Зниклі діти

Зниклі діти

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС

Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук дітей", який упроваджує Нацполіція і компанія "Київстар". Відтепер, якщо дитина загубиться, абоненти "Київстару" у радіусі 3-ох кілометрів отримають СМС-повідомлення з інформацією про неї.

- Зникнення дитини - це завжди надзвичайна подія. Особовий склад поліції проводить обшук у районі зникнення, залучаємо Нацгвардію. За 8 місяців у Вінницькій області було 179 фактів зникнення дітей, - розповів начальник Головного управління Нацполіції області Юрій Педос. - Буває, що дитина пішла до подружки і забула сказати мамі - це одна подія. А коли дитина блукає - вже інша ситуація, потрібні інші засоби. 

За словами представників компанії "Київстар", при розробці програми переймали досвід європейських країн. Кажуть, без дозволу батьків зниклої дитини її персональні дані не поширюватимуть. Наразі цю соціальну ініціативу уже запроваджують у столиці та 12 областях: Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Херсонській, Львівській, Харківській, Полтавській, Кіровоградській, Черкаській та Житомирській. До сервісу підключено 16 мільйонів абонентів. 

- Коли зникала дитина, поліція ініціює таку розсилку. До нас надходить автоматизоване повідомлення, де є інформація про дитину. Відправляється до людей, які були у радіусі, де зникла дитина. Уже було 76 розсилок цього року, і всі 76 діти знайдені, - каже директор з маркетингу ПрАТ "Київстар" Павло Даніман. - Наші абоненти будуть проінформовані про підключення до послуги СМС. До кінця року до послуги будуть підключені всі абоненти "Київстару". Деякі абоненти не хочуть в цьому брати участь. На сьогодні 0,11% відключили цю послугу. 

За словами начальниці Управління ювенальної превенції Нацполіції Лариси Зуб, така система пошуку дітей до кінця року запрацює по всій країні. 

- 89 % зниклих дітей знаходяться протягом доби. Найчастіше діти ідуть з дому через конфлікти з батьками та насильство в сім'ї, - каже вона. 

Підключення до послуги здійснюється автоматично. Для відключення, повторного підключення або перевірки статусу послуги необхідно зателефонувати за номером 477*102.
Волонтер Ярослав Пашкевич, який займається пошуком зниклих дітей, вважає, аби сервіс спрацював, до СМС-розсилки мають бути підключені усі мобільні оператори. А ще враховуватися те, що люди не стоять на місці, а рухаються, користуються транспортом. 

- Слід додати до цієї СМС-розсилки "дитячий паспорт", в який батьки вписують особливі прикмети, зріст, колір волосся дитини, родимки, особливі хвороби (наприклад, діабет), - каже Ярослав Пашкевич. - Також слід враховувати, що не усі користуються Фейсбуком, а саме профіль дитини із цієї соцмережі обіцяють у розсилці.

Волонтер звертає увагу на те, що у пошуку зниклих дітей має бути ще й бажання людей допомогти, бо 99% не пам'ятають або й не помічають, хто проходить повз них. Також Ярослав Пашкевич просить батьків не боятися й не зволікати, а одразу звертатися до поліції. 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

314

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...