День Міста: три ювілеї, поважні гості і "Гірко!" для президента

День Міста: три ювілеї, поважні гості і

- Ваша вимогливість до влади, до себе дає прекрасний результат,- прем'єр сказав, у чому успіх Вінниці

Цьогоріч День міста об'єднав у собі три ювілейні дати: 
655-річчя Вінниці, 380-ту річницю з моменту фактичного набуття містом Магдебурзького права і 25-ту річницю відновлення муніципальної символіки. І хоч давненько на День міста у Вінниці не було дощу, погода святкування не зіпсувала. 
Традиційно День міста разом з вінничанами відзначає попередній мер, а тепер Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Вкотре на святкування прибув Президент України Петро Порошенко разом з дружиною.
Президент України зазначив, що Вінниця вміє не тільки святкувати. 

- У 2014 році під час початку російської агресії вінничани були першими, хто відправив добровольців і волонтерів на фронт. Штаб Військово-повітряних сил з першого дня війни забезпечив прикриття мирного неба України. Найкращі сини і доньки віддали своє життя, захищаючи українську землю, - сказав Петро Порошенко. - Вінниця і Вінниччина вміють працювати. І це символ, яким Вінниця стала в процесі децентралізації. Наш "Прозорий офіс" залишається найефективнішим і найкращим. Вінниця і Вінниччина вміють пам'ятати історичні традиції. Саме 100 років тому у Вінниці була столиця УНР, тут Симон Петлюра думав про забезпечення української державності.

Просто на сцені Президент зізнався, що 8 вересня, на який цьогоріч припав день народження Вінниці, для нього є особистим святом.

- 34 роки тому ми одружилися з Мариною. І правильним рішенням було обрати місцем святкування наше з вами місто Вінницю, - сказав він.

І несподівано для себе почув "Гірко!", яке наполегливо почало лунати з юрби вінничан, що прийшли на офіційне відкриття свята. Президент не розгубився і поцілував дружину. І сказав: "Таке може бути тільки у Вінниці". 
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман відзначив, що гарною і неперевершеною Вінницю зробили вінничани і їхня вимогливість.

- Ми прийшли, напевно, не самий простий шлях, і попереду багато випробувань, але ваша вимогливість до влади, до себе дає прекрасний результат, - звернувся до вінничан Володимир Гройсман. - Мене іноді запитують, у чому успіх Вінниці. Фундаментальним початком нашого успіху було те, що влада почала поважати вінничан. Так, саме з поваги до кожного із вас і до проблем кожного з вас, саме в об'єднанні наших стремлінь ми можемо робити якісно свою справу. Я переконаний, що ви сьогодні під проводом Сергія Анатолійовича пишете новітню історію прекрасної, славетної Вінниці. 

Мер міста Сергій Моргунов зауважив, що останні 4 роки Вінниця не могла б так ефективно розвиватися, якби не було реформи децентралізації. 

- Ми точно знаємо, що нам треба зробити, щоб Вінниця була містом-лідером. Ми на сьогодні є місто-лідер. Тому що до нас приходять будувати заводи інвестори зі світовим ім'ям. Ми будуємо дитячі садочки, школу, стадіони. Ми розвиваємо транспорт, інфраструктуру, створюємо нові парки і сквери. І це все - заслуга ваша, шановні вінничани, - сказав мер Сергій Моргунов. 

Особливий подарунок
Цього року до Дня міста Вінниця отримала особливий подарунок - церемонійні печатки, які входять до переліку муніципальних клейнодів і є історичними атрибутами і символами військової і цивільної влади в Україні у 15-17 століттях. Розробив їх і виготовив ювелірний дім "Діадема" - традиційний партнер багатьох міських заходів і починань. Приймав дарунок секретар міської ради Павло Яблонський. Після цього церемонійні печатки зайняли своє місце на виставці Історії вінницької символіки, де усі три міські клейноди могли оглянути вінничани.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

309

Мера облили кров'ю , а одного із депутатів вивезли до лісу Два кримінальних провадження розпочали у поліції через інциденти, які сталися...

261

Практично кожен рано чи пізно стикається у своєму житті з проблемою як краще передати майно своїм родичам. Для вирішення цієї проблеми ...

191

Поліція розшукує 44-річного жителя Хмільника, який ногами добивав поліцейського. Уже встановлені особи ще трьох хмільничан. Усім ...

188

Про ознаки катування і нелюдське поводження з одним із в'язнів у вінницькій тюрмі повідомила у понеділок прес-служба Генеральної ...

179

Більше відповідальності, менше корупції В Україні набули чинності нові правила паркування та система покарань за їхнє порушення. Вони ...