Неспокійний Гнівань

Неспокійний Гнівань

Мера облили кров'ю , а одного із депутатів вивезли до лісу

Два кримінальних провадження розпочали у поліції через інциденти, які сталися 2 жовтня у невеличкому Гнівані. 

- Є заява цього дня, що побили, вивезли до лісу жителя Гнівані. Коли той прийшов до тями, він як місцевий зорієнтувався на місцевості і вийшов. За фактом розбійного нападу внесені відомості до ЄРДР за ч.2 ст.187 ККУ. Триває судово-медична експертиза. За інцидентом, що стався у кабінеті міського голови Гнівані відкрито провадження за ч.2 ст. 296 ККУ (хуліганство), - повідомила начальниця відділу комунікацій поліції Вінницькій області Анна Олійник.

2 жовтня у Гнівані мала бути сесія міськради. Просто перед нею кілька людей зайшли у кабінет мера міста Володимира Кулешова і облили його червоною речовиною (потім він сам напише, що це була свиняча кров. - Авт.). Власне, про те, що сталося у Гнівані, у соцмережі розказав і показав вінницький активіст Андрій Вербецький. Його допис починається словами "Сесія на крові! Невідомі патріоти покарали мера Гнівані!". Активіст завбачливо уточнив, що кров'ю мера Гнівані облили "невідомі мені люди", і припустив, що надихнуло їх "розслідування", яке провела ГО "Народна воля" по діяльності Гніванського кар'єру, який начебто продавав сировину для будівництва Керченського мосту. 

- Я приїхав на сесію Гніванської міської ради. Зайшов до мера попросити надати можливість виступити на сесії, аби звернутись разом із депутатами до голови Вінницької облдержадміністрації, як до представника президента, з пропозицією проконтролювати діяльність місцевих депутатів і місцевих підприємців, - розповів "Місту" Андрій Вербецький. - Тому що в нас є доказова база, що міський бюджет Гнівані недоотримав понад 10 млн грн. через корупційні схеми. Мер відмовляв. У цей час забігли люди в масках і облили мера Гнівані, як я зрозумів, кров`ю. Мер був повністю заляпаний, мене заляпали. Залишився чекати поліцію, приїхала поліція, надав покази. 

Щодо кар'єру мер Гнівані має іншу точку зору і каже, що уся ця "акція" навпаки спрямована на знищення підприємства. 

- Гніванський кар`єр є основним наповнювачем нашого бюджету. Комусь цей завод заважає. Мені невідомо, хто ці люди. Але їхня робота ведеться більше року. Депутат міськради (називає прізвище. - Авт.) працює від них і створює всі умови, щоб будь-якою ціною зупинити кар`єр. Він на підприємстві шукав радіацію, потім ніби розслідував вивезення матеріалів у Росію, - розповів "Місту" Володимир Кулешов. - До мене теж звертались із пропозицією про знищення кар`єра, я відмовився. Тому проти мене також розпочалась їхня акція. Уже на кожну сесію міської ради приїжджають проплачені хлопці. Вони навіть не знають, в яке місто приїхали. Вриваються, кричать і піднімають шум.

Депутатом міської ради виявився місцевий житель, якого вивезли у ліс. Чи пов'язане це з тим же гніванським кар'єром, поки ніхто офіційно ані підтверджує, ані заперечує. Утім відомо, що цей депутат - на боці нинішнього мера Гнівані. Той про випадок каже коротко: "аля 90-ті". 

- Його вивезли в ліс, викинули і забрали мобільний телефон. Півтори години він пробув без свідомості, - розповідає мер Гнівані Володимир Кулешов. - Це вже переходить всі норми. Зараз його стан здоров`я дещо стабілізувався. Я думаю, правоохоронні органи дадуть оцінку цьому... Ну а ми будемо захищатись всіма методами, які нам дозволено. І застосовувати зброю в тому числі.

У понеділок, 8 жовтня, на сайті Гніванської ОТГ міський голова оприлюднив звернення "стосовно останніх подій у місті". Там же вказана попередньо і сума збитків після візиту невідомих до його кабінету - 50 тисяч гривень. До речі, ця сума збільшилася. Аджедразу після подій в коментарі "Вінниця.Інфо" мер Гнівані вказав орієнтовну суму збитків - "десь на тисяч 25". За кілька днів у коментарі для "Міста" озвучив уже іншу суму.

- Сам кабінет практично знищений. За попередніми оцінками, збитки сягають на 30-40 тисяч гривень. Цією речовиною залиті комп`ютери, ряд документів. А також головний державний атрибут - прапор України і портрет Шевченка, - сказав Володимир Кулешов.

Тим часом гніванські події підхопив ніхто інший, як Нікола Янович (Азаров. - Авт.), екс-прем'єр-утікач. Фото облитого кров'ю мера Гнівані і його кабінету, зроблені вінницькими активістами, він розмістив у себе на сторінці, доповнивши своїми коментарями у власній "рубриці": "Украина после госпереворота". І цим Нікола Янович сильно мінімізував репутаційні ризики активістів.


Микола ГАНДЗЮК, Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

686

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

504

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

295

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

268

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...