Чому газовики планують судитися з управліннями соцзахисту

На підприємстві ПАТ «Вінницягаз» повідомляють, на початок серпня недоотримали 466 мільйонів гривень. 80% цієї суми винен держбюджет за надані пільги та субсидії з постачання газу. Ще майже 94 млн грн боргу припадає на побутових споживачів.

- На 1 серпня заборгованість держави перед ТОВ "Вінницягаз Збут" по пільгах та субсидіях становила 372 млн грн. Протягом серпня надійшли кошти в розмірі всього лише 26 млн грн. Крім того, за серпень будуть уже нові нарахування. Борг держави по пільгах і субсидіях поступово збільшується, - коментує речниця ПАТ «Вінницягаз» Лариса Логінова.

У прес-службі підприємства пояснюють, що кошти за пільгові категорії громадян та субсидіантів надходять із місцевих управлінь праці та соціального захисту населення. До них підприємство вже готує судові позови.

- На стадії судового розгляду перебуває позов ТОВ "Вінницягаз Збут" до Бершадського УПСЗН. По решті УПСЗН підприємство готується до подання позовів до суду у випадку непогашення заборгованості найближчим часом, - зазначає Лариса Логінова.

у Департаменті соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації пояснюють, що Міністерство фінансів недостатньо надає коштів на послуги субсидіантам. 

- Станом на 1 серпня у Вінницькій області нараховані субсидії ЖКГ у розмірі 1,823,9 млрд грн. Заборгованість на даний період становить 380,6 млн грн. Кошти передбачені, але їх не вистачає, - розповідає начальниця відділу адресних допомог Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Людмила Петришена. - Тому неодноразово направляли листи до Міністерства фінансів за підписом голови облдержадміністрації Валерія Коровія щодо збільшення коштів та додаткового обсягу субвенції.

У відділі  моніторингу  надання  пільг  та компенсацій Вінницької облдержадміністрації запевняють, що ця ситуація із боргом не відіб’ється на вінничанах, які отримують пільги.

- На 1 серпня у Вінницькій області 1 млн 360 тис. 988 грн кредиторської заборгованості за надані пільги та субсидії з теплопостачання. Інформації щодо боргу газу за пільгові категорії за серпень немає, - каже головна спеціалістка відділу  моніторингу  надання  пільг  та компенсацій управління соціальної підтримки та державних гарантій Вінницької облдержадміністрації Ірина Махначова. - Загалом, закладених коштів у бюджеті вистачає для надання пільговим категоріям громадян комунальних послуг, зокрема на оплату з теплопостачання. 
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

790

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

600

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

350

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...