(Не)безпечна мережа

  (Не)безпечна мережа

       Посібник з інформаційної безпеки презентували у Вінниці

     Проект «Слово – Зброя», ініційований 10 місяців тому громадською організацією «А-Веста», завершився. Фінальним акордом стала презентація посібника з інформаційної безпеки для волонтерських і ветеранських організацій. 

- Наша організація працює понад 10 років у сфері правозахисту. З початком війни створилася потужна волонтерська група, і саме під час волонтерської діяльності ми виявили страшенні загрози не тільки серед вояків, а звичайних людей, які проживають в Україні в час гібридної війни, – визнає координаторка проекту Лариса Полулях. – Хтось колись напише про неї величезні книжки. Але наше завдання сьогодні убезпечити людей від її впливів. Окрім запланованих тренінгів, проект пішов трохи далі. Ми почали працювати з діючими військовими, з військкоматами, з працівниками зі сфери безпеки, робили дослідження. Зрештою, логічним завершенням нашої роботи став посібник з інформаційної безпеки.

Книга на сто сторінок дає відповіді на головні питання: що таке гібридна війна, як відрізнити факт від фейку, як вберегтися від провокацій у віртуальному та реальному світі та як захиститися від кібератаки і навчитися створювати стійкі паролі. 
Одна з авторок книги, викладачка Вінницького національного технічного університету Олеся Войтович каже, що головне її завдання донести до волонтерів та активних ветеранів АТО головні правила інформаційної безпеки, оскільки реальна загроза на фронті для них переважає небезпеку інформаційних впливів на суспільство.

- Коли постало завдання написати такий підручник, ми хотіли піти класичних шляхом, почати з теорії. Але раптом з’ясували, що у мережі ходить велика кількість міфів, і ми розуміли, що треба їх спростувати, – каже Олеся Войтович. – Фактично цей підручник був написаний таким чином, щоб пояснити міфи, які існують у сучасному світі. І дуже багато людей не замислюються над тим, настільки у міфічному світі ми живемо, особливо коли користуємося соціальними мережами. Хто звертає увагу на такі речі, чи підключений наш телефон до wi-fi, bluetooth, GPS-навігатор, а насправді всі ці засоби дозволять не тільки відслідкувати вашу діяльність, але й повністю перехопити керування телефоном.

Фахівець з інформаційних технологій і керівник громадської організації «Інститут постінформаційного суспільства» Андрій Заблоцький звертає увагу на те, що у нашому суспільстві не усі досі здатні бачити причинно-наслідкові зв’язки, тобто критично мислити і ставити під сумнів почуте чи побачене.

- В Україні і на всьому пострадянському просторі ми маємо проблеми не скільки з окремими випадками кібербезпеки, стільки з нерозвиненою машиною адміністрування, - каже, зокрема, Андрій Заблоцький. - Яскравий приклад – провал російських ГРУ у справі отруєння Скрипалів. Він доводить, що те, як працює система комп’ютерної безпеки, абсолютно немає сенсу, якщо не має базових інформаційно-гігієнічних принципів. Якщо система «лінива», вона весь час буде давати можливість нормальному шукачеві інформації знайти те, що потрібно. Українці мають зрозуміти, що за мирних часів в небезпеці перебувають тільки ваші кошти. А коли ми знаходимося у стані війни, то у небезпеці знаходиться все те, що ви бороните від вашого супротивника. І ще з часів Трої відомо, що війна програється не військом, війна програється в головах.

Книга вийшла тиражем у три тисячі примірників. Вони безкоштовно розповсюджуються серед ветеранських і волонтерських організацій. 
 


Олександра МАКОВЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

183

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

158

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

90

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

85

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...

79

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...