Спалахи кору

На Шаргородщині захворіли 28 дітей - летальних випадків і важких ускладнень нема

У вересні у двох школах Шаргородського району зафіксували спалахи кору. У с.Лозова - 13 випадків, у самому Шаргороді - 15. Ускладнень і летальних випадків немає, повідомили фахівці. 

- Четверо дітей шпиталізовані, у решти захворювання середнього ступеню важкості, - розповіла начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Тетяна Бондаренко. - В одному із перших класів захворіли практично всі, хто не був щеплений. Лише троє із цих 15-ти хворих мають часткові щеплення.

Зупинкою спалаху Тетяна Бондаренко називає вакцинацію. Каже, специфічного лікування кору немає, антибіотики не дієві - адже це вірусне захворювання. Починається кір як звичайна застуда, згодом з'являються висипи на тілі. За словами Тетяни Бондаренко, навіть якщо дитина вже підхопила інфекцію, але їй зробити щеплення, можна уникнути ускладнень. Найчастіше - це коренева пневмонія, яка може призвести до хронічних захворювань легень. 

- Вагітним теж можна робити щеплення. У нас шестеро вагітних перехворіли на кір. У трьох випадках малюки мали вроджену інфекцію, але всі вийшли з неї без ускладнень, - каже Тетяна Бондаренко.

Із початку року на Вінниччині зареєстровано 1218 хворих на кір, з них 770 - діти. Шпиталізовані були 790 осіб, з яких 490 - діти. Жодного летального випадку. Водночас в Україні від кору померли 13 осіб із 30 тисяч захворілих.

- Якщо 2014-й рік був критичний у плані забезпечення лікарень вакцинами, то зараз наша область на 100% має вакцини від усіх хвороб, що передбачені календарем щеплень. Від кору з початку року щеплення отримали 66% дітей,- розповідає начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги Ольга Задорожна.

До речі, до садочків і шкіл не приймають дітей, які не мають щеплень. Про це йдеться на сайті МОЗ: "Згідно із законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст.15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин".

- Цього року було багато звернень від батьків щодо не прийняття дитини до закладів, - зазначає Ольга Задорожна. - Але хочу нагадати, що навіть розпочата вакцинація уже дає дозвіл приступити до навчання. 

Іншими словами, якщо дитина має хоча б одне щеплення, її в садочок або школу взяти повинні. За умови, що батьки згодні робити інші щеплення. 
За словами фахівців, саме відмови від щеплень повертають до нас давно забуті хвороби. Так, в Україні цього року підтверджено три випадки дифтерії: у дорослого і двох підлітків (Чернігівська область). До того востаннє хворобу реєстрували ще у 1996 році. На Вінниччині дифтерію не фіксували. Однак є вже другий випадок захворювання на правець.

- У 2016 році дитина захворіла на правець - дівчинка померла у 2017-му. Уже місяць у дитячій інфекційній лікарні перебуває у важкому стані дворічна дитина, також з правцем. Вона не щеплена, є відмова батьків від вакцинації. Дитина у комі, - повідомила Тетяна Бондаренко.

Тим часом, поки фахівці обласного департаменту охорони здоров'я намагаються збити хвилю паніки і переконати батьків у необхідності вакцинації і вчасного звернення до лікарів, нижче по вертикалі, здається, по-іншому сприймають ситуацію. У понеділок "Місту" розповіли історію, як 11-річного хлопчика із села Кліщів у районну лікарню возили. У дитини була температура 39, яка не збивалася. У п'ятницю, коли перший раз хлопчика привезли у лікарню, там навіть термометра не могли знайти. Зрештою додумались: покликали бригаду "швидкої", у чемоданчику якої мав би був термометр. Але… Школяру виписали і антибіотики, і противірусні (мабуть, щоб два рази не ходити. - Ред.) - та й відправили додому. Дорогою назад у малого пішла кров носом. У суботу хлопчика ще раз повезли у лікарню, він уже скаржився на те, що важко їсти, дихати і на болі у горлі. П'ять годин - аналізи і походи по кабінетах, з високою температурою. У результаті зморений хлопчик просто заснув на кушетці у коридорі. Шпиталізувати дитину до обласного центру місцеві медики вирішили тоді, коли сфотографували його на мобільний і цю фотографію відправили колегам у Вінницю. Дитину повезли на Вінницю - у нього кір.

 


Ірина ЖУК, Ірина МохарКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

392

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...