Хто сяде за "гречку на виборах"?

Хто сяде за

Кримінальна відповідальність за порушення виборчого законодавства

Голова Верховної Ради Андрій Парубій наполягає на необхідності посилити кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства.
На цьому він акцентував під час форуму "Повна мобілізація: спільний план дій", повідомляє "Укрінформ".

- Нам вкрай важливо підняти кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства - це ще один із напрямків, який буде розглядатися в загальній виборчій реформі... З приводу Виборчого кодексу, найгірше буде, якщо ми винесемо всі новації, а потім на табло - 220 чи 218 голосів. І тому я попросив, у тому числі керівника робочої групи, опрацювати зміни до закону, які стосуються підкупу, як незалежний окремий закон, щоб у випадку чого його просто доповнити, доопрацювати. У тому законі, однозначно, є ще ряд позицій, які треба доповнити, але ми зможемо це зробити між першим і другим читанням. Ми узгодили, що поки триває робота над поправками до Виборчого кодексу, треба, не відтягуючи, приймати у першому читанні цей закон, - сказав Парубій.

Як повідомлялося, Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує, що депутати перейдуть до розгляду Виборчого кодексу у другому читанні у жовтні. За його словами, з огляду на велику кількість правок до законопроекту його розгляд може зайняти один або два пленарних тижні.
У липні спікер наголосив, що всього до законопроекту подано 4500 депутатських поправок.
А на початку вересня організатори акції на підтримку виборчої реформи символічно "засіяли" гречкою під Верховною Радою. Таким чином висловили протест тим методам, якими користуються кандидати під час виборів. 
В акції брали участь громадський рух "Чесно", АвтоМайдан, Аграрна партія, ВО "Свобода", громадський рух "ХВИЛЯ", партії: "Громадянська позиція", "ДемАльянс", Європейська партія України, "Народний контроль", "Народний Рух України", "Національний корпус", об'єднання "Самопоміч", "Сила людей", "Визволення", "Рух нових сил", Українська галицька партія, УКРОП.

- Уже чітко видно дві групи бігунів, - говорить про вибори 2019 року позафракційний народний депутат Борислав Береза. - І перші хочуть виграти коштом других. Одні скуповуватимуть голоси, інші продаватимуть. Перші робитимуть це, сподіваючись згодом "відбити" всі витрати, присмоктавшись до бюджетного корита, і вже після цього збільшити свої активи. Другі продаватимуться через те, що зубожіли, не вірять, що політик може працювати на виборців, і хочуть урвати хоча б щось від того, хто на них не працюватиме. І перші, і другі так роблять уже доволі давно. Щоправда, виборці потім традиційно не зможуть зрозуміти, як же так сталося, що обранці "забили" на них і займаються своїми питаннями. Вони не можуть пов'язати два моменти: те, що вони продали свій голос, і те, що життя після цього не стане кращим. Покупець їхніх голосів, віддавши їм гречку чи гривні, більше нічого їм не винен.

Коментарі експертів:

Голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська:
- 7-10% українських виборців продаються за гречку. Це чимало, але це не всі. Це ті, які на соціологічних опитуваннях готові продати свій голос за певну суму коштів або якусь матеріальну вигоду. Але 10% - це не всі українці.
Юрист Валентин Дупак:
- Обмін свого законного "права на краще життя" на веління шлунка, то, мабуть, якась ментальність або наслідки зубожіння, зневіри. Незабутньою є історія із голосуванням у свій час за Івана Франка, що програв вибори через конкурентів, які купляли голоси ковбасою. 
Перший Президент України Леонід Кравчук:
- Якщо ми цього разу помилимося і будемо обирати за гречку, то це можуть бути для нас останні вибори… От я ходив на форум до Тимошенко. І зараз кажу, і тоді казав, що піду до будь-кого: до лівих, до правих, до БПП, до "Народного фронту". Не тому, що мені дуже цікаво, а тому, що хочу порівняти, щоб сказати людям: "Будьте пильними".

"Місто" запитало у вінничан: 
"Якою має бути відповідальність за підкуп на виборах?"

Дмитро, пенсіонер:
- Чесні політики не приходять до влади. Влада використовує підкупи, фальсифікації. Чим більше підкупив, тим більшу відповідальність.
Марина Петрівна, пенсіонерка:
- Тюрма. Це настільки негативне явище, що його зможе подолати тільки тюрма. 
Михайло, cпортивний тренер:
- Розстріляти. Вони ж наші вчителі, правила життя нам встановлюють. Від них залежить майбутнє.
Олександр, будівельник:
- Якесь перевиховання треба. Було б добре громадські роботи десь на півроку.
Анастасія, студентка:
- Я думаю, це має бути тільки кримінальна відповідальність. Хоча б на два роки.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

436

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

315

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

170

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

162

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

158

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...