Чому ГПУ обшукувала будинок і приймальню депутата Задорожнюка

Чому ГПУ обшукувала будинок і приймальню депутата Задорожнюка

Особливості Вінницьких обшуків: через паркан і у вікно?

У вівторок у громадській приймальні депутата Вінницької міськради Павла Задорожнюка ("Європейська стратегія") провели обшук. Ще до офіційних коментарів юристів журналісти з'ясували, що у приміщенні на вул.Пушкіна, 6/1 працюють ГПУ і СБУ. Про те, що у Вінниці за вказаною адресою проводяться слідчі дії, журналістам підтвердили і у поліції, і в управлінні спецслужби. В УСБУ уточнили, що співробітники управління лише надають оперативний супровід. А позаяк на сайті ГПУ не було жодних офіційних повідомлень про розпочаті кримінальні провадження, пов'язані з вінницькими депутатами, про причини обшуку доводилося лише здогадуватися. Тим більше, що саме представники поважних ГПУ і СБУ останнім часом зачастили у Вінницю, і не тільки у справі податківця Руслана Осмоловського. Влітку, начебто через питання сплати податків, обшук проводився у робочому кабінеті та у квартирах депутатки міськради Алли Власюк.

 

- Подзвонила секретарка. Говорить, прийшли двоє, кажуть, що працівники СБУ, що до чого - не пояснюють. Кажуть: як бачити керівництво? -Ну, керівництво зайняте, - розповів помічник депутата Андрій Губський, який прибув до громадської приймальні. - Зі слів секретарки знаю, що віджали вікно, бачу, що не побито. І зайшли не у двері, а через вікно у приміщення громадської приймальні. Я думаю, що це може бути пов'язане з депутатською діяльністю. Він (депутат Павло Задорожнюк. - Авт.) як депутат чітко дотримувався усіх законів і норм, може, комусь перейшов дорогу. Якщо спрогнозувати ситуацію, то можна думати так…

 

На місці з'ясувати причину обшуку журналістам не вдалося. Двері у приймальню закрили, а згодом зсунули і жалюзі. Чоловік у джинсах, із зеленою папочкою, який вийшов з громадської приймальні, сказав, що він "відвідувач" і "нічого коментувати не буде". Не змогла за першим разом потрапити у громадську приймальню і адвокатка - їй просто не відчинили двері. Зрештою зайшла вона у громадську приймальню, де тривав обшук, з іншим юристом і депутатом міськради - Юрієм Зажирком.

 

За кілька годин Юрій Зажирко прокоментував ситуацію з обшуком - як адвокат Павла Задорожнюка. І з'ясувалося, що обшук у вівторок був ще в одного їхнього колеги-депутата Олександра Дана.

 

- Наскільки мені відомо, обшук сьогодні відбувся не лише у Павла Задорожнюка, але й у депутата, голови постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності Олександра Дана. Це відбувалося за ухвали Печерського суду і за поданням Генеральної прокуратури. Ці дії проводили слідчі Генпрокуратури за супроводженням СБУ у Він­ницькій області, - каже Юрій Зажирко і додає, що це лише формальна сторона справи.

 

Окремо він зупинився на тих обставинах, за яких відбувався сам обшук у офісі Павла Задорожнюка.

 

- Це був якийсь набіг, кримінальний наїзд, "маски-шоу", - говорить Юрій Зажирко. - Якщо ламають вікно та залазять у громадську приймальню депутата через вікно...це зробив сам слідчий, хоч він пізніше це й заперечував. І це при тому, що людина, яка на той момент була в офісі казала, що депутат ось-ось приїде разом із адвокатом і потрібно просто зачекати, як це й передбачено законодавством. Але на це не звернули увагу.

 

Адвокат додає, що саме тоді, коли слідчі прийшли обшукували офіс, обшук вже тривав у будинку самого депутата. Про цей обшук вдома розповідає емоційно:

 

- …майже в сім ранку невідомі особи - без форми, без нічого - полізли через паркан. Він вийшов до них, вибачте мені, в негліже, почав запитувати, хто вони, до кого й про що. Вони представились, він їх запустив та зв'язався зі мною як з адвокатом... Я надав роз'яснення телефоном, як можна поводити себе відповідно до закону. Але вони це ігнорували, навіть не давали йому можливості вдягнути брюки.

 

Тож за словами Юрія Зажирка, слідчі знали, що його підзахисний швидко до своєї приймальні не приїде.

 

- Слідчі це знали, вони розуміли, де саме в цей момент перебуває власник офісу, але чомусь не захо­тіли його чекати і вдерлися в офіс, - каже Юрій Зажирко. - Та коли я прибув на місце і почав з'ясовувати ситуацію, то стало зрозумілим, що вони взагалі не могли проводити жодних дій, тому що в ухвалі суду, яка дає дозвіл на проведення обшуку було зазначено зовсім іншу адресу та іншого власника.

 

Відтак дії слідчих адвокат характеризує протиправними. Юрій Зажирко стверджує, змушений був доводити свою правоту із залученням служби державної охорони, патрульної поліції, слідчо-оперативної групи.

 

- Аналізуючи обставини цих обшуків та подальші дії правоохоронців, у мене, як у депутата міської ради, склалося враження, що слідчі заздалегідь чудово розуміли, що особи, в яких вони проводять обшуки, жодного відношення до обставин, які зазначені в ухвалі суду, не мають. І те, що вони шукають, вони тут не знайдуть. Так і сталося.

 

Водночас Юрій Зажирко відмовився назвати точне формулювання ухвали Печерського суду, за якою і відбувалися обшуки, а також говорити, за якою статтею відкрите кримінальне провадження.

 

- Це таємниця слідства, і я не можу її розголошувати, але мова йде виключно про господарську діяльність певних організацій, - каже він. - І ті особи, в яких сьогодні проводився обшук, ні юридичного, ні фактичного відношення до цих організацій не мають. Вони не причетні до тих господарських операцій. Я вважаю це залякуванням, щоб якимось чином вплинути на депутатів, на міську раду. Іншого пояснення тому, що відбулося, я знайти не можу.

 

А коли журналісти запитали, чи не може це якимось чином бути пов'язане з призначенням нового керівника УСБУ чи наближенням виборів, відповів так:

 

- Думаю, ваше питання вже містить відповідь... 

 


Ірина ЖУК, Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

338

Понад 500 людей за день реєструють адміністратори у "Вінниця-картсервісі" У Вінниці уже з цієї осені з муніципального транспорту зникне ...

227

У поліції почали службове розслідування, поліцейського поки відсторонили від посади Близько сьомої години ранку 17 березня на ...

190

Коли борг  за газ  при виході з опалювального сезону  перевищить 340 грн, субсидія призупиняється, кажуть у "Вінницягаз Збуті" Оскільки ...

180

Водойму забруднюють мешканці приватного сектора і зливова каналізація Вишенське озеро – одне з улюблених місць відпочинку вінничан. ...

180

Двох підозрюваних затримали у Києві, третього ще шукають У Вінниці 18 березня у міському суді обрали міру запобіжного заходу 31-річному ...