"Електронний квиток" у Вінниці обслуговуватиме "Віза Україна"

Все зроблено максимально просто: прикладаєте картку - і система сама вираховує найвигідніший тариф"

Підписання меморандуму про співпрацю між Вінницькою міськрадою, комунальним підприємством "Вінницякартсервіс" та компанією "Віза Україна", яке відбулось 2 жовтня, символізувало новий етап запровадження безготівкової оплати проїзду у громадському транспорті Вінниці.
Наміри про співробітництво сторони підтвердили підписами у рамках проекту "Впровадження автоматизованої системи збору плати за проїзд у громадському транспорті Вінниці". Документ передбачає налагодження ділових стосунків і співпрацю щодо реалізації оплати за проїзд у громадському транспорті. Її прийматимуть валідатори автоматизованої системи оплати за проїзд, яка саме зараз впроваджується у місті.

- Проект "Електронний квиток" охоплюватиме весь громадський транспорт у місті Вінниці, - сказав один із підписантів меморандуму, заступник міського голови Владислав Скальський. - Звичайно, ми зперебуваємо у пошуку тих партнерів, які допомогли б нам створити найбільш зручне та найбільш ефективне і якісне кінцеве рішення. Ми хочемо, щоб за будь-якої можливості у майбутнього користувача цієї системи не було жодних технологічних обмежень. Більше того, компанія Visa, яка присутня у світі вже протягом 60 років, найрозповсюдженіша у своїй галузі, має дуже велику компетенцію, і ми хочемо використовувати цю компетенцію задля того, щоб ті сервіси, які ми продукуємо разом, були зручними. 

За його словами, "Віза Україна" має великий досвід не тільки у впровадженні системи оплати за проїзд, але й щодо оплати паркування банківськими картками та ін.

- Зараз ми тільки починаємо нашу співпрацю та закладаємо фундамент для впровадження інших проектів. Адже наша головна мета - створення найбільшої зручності для громадян в усіх аспектах життя, - зауважив Владислав Скальський.

Директор "Віза Україна" Дмитро Крепак відзначив, що його компанія працює фактично в усіх країнах світу.

- А в Україні для нас дуже важливо підтримувати усі ті позитивні процеси, які тут відбуваються, - каже він. - У першу чергу, це стосується процесів децентралізації та регіонального економічного розвитку. Ми вважаємо, що створення системи, коли людина може розрахуватись за проїзд банківською карткою - це також наш внесок у процес розвитку регіону. Адже це і зручність, і прозорість розрахунків, що веде нас шляхом сучасної європейської економіки.

За його словами, щодо розвитку платіжних безконтактних рішень на транспорті Україна вже випереджає більшість країн Європи. 

- Якщо ви сьогодні подорожуєте містами Австрії чи Франції, то у вас, на жаль, немає можливості розрахуватися вашою карткою українського банку в тих містах, а в українських містах ця можливість вже є, - каже Дмитро Крепак. - Тобто турист з Європи, який приїжджає в українські міста, в тому числі в майбутньому до Вінниці, може не задумуватись, де йому придбати квиток, а просто прикласти картку будь-якого банку, чи французького, чи італійського, чи американського і розрахуватися за свій проїзд. Тобто це зручність, це безпечність, це європейський підхід.

а впровадження у Вінниці проекту "Електронний квиток" безпосередньо відповідає комунальне підприємство "Вінницякартсервіс".

- Важливо, щоб все обладнання, яке встановлять у нашому транспорті, було найвищої якості, мало міжнародні сертифікати і, звичайно ж, могло обслуговувати банківські картки, - каже директорка "Вінницякартсервіс" Катерина Бабіна. - Вимоги до безпеки при обслуговуванні банківських карток дуже високі. Тому так відповідально бути першим містом, яке підтримуватиме безготівкові платежі у транспорті на такому рівні. А також маємо надію на впровадження інших сервісів, що реалізовуватимуться на базі так званої "картки вінничанина". Справді, у Європі тільки починають розвивати безготівкові платежі саме в транспорті, тому місто Вінниця має всі шанси увійти в першу десятку міст, де будуть запроваджені такі сучасні рішення.

Директор з цифрових рішень "Віза" в Україні, СНД і Південно-Східній Європі Євген Лісняк пояснив, що його компанію привабив той прогресивний підхід, який демонструє Вінниця, запроваджуючи у місті безготівковий проїзд.

- Познайомившись із виконавцями цього проекту, ми вирішили побудувати той місток співпраці, який і сприятиме його запровадженню, - каже він. - Наголошую, ми в жодному разі не обмежуватимемо прийом інших платіжних систем. Адже ключове у цьому питанні - найвищий рівень сервісу, який задовольнить усіх мешканців. А що стосується поглиблення нашої взаємодії - воно буде і технологічним, і стосуватиметься розширення спільних проектів. Технологічно ми будемо намагатися доводити рівень сервісу до лондонського підходу, де пасажир узагалі не думає, яким чином йому платити за проїзд чи поповнювати картку. Все зроблено максимально просто: прикладаєте картку - і система сама вираховує найвигідніший тариф. 

Звісно, за його словами, це перспектива ще не сьогодення, але вона цілком може бути реалізована у Вінниці протягом найближчих трьох років.

Підготовка

За словами Катерини Бабіної із середини жовтня у громадському транспорті Вінниці вже почнуть встановлювати обладнання системи "електронного квитка", зокрема заводитимуть кабелі під обшивку трамваїв, тролейбусів. Для вінничан жодних незручностей або обмежень у користуванні транспортом це не становитиме. А саме обладнання у салонах встановлять у березні наступного року. Перші тести система пройде у травні.

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

807

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

619

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

413

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

361

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

355

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...