Рейтинг прозорості

Рейтинг прозорості

Вінниця із дев'ятого місця у 2017 році може піднятися на друге

У 2017 році Українське представництво Міжнародної антикорупційної мережі Transparency International провело дослідження прозорості і підзвітності 100 найбільших міст України. До уваги брали доступність населення до публічної інформації, зокрема на сайті міської ради. Після оцінки за 13-ма показниками у 2017-му Вінниця стала дев'ятою, набравши 49 балів зі 100 можливих.
Із часу складання першого рейтингу принципи оприлюднення інформації на сайті Вінницької міськради змінилися. Після зробленої "роботи над помилками", Вінниця може суттєво піднятися у рейтингу, прогнозують експерти проекту. 

- Доступність сайту міськради оцінювалася за правилом трьох кліків, тобто наскільки швидко людина може знайти інформацію про установу чи послугу. Приємно відзначити, що найбільше змінився розділ про комунальні підприємства: замість 31% маємо 76%. Це стало можливим завдяки ухваленню рішення "Про порядок оприлюднення інформації комунальними підприємствами у мережі Інтернет", - пояснює координаторка проектів ГО "Центр громадської активності "Результат" Олена Гуменна. 

Зараз в окремому розділі є інформація у максимально можливому обсязі по кожній установі: від контактних даних з електронними адресами до переліку послуг і фінансової звітності, відзначає експертка. 
Гарну динаміку відзначають і у розділі "закупівлі": замість 75% стало 99%.

- Я б навіть 100% поставила, і це дуже приємні зміни. У розділі "Прозоре місто" можна ознайомитися з даними державних і публічних закупівель. І завжди подивитися, хто найбільше отримує коштів, моніторити місцеві закупівлі, - каже голова ГО "Філософія серця" Юлія Грига. 

Експерти рекомендують покращити на сайті міськради розділ про заклади і установи.

- Ці дані залишилися у старому вигляді, який дуже незручний. Наприклад, дані ЄДРПОУ по садках і школах знайти неможливо, проблематично переглянути закупівлі, - зауважує Юлія Грига. 

Зате дуже корисним нововведенням називають деталізований розділ із гуртками і секціями, які зручно обирати за тематикою і місцем розташування. 

- Загалом за результатами проведеної роботи Вінниці цілком можна додати 26 балів до минулих 46-ти. За різними підрахунками, Вінниця могла б опинитися на другому-третьому місці. Це буде вирішуватиме Transparency International - усе, що залежить від нас, ми їм передамо, - резюмує Олена Гуменна. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1024

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

464

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

386

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

375

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

374

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...