораторію в Києві.

Свою експертизу обіцяють провести і волонтери.

- Щоб підтвердити, що ці тварини не будуть заразними. І ми повеземо їх також на незалежну експертизу у Києві, на незалежні аналізи, - каже зоозахисниця Мійя Віллард.

Результати аналізів будуть за тиждень. Лише тоді стане відомо - хворі вівці чи ні. Якщо тварини здорові, власниця планує забрати їх до себе на ферму на Дніпропетровщину.

Тим часом ГУ ДФС в Одеській області заявило, що інформація про причетність Одеської митниці до ситуації, яка "склалася з митним оформленням вантажу "вівці живі" на території 5-го терміналу морського торговельного порту "Чорноморськ", не відповідає дійсності". Кажуть, станом на 24 жовтня цей "живий товар" до митного оформлення не подавався. І уточнюють: овець повернули до України через невідповідність бірок на тваринах. 


Олексій СмєтовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

296

Політична позиція Ще один майбутній кандидат у президенти, як з’ясувалося, має вінницьке коріння. Валентин Наливайченко – лідер Руху ...

283

17-18 листопада у Вінниці на території заводу «Кристал» вперше відбудеться фестиваль сучасного мистецтва «Air ГогольFest». ...

223

На засіданні ради Північного госпітального округу обговорили перпективи реформування У Вінниці 6 листопада відбулось чергове ...

206

Наступного року місто планує закупити ще один земснаряд для очищення річки Мальки коропа, щуки, товстолоба, сома та білого амура ...

200

У разі заборгованості "Вінницягаз" має протягом двох днів припинити постачання газу Попри оптимістичний початок опалювального сезону, ...