Неспокійний Гнівань

Неспокійний Гнівань

Мера облили кров'ю , а одного із депутатів вивезли до лісу

Два кримінальних провадження розпочали у поліції через інциденти, які сталися 2 жовтня у невеличкому Гнівані. 

- Є заява цього дня, що побили, вивезли до лісу жителя Гнівані. Коли той прийшов до тями, він як місцевий зорієнтувався на місцевості і вийшов. За фактом розбійного нападу внесені відомості до ЄРДР за ч.2 ст.187 ККУ. Триває судово-медична експертиза. За інцидентом, що стався у кабінеті міського голови Гнівані відкрито провадження за ч.2 ст. 296 ККУ (хуліганство), - повідомила начальниця відділу комунікацій поліції Вінницькій області Анна Олійник.

2 жовтня у Гнівані мала бути сесія міськради. Просто перед нею кілька людей зайшли у кабінет мера міста Володимира Кулешова і облили його червоною речовиною (потім він сам напише, що це була свиняча кров. - Авт.). Власне, про те, що сталося у Гнівані, у соцмережі розказав і показав вінницький активіст Андрій Вербецький. Його допис починається словами "Сесія на крові! Невідомі патріоти покарали мера Гнівані!". Активіст завбачливо уточнив, що кров'ю мера Гнівані облили "невідомі мені люди", і припустив, що надихнуло їх "розслідування", яке провела ГО "Народна воля" по діяльності Гніванського кар'єру, який начебто продавав сировину для будівництва Керченського мосту. 

- Я приїхав на сесію Гніванської міської ради. Зайшов до мера попросити надати можливість виступити на сесії, аби звернутись разом із депутатами до голови Вінницької облдержадміністрації, як до представника президента, з пропозицією проконтролювати діяльність місцевих депутатів і місцевих підприємців, - розповів "Місту" Андрій Вербецький. - Тому що в нас є доказова база, що міський бюджет Гнівані недоотримав понад 10 млн грн. через корупційні схеми. Мер відмовляв. У цей час забігли люди в масках і облили мера Гнівані, як я зрозумів, кров`ю. Мер був повністю заляпаний, мене заляпали. Залишився чекати поліцію, приїхала поліція, надав покази. 

Щодо кар'єру мер Гнівані має іншу точку зору і каже, що уся ця "акція" навпаки спрямована на знищення підприємства. 

- Гніванський кар`єр є основним наповнювачем нашого бюджету. Комусь цей завод заважає. Мені невідомо, хто ці люди. Але їхня робота ведеться більше року. Депутат міськради (називає прізвище. - Авт.) працює від них і створює всі умови, щоб будь-якою ціною зупинити кар`єр. Він на підприємстві шукав радіацію, потім ніби розслідував вивезення матеріалів у Росію, - розповів "Місту" Володимир Кулешов. - До мене теж звертались із пропозицією про знищення кар`єра, я відмовився. Тому проти мене також розпочалась їхня акція. Уже на кожну сесію міської ради приїжджають проплачені хлопці. Вони навіть не знають, в яке місто приїхали. Вриваються, кричать і піднімають шум.

Депутатом міської ради виявився місцевий житель, якого вивезли у ліс. Чи пов'язане це з тим же гніванським кар'єром, поки ніхто офіційно ані підтверджує, ані заперечує. Утім відомо, що цей депутат - на боці нинішнього мера Гнівані. Той про випадок каже коротко: "аля 90-ті". 

- Його вивезли в ліс, викинули і забрали мобільний телефон. Півтори години він пробув без свідомості, - розповідає мер Гнівані Володимир Кулешов. - Це вже переходить всі норми. Зараз його стан здоров`я дещо стабілізувався. Я думаю, правоохоронні органи дадуть оцінку цьому... Ну а ми будемо захищатись всіма методами, які нам дозволено. І застосовувати зброю в тому числі.

У понеділок, 8 жовтня, на сайті Гніванської ОТГ міський голова оприлюднив звернення "стосовно останніх подій у місті". Там же вказана попередньо і сума збитків після візиту невідомих до його кабінету - 50 тисяч гривень. До речі, ця сума збільшилася. Аджедразу після подій в коментарі "Вінниця.Інфо" мер Гнівані вказав орієнтовну суму збитків - "десь на тисяч 25". За кілька днів у коментарі для "Міста" озвучив уже іншу суму.

- Сам кабінет практично знищений. За попередніми оцінками, збитки сягають на 30-40 тисяч гривень. Цією речовиною залиті комп`ютери, ряд документів. А також головний державний атрибут - прапор України і портрет Шевченка, - сказав Володимир Кулешов.

Тим часом гніванські події підхопив ніхто інший, як Нікола Янович (Азаров. - Авт.), екс-прем'єр-утікач. Фото облитого кров'ю мера Гнівані і його кабінету, зроблені вінницькими активістами, він розмістив у себе на сторінці, доповнивши своїми коментарями у власній "рубриці": "Украина после госпереворота". І цим Нікола Янович сильно мінімізував репутаційні ризики активістів.


Микола ГАНДЗЮК, Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

210

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

154

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

141

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

137

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

125

Школа вінницького гіда незабаром запрацює у Вінниці. Вона має на меті підвищення кваліфікації екскурсоводів та формування нових ...