Скільки разів помиляється лікар? Навздогін одному вироку

У минулому номері "Міста" ми помістили коротке повідомлення, у якому інформували, що засуджено лікаря, котрий поставив помилковий діагноз, і це призвело до смерті пацієнта. Сьогодні ми розповімо про той випадок детальніше.
Лікарський стаж Тихона Ашібкіна (анкетні дані змінено), як він стверджував на судовому засіданні, становить тридцять дев'ять років. Його професійна кар'єра добігала кінця, причому на вельми непростій ділянці роботи - на станції швидкої медичної допомоги, де він обіймав посаду лікаря з медицини невідкладних станів. І треба ж такому статись, що фініш трудового шляху Тихона затьмарила трагедія з його власної вини.
Як зазначено в матеріалах судової справи, 3 грудня 2015 року о 21 годині 2 хвилини на станцію швидкої допомоги надійшов виклик, за яким виїхала бригада на чолі з Тихоном Ашібкіним.
Їх зустріла дружина хворого і повідомила, що чоловік відчуває болі в грудині, його нудить. Такими симптомами може супроводжуватись інфаркт міокарда. Більше того: при огляді на грудях пацієнта були помітні рубці, які залишились після хірургічного втручання. Десять років тому чоловік переніс операцію на серці, тому стан його "моторчика" мав би викликати у медика особливо пильну увагу.
Як згодом розповідала на суді дружина хворого, у квартиру внесли електрокардіограф, зробили кардіограму. За її словами, лікар "самостійно розшифрував кардіограму та сказав, що з серцем все добре, пацієнта турбує шлунок. В квартирі була медична картка, але у потерпілих ніхто її не вимагав" (цитата з вироку). 
Відтак Тихон Ашібкін поставив діагноз: "нейроциркуляторна дистонія по змішаному типу (наслідок алкогольної інтоксикації)". (І це при тому, що після операції на серці пацієнт взагалі не вживав алкоголю, що підтвердили і свідки, і подальша судово-токсикологічна експертиза, яка не виявила в його крові етилового та інших спиртів і їх ізомерів!) При такому діагнозі хворих не госпіталізують, тому хвилин через сорок, давши відповідні рекомендації щодо лікування та режиму, бригада поїхала. А назавтра після дванадцятої години дня хворий помер від інфаркту міокарда.
Згодом комісійне вивчення спеціалістами кардіограми, записаної в той вечір, встановило: вона вказувала на нестабільність роботи серця і на симптоми можливого інфаркту міокарда. Тому, як передбачено посадовою інструкцією, лікар зобов'язаний був або відвезти хворого в лікарню, або викликати спеціалізовану кардіологічну бригаду. Ні того, ні того він не зробив.
Як розповідала на судовому засіданні дружина хворого, "лікарі швидкої госпіталізацію її чоловіку не пропонували, відмову від госпіталізації потерпіла не підписувала, оскільки їй це не пропонували зробити" (цитата з вироку).
Крапку в справі поставив Вінницький міський суд. За частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, Тихона Ашібкіна засуджено до двох років ув'язнення. Суд постановив стягнути з нього моральну шкоду в сумі 100 тисяч гривень на користь матері померлого.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

570

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

484

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

399

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

394

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

381

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...