Підсумки та цікаві ідеї тижня «Вінницької милі»

Підсумки та цікаві ідеї тижня «Вінницької милі»

Вінничани готові до відродження трамвайної лінії від площі Перемоги до Залізничного вокзалу

Тиждень «Вінницької милі», який тривав з 8 по 16 вересня у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», став черговим етапом масштабного міського проекту, метою якого є оновлення проспекту Коцюбинського та одного з найбільших мікрорайонів Вінниці – Замостя. 
Мабуть, найцікавішим етапом проекту стали урбан-екскурсії, що тривали з 9 по 11 вересня. Учасників поділили на чотири групи: пішоходів, велосипедистів, автомобілістів та пасажирів громадського транспорту. Це дало змогу почути різні точки зору для подальшого їх урахування в процесі розробки проекту реконструкції проспекту Коцюбинського. Екскурсії завершились воркшопом у форматі Світового кафе в приміщенні HUB "Місто змістів".

- За результатами дослідницьких урбан-екскурсій можна було побачити два типи мислення: тих, хто пропонували підземні переходи та скаржилися на нестачу паркувальних місць, та тих, хто прагнув "відвойовувати" у автотранспорту пішохідні простори, - говорить вінницька урбаністка та архітекторка Тетяна Волошина. 

Вона перелічила кілька найцікавіших пропозицій, що були висловлені чи напрацьовані протягом тижня "Вінницької милі".

- перетворити територію перед Центральним ринком на туристично привабливу ярмаркову площу;
- суперсучасна, майже футуристична архітектура по проспекту, щоб було ефектне перше враження по приїзді в місто, або іншими словами "щоб не виглядав, як радянський";
- велосмуги збудовані за рахунок дороги;

- Звісно, всі ці та інші ідеї будуть опрацьовані фахівцями, що працюють над цим проектом із метою врахувати та використати найдоцільніші з них, - додає Тетяна Волошина. 

За її словами, під час триденної виставки в холі Вінницької міськради відбувалося опитування "Чи вірите Ви в повернення трамваю на проспект Коцюбинського від пл. Перемоги до площі Привокзальної?" Відповіли на це питання 233 вінничан. З них 179 - висловились "так", і лише 54 - "ні".

- Питання можливості та доцільності повернення трамваю на цю ділянку вже розглядали фахівці з чотирьох міст України – Києва, Львова, Івано-Франківська та Вінниці, відібрані конкурсом для участі в Студіях ідей щодо проспекту Коцюбинського, - розказує Тетяна Волошина. - Попередньо були виконані розрахунки пасажиропотоків, визначалась пропускна спроможність вулиці. Команди розглядали різні варіанти, переважно рекомендували прокладання трамвайних ліній. Серед креслень, які надано командами, можна побачити профілі вулиці з трамваєм. 

Вона нагадала, що цим роботам також передувала у 2015 році «Комплексна стратегія міського транспорту і просторового розвитку м. Вінниця», одним з основних розробників якої був фаховий куратор Студій ідей «Проспект Коцюбинського – комплексне бачення», швейцарський інженер з просторового розвитку Урс Томанн. 

- З цієї Стратегії очевидно, що весь проспект – це складова частина міської «корсо», тобто головної магістралі пасажирських потоків, і якщо порівняти скільки людей може перевезти трамвай і скільки кілька автівок, які на дорозі займають те саме місце, легкові автомобілі відверто програють громадському транспорту. Тому забезпечити якісну мережу громадського транспорту по основних вуличних осях і вивести цю мережу в пріоритет – це очевидне рішення для міста. Якщо громадський транспорт буде зручнішим – потреба у користуванні приватним знизиться. А для тих, кого це не переконує, у мене є ще один аргумент: «в Європі роблять саме так», - посміхається Тетяна Волошина.
 

Довідка «МІСТА» 
Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «DeutscheGesellschaftfurInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро. 
Процес оновлення проспекту Коцюбинського є одним з компонентів міського розвитку в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» відповідно до засад Лейпцизької Хартії сталого європейського міста та Європейської хартії про місцеве самоврядування. 
Виконавцем проекту є німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Фінансують його Уряди Німеччини та Швейцарії.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

687

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

505

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

296

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

268

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...