Служба на рівних правах

Служба на рівних правах

Верховна Рада зрівняла чоловіків і жінок в армії

Депутати узаконили рівноправність у Збройних силах для жінок і чоловіків. За відповідний закон проголосували 247 народних депутатів.
Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в ЗСУ та інших військових формуваннях" передбачається військова служба для жінок на рівних правах із чоловіками за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства і дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі.
Жінки прийматимуться в добровільному порядку (за контрактом) і призиватимуться на військову службу, проходити військову службу, проходити службу у військовому резерві, виконувати військовий обов'язок у запасі і дотримуватися правил військового обліку.
Жінки в Українській армії, як правило, є фінансистами, медиками, зв'язківцями, а також займаються логістикою. А досвід країн - членів НАТО, якому вирішила слідувати Україна, каже, що на жінок у армії можна покластися. 
Жінки успішно служать в арміях багатьох країн, наприклад, США, Ізраїлю, Канади, Великобританії, Швеції, Данії, Норвегії, Бельгії, Франції, Швейцарії, Іспанії, Туреччини. У найбільш технологічній та сильній армії США всі стереотипи по ствіленню до жінок відкинуті на початку 2016 року, коли міністр оборони Ештон Картер розпорядився допустити їх до служби у всіх бойових підрозділах, включаючи морську піхоту і війська спеціального призначення.
В американській армії зараз служать більше 200 тис. жінок (це близько 15% від загальної чисельності збройних сил США). Більше 150 дівчат загинули під час воєн в Іраку і Афганістані. Ветераном цих воєн є, наприклад, бригадний генерал Діана Холланд. Вона стала першою жінкою, яка очолила військову академію Вест Пойнт. 
До навчання у Вест Пойнті жінки допущені ще в 1976 році, але керували цим знаменитим військовим навчальним закладом досі тільки чоловіки.
Втім навіть в американській армії слабкій статі необхідно завойовувати авторитет у чоловічому колективі. Як розповідають самі жінки-військовослужбовці, для цього не можна нити, кокетувати, заводити романи з товаришами по службі і взагалі потрібно вести себе, як хлопець. А ось армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) є, мабуть, єдиною армією світу, де жінок заздалегідь вважають рівними чоловікам.
Крихітний Ізраїль, що перебуває в оточенні ворогів, повинен бути готовий мобілізувати для оборони якомога більше підготовлених людей. Таким чином, із 176 тис. чисельності ЦАХАЛа 34% припадає на жінок.
Ісламісти і бойовики "Ісламської держави" не бажають зв'язуватися з жінками з релігійних міркувань. 
"Я не боюся протистояти терористам ІД. Це вони бояться загинути від рук жінки, тому що це суперечить їх радикальним переконанням", - говорить одна з військових.

Коментарі експертів:

Представниця управління правового забезпечення Генштабу ЗСУ Інна Заворотько:

- Бли-зько 7 тис. жінок-військовослужбовців входили до складу сил і засобів АТО на Донбасі і отримали статус учасника бойових дій. Це 3% від усього особового складу. За час проведення АТО 116 жінок нагороджені державними нагородами, чотири з них - посмертно. Понад 2 тис. жінок нагороджені відзнаками Міноборони і Генштабу.

Народний депутат України Сергій Рудик:

- Дивно було чути, перебуваючи в Українській армії, про існування дискримінації щодо жінок-військовослужбовців. Неодноразово мав честь зустріти дівчат, які своєю сміливістю та бажанням захищати Україну могли дати фору багатьом чоловікам.

Міністр оборони України Степан Полторак:

- У війську мають бути рівні права між чоловіками і жінками, адже жінки-військовослужбовці більш відповідальні, ніж чоловіки. Якщо буде якась загроза, то військовослужбовець-жінка виконає бойове завдання на такому рівні, як і чоловік.

"Місто" запитало у вінничан: 
"Чи потрібно більше жінок в Українській армії?"

Максим, військовий:

- Для жінок, якщо їх буде більше, необхідно створювати особливі умови, у цьому складність. 

Андрій, студент:

- Ні, не підтримую таке рішення. Тому що армія - це не їх справа. 

Олена, пенсіонерка:

- Я ще того покоління, коли в армії служили чоловіки. Вважаю, що кількість жінок збільшувати не потрібно.

Олег, підприємець:

- Якщо робити цей процес швидко, без належних умов, нормативів, це може негативно вплинути на боєздатність армії.

Анастасія, студентка:

- В Ізраїлі, країнах НАТО жінки в армії - на рівні з чоловіками. Якщо жінки не проти, можна збільшити. 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

343

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

219

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

148

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

137

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...