ВІТАЛІЙ ВІН-ВЕЙ

ВІТАЛІЙ ВІН-ВЕЙ

Вінничанин змінив прізвище на честь нового вінницького трамвая

Cенсацією минулого тижня стала зміна прізвища Віталія Трембанчука на честь нового вінницького трамвая VinWay. Тепер він Віталій Анатолійович Він-Вей. Юнак сам подзвонив до редакції "Міста", аби поділитися такою бажаною для нього подією. 
Віталій зараз живе у Вінниці, сам родом із села Саражинці Погребищенського району. Хлопець уже встиг попрацювати кондуктором, а зараз здобуває спеціальність "Водій тролейбуса". Мріє, що буде водієм того самого VinWay, а ще - аби автоінформатор у тролейбусах і трамваях оголошував зупинки його голосом. 
- Чому змінили прізвище на Він-Вей?
- Тому що такий трамвай народився у Вінниці. Його створили наші інженери Вінницької транспортної компанії, він не куплений десь в інших країнах. Це мене і спонукало, щоб я змінив своє прізвище. Мені часто на роботі траплялись маршрути з VinWay. Іноді я сам просив диспетчера і свого нарядника, щоб мене ставили на ці маршрути. Не знаю, чому я дуже в цей VinWay закохався. У ньому багато місця, він дуже спокійно та безшумно їде. У цьому трамваї безпечно. Плюс вінницького трамвая, що він низькопідлоголий - для людей, які мають інвалідність, легше до нього потрапити, і мами із колясками теж. 
- Довго думали над зміною прізвища? 
- Майже півроку. Коли працював саме на VinWay, одного разу журналісти телеканалу "ВІТА" робили сюжет про трамвай, і випадково я потрапив в це відео. Вони брали в мене коментар, я показував, як користуватися пандусом. І саме після цього задумався про зміну прізвища. Саме на Він-Вей. 
- Що сказали у РАЦСі, коли подавали документи?
- Коли я прийшов у РАЦС і сказав, що хочу замінити прізвище, працівниця відповіла мені: "Так, звичайно, міняйте. Ви маєте на це законне право". Але коли вона побачила назву цього прізвища... Сміялась дуже. Так на мене подивилась і питає: "А що це за прізвище? Я щось не розумію, з чим воно пов`язане?" Я їй кажу, що це в усьому винен вінницький трамвай. Я в нього закохався. Вона просто голову відвернула і каже: добре, заповняйте заяву. Потім отримав довідку про несудимість у поліції. З цією довідкою я пішов у Погребищенський відділ поліції, бо там зареєстрований. Там мені виписали дозвіл, що не маю обмежень у зміні прізвища. І уже з цією довідкою та справою пішов у РАЦС, де мені виготовили свідоцтво про зміну прізвища. Потім - у паспортний підрозділ державної міграційної служби. Там теж були шоковані, тому що мене там вже знають як "постійного клієнта". У мене було два випадки, коли я втрачав паспорт. Один раз - у потязі, як їхав на Львів. Другого разу - теж в дорозі. З того паспорта, що був книжечкою, поміняли на пластиковий. Потім пластикового знов втратив. Видали новий. А тепер, коли я прийшов, вони питають: "Ну і що ви хочете, знов втратили паспорта?" Кажу: ні, цього разу змінюю прізвище. 
- А що казали рідні, друзі?
- Мама з татом розлучились, коли мені було 9 місяців. В основному моїм вихованням займалися бабуся і тьотя, татова сестра. Бабуся відразу сказала: "Все, ти не наш. Тому що ти змінив прізвище. Ти зрадив батьківському роду. Батько вже у могилі, то батьківське прізвище тобі вже не потрібно?" Я їм пояснив, що воно фактичної ролі не грає, а те, що я поміняв, це формальність. Це просто паспорт буде з іншим прізвищем, а у свідоцтві про народження залишилось те, яке було. Та й по-батькові залишилося. Сказав: не переживайте, ви як були для мене бабуся, так і будете. Зміна прізвища на стосунки не вплине ніяк.
А от мамі я не наважувався казати, поки не отримаю новий паспорт. Утім сестра бабусі подзвонила моїй мамі і все розповіла. Мама сказала: "Сину, тобі треба до психіатра". Я їй пояснив теж саме, що і бабусі. Що зміна прізвища не означає, що я відмовляюся від своєї родини. Мама сказала, що вона в шоці, і що ніколи не очікувала, що її дитина може таке зробити. 
Друзі по-різному реагують. Наприклад, мій найкращий друг Богдан теж у Вінниці живе і навчається. Були такі моменти, що радився з ним: яке прізвище краще "Трамвайчук" чи "Він-Вей". Він сказав, що Трамвайчук - якось не дуже, не прикольно. А Він-Вей - це взагалі гарно. Правда, Богдан до кінця не вірив, що я це зможу зробити. 
Буквально днями ходив до керівника відділу кадрів Вінницької транспортної кампанії, щоб повідомити про затримку із посвідченням водія. Через відсутність паспорта мене не допустили до іспитів із Правил дорожнього руху. Я їй показую довідку, вона, чесно скажу, сміялася довго. Працівники відділу кадрів були шоковані, і теж довго сміялися. Але потім керівник відділу кадрів спитала: "Дитино, що ти робиш? Це не вкладається в голові така інформація". 
Я ще неодружений, дітей немає.

- А чим не подобалося власне прізвище?
- Мені в ньому все подобалось, воно мені не заважало. Правда, інколи були труднощі з правильним написанням цього прізвища. Правильно Трембанчук. Але то через "и" напишуть, то замість "м" напишуть "н". Для мене воно довге якесь було. А тепер тут лише 6 букв: ВІН-ВЕЙ, і все, і прізвище є. 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

659

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

396

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

243

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

242

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

237

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...