Про Вінницю і Житомир написали у британському Financial Times

Про Вінницю і Житомир написали у британському Financial Times

Успіхи українських міст Вінниці і Житомира відзначили у відомому британському виданні Financial Times. 12 вересня на сайті видання був опублікований матеріал "Ukraine industries strive to bring workers home" ("Промисловість України прагне привести працівників додому"), у якому аналізується розвиток української промисловості. 
Автор статті Роман Олеарчик пише, що після анексії Криму Росією у 2014-му економіка України упродовж 2-х років скоротилася на 17%. Але водночас за останні роки відомі світові компанії, такі як Leoni, Fujikura та Yazaki - перенесли виробництво в Україну з країн Центральної та Східної Європи.
Згадуючи Вінницю, автор звертає увагу на роботу індустріального парку, у рамках якого уже працює один завод та заплановано будівництво іншого. Йдеться про запуск першої черги заводу з виробництва холодильного обладнання компанії "UBC group" у рамках індустріального парку. Зокрема, наводяться враження інвестора щодо співпраці з місцевою владою у процесі реалізації проекту. 
"Ігор Гуменний, засновник групи UBC, українського бізнесу, чверть власності якого належить Європейському банку реконструкції та розвитку, хвалить місцеву владу за те, як швидко вони видали дозволи на будівництво фабрики в новому індустріальному парку", - зазначено у статті Financial Times.
Також автор звертає увагу на плани муніципальної команди щодо подальшого розвитку індустріального парку та залучення великого інвестора - світового бренду HEAD. 
У статті значиться, що Вінницький міський голова Сергій Моргунов прагне створити умови для утримання кваліфікованих кадрів у місті. 
"Мер Сергій Моргунов зазначає, що Вінниця є "відкритою для інвесторів", він прагне повернути українців на батьківщину. Меморандум, підписаний цього літа з виробником спортивного обладнання Head, передбачає відкриття другого заводу в індустріальному парку, який вироблятиме лижі, спортивне взуття та кріплення", - пише автор.
Як в Україні створюється сприятливий економічний клімат, ілюструється, зокрема, і на прикладі Житомира, де німецька компанія Kromberg & Schubert відкрила нове підприємство. Це дозволило працевлаштувати близько 3200 людей. 
Видання наводить пряму мову одного з працівників цього заводу: "Це набагато краще працювати дома... У мене є дочка зараз. Люди їдуть до Польщі сьогодні за тією ж самою зарплатнею, яку ми заробляємо тут. Який сенс кидати все, сім'ю та дітей, через якісь нечіткі перспективи за кордоном?".
Автор статті зазначає, що аналогічні зусилля із залучення інвесторів докладаються і в інших регіонах держави. Загалом за останні три роки в Україні відкрито більше 120 нових заводів. Збільшення кількості вироблених в Україні товарів, починаючи від взуття до зубної пасти, регулярно з'являються на полицях магазинів. Також у матеріалі зауважується з посиланням на міністра соціальної політики Андрія Реву, що повернення трудових мігрантів додому є пріоритетом українського Уряду.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

828

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

641

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

431

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

375

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

374

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...