Рух по Соборній

Рух по Соборній

Із 1 жовтня приватний транспорт має рухатися в об'їзд

Обмеження руху приватного транспорту по вул.Соборній повернулося із понеділка, 1 жовтня. Рухатися по головній вулиці Вінниці може лише громадський транспорт і автовласники, які проживають чи працюють на цій вулиці.
Проїзд Соборною для приватних авто дозволений із 22:00 до 6:00. В інший час доби з боку Центрального мосту приватному транспорту необхідно з'їжджати одразу за мостом: направо на вул.Магістратську або на вул.Визволення, а наліво - на вул.Мури. Світлофор на перехресті залишається. Поворот наліво після Центрального мосту, який був раніше - заборонений. З боку площі Гагаріна обмеження розпочинається одразу на в'їзді на Соборну. 

Для доступу до закладів, що розташовані по Соборній, автомобілісти можуть скористатись другорядними вулицями: Мури, Кропивницького, О.Соловйова, М.Оводова, Арх.Артинова, Театральна, Хлібна, Червонохрестівська, Визволення.
Заступник директора енергетики, транспорту і зв'язку Вінницької міської ради Віталій Поричук зазначає, що вул.Соборна і так сильно завантажена: за годину тут проїжджає 155 одиниць громадського транспорту. 

- Це 3 із 6-ти трамвайних маршрутів, 6 із 15-ти тролейбусних, 6 із 18-ти автобусних маршрутів. Також Соборну перетинає 5 автобусних маршрутів у режимі маршрутних таксі, - каже Віталій Поричук. 

У Вінницькій транспортній компанії підтримують обмеження руху. 

- Враховуючи те, що на сьогодні є непоодинокі випадки відхилення від графіку руху через завантаженість Соборної, ми маємо нарікання з боку пасажирів. Тому підтримуємо ініціативу щодо повернення обмеження руху приватного транспорту по головній вулиці міста, - каже начальник відділу експлуатації КП "Вінницька транспортна компанія" Микола Заверуха.

Нагадаємо, що проїзд Соборною для усіх видів транспорту дозволили у березні 2017 року - на час реконструкції Київського мосту. Із серпня міст відкритий для проїзду, відтак потреба у його об'їзді іншими магістралями відпала.

- Вимушене відкриття Соборної на час ремонту Київського мосту мало величезний негативний ефект для вулиці - екологічне та шумове забруднення разом із небезпекою на пішохідних переходах зробили її некомфортною для пішоходів, а затори на перехрестях, припарковані на зупинках авто значно сповільнили громадський транспорт. Крім того, значний автомобілепотік призвів до руйнування бруківки, - пояснив "Місту" наслідки "відкриття/закриття" Соборної член експертної групи "Транспорт і мобільність" у проекті GIZ "Інтегрований розвиток міст в Україні", кандидат технічних наук, доцент ВНТУ Віктор Перлов.

Він каже, що повернення заборонних знаків - логічне рішення, що цілком відповідає цілям Комплексної стратегії міського транспорту і просторового розвитку міста. 

- Звичайно, спершу це викличе певні незручності, адже за рік водії звикли їздити саме Соборною, але в перспективі матиме позитивні наслідки як для комфорту містян, так і для бізнесу і туристичної привабливості міста в цілому, - коментує Віктор Перлов. - Варто також пам'ятати, що Соборна має значний потенціал архітектурної привабливості, який тимчасово затьмарений "дикими" вивісками та рекламою, а також припаркованими автомобілями. Тому після очищення вулиці від транзитного транспорту має послідувати очищення від незаконного паркування та "візуального сміття". У Вінниці невеликий історичний центр міста і небагато громадських просторів, тому перетворення центральної вулиці на перевантажену транспортну магістраль, непридатну для людей, - це надто велика розкіш.

Загалом, на думку місцевих урбаністів, у майбутньому Соборна має перетворитись із транзитної вулиці на повноцінний людиноцентричний громадський простір.

- Так, вулиця - це не дорога, а простір, - пояснює вінницька архітекторка Тетяна Волошина. - На Соборній вирує соціальне, комерційне, культурне життя міста. Транзит - це лише одна з функцій вулиці. Якісний громадський транспорт забезпечує цю функцію.

У перший день повернення заборони для приватного транспорту руху Соборною патрульні здебільшого вели роз'яснювальну роботу. 

- Більшість водіїв приватного транспорту реагували на такі попереджувальні заходи адекватно, - сказала прес-секретарка Вінницької патрульної поліції Тетяна Плахотнюк. - Утім надалі патрульні будуть прискіпливішими до порушників і самими лише роз'ясненнями не обійдеться. Із 1 жовтня на Соборній (від перехрестя вул.Соборна-Мури до перехрестя вул.Соборна-Пирогова-Хмельницьке шосе) встановлені знаки 3.2 "Рух механічних транспортних засобів заборонено". Водії, які нехтуватимуть вимогами цих знаків, нестимуть адміністративну відповідальність згідно з ч.1 ст.122 Адміністративного кодексу України, що передбачає покарання у вигляді штрафу 255 грн.

Петиції
18 вересня Олександр Крижанівський зареєстрував петицію: Дозволити рух легкових авто по Соборній увесь день. Петиція набрала необхідні голоси і 3 жовтня на неї мають надати відповідь. 
Тим часом 19 вересня Станіслав Рудницький зареєстрував ще одну петицію, де пропонує "зробити проїзд Соборною по парних або непарних номерах". Її підтримали майже 80 людей із 350 необхідних. 

 


Інна МАРТ, Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...