Нові правила паркування

Нові правила паркування

Більше відповідальності, менше корупції

В Україні набули чинності нові правила паркування та система покарань за їхнє порушення. Вони передбачені законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів", ухваленим у грудні 2017 року.
Новий закон детально пояснює, коли водіїв можна притягати до відповідальності за неправильне паркування, робить обов'язковою фіксацію порушень та передбачає заходи, що мають ускладнити корупцію у цій сфері.
У новому законі чітко прописані випадки, коли саме транспортний засіб створює небезпеку для дорожнього руху і його можуть евакуювати:
- якщо його залишено на проїзній частині у два і більше рядів;
- залишено у заборонених місцях зупинки або стоянки - на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
- розташовано на виділеній смузі для руху громадського транспорту;
- розташовано на позначеній відповідними знаками або розміткою велодоріжці;
- якщо він блокує проїзд по двох або більше смугах руху;
- унеможливлює рух інших транспортних засобів, перешкоджає руху пішоходів, зокрема, людей з обмеженими можливостями та пішоходів із дитячими колясками;
- перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану.
Загалом передбачено 16 випадків неправильного паркування, за які можуть оштрафувати.
Відтепер місцева влада може створювати посади місцевих інспекторів з паркування, які можуть евакуювати автомобілі та накладати штрафи.
Про свої дії інспектори мають інформувати поліцію - зокрема, про час та місце затримання транспортного засобу.
Інформацію про затримання транспортного засобу повідомляють людині, на яку він зареєстрований та розміщують на сайті місцевої влади.
Автомобіль можна забрати зі спецмайданчика лише після сплати штрафу, оплати вартості послуг із його транспортування та зберігання. Тільки після цього можна оскаржити штраф у судовому порядку.
"При тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу має бути обов'язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису)", - говориться в законі.
Окрім того, закон передбачає, що копію повідомлення про штраф за порушення, зафіксовані на камеру, залишатимуть на лобовому склі автомобіля.
Закон передбачає штраф за порушення правил паркування, що дорівнює 20-кратній вартості години паркування, розмір якої встановлює місцева влада.
Якщо ж правила паркування авто порушені на місці, відведеному для транспорту людей із обмеженими можливостями - штраф дорівнює тридцятикратній вартості години паркування.

Коментарі експертів:

Київський міський голова Віталій Кличко:
- 27 вересня, як ви знаєте, вступив у силу новий закон про паркування. Точніше, мав би вступити… Досі, на жаль, не ухвалена підзаконна база для його реалізації… Адже досі не затверджені стандарти технічних засобів (фото та відео-фіксація. - Авт.), які мають фіксувати ці порушення.
Юрист Володимир Караєв:
- Фіксуючі технічні засоби повинні бути сертифіковані та перевірені. А сертифікувати їх можна тільки на основі Держстандарту. Старий гост вже не діє, а новий ще не діє. Зрозуміло, що 27 вересня ще нічого не запрацює, а ось через місяць - наприкінці жовтня закон почне діяти на практиці.
Автоюрист Богдан Глядик:
- У поліції немає пристосувань для фіксації порушень. Друге питання, інспектори паркування - це новий орган, його повинні були ось тільки створювати. Немає ні положення про орган, ні навчених людей, яких можна випускати на дороги. Два основні чинники для продуктивної роботи - відсутні.

"Місто" запитало у вінничан: "Як дисциплінувати водіїв припаркованих не за правилами авто?"

Михайло, пенсіонер:
- Як зазвичай - штрафи і вивіз на штрафмайданчики. І бюджет поповнився б.
Марія Іванівна, пенсіонерка:
- Карати їх треба. Я проходжу по Магістратській, і всі паркуються коло магазину, а людям обходити потрібно. 
Іван, музикант:
- У першу чергу повинні бути спеціалізовані стоянки. Якщо немає стоянки, а людині потрібно припаркуватись, який вихід?
Юрій, прораб:
- На мою думку, якби у таких авто колеса спускали... Водії б замислювались, чи паркувати не за правилами. 
Людмила, кулінарка:
- Важко сказати, як дисциплінувати. Можливо, потрібно боротись штрафами. 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1037

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

470

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

392

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

382

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...

380

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...