Якісна вода для шкіл

Якісна вода для шкіл

У всіх 36 школах Вінниці встановлюють системи 9-ступеневого очищення питної води. На цій воді готуватимуть їжу для учнів, а також передбачені бювети для пиття. У мерії сподіваються, що це допоможе знизити захворюваність дітей і підвищить імунітет. 
Обладнання для 9-ступеневої очистки води вже підключені у 21-му закладі, у 15-тьох - його запустять на початку вересня. Із наступного 2019 року планують забезпечити такими системами і вінницькі садочки. 
Вартість обладнання з очистки води для однієї школи коштує міському бюджету 63 тис. грн. Загалом у рамках цього проекту на навчальні заклади виділено 2,3 млн грн.

- Сумнівів у необхідності таких систем немає, адже вода - це життя. В Україні більше немає міст, де абсолютно всі школи забезпечені спеціальним обладнанням для очищення води, є лише поодинокі заклади. Наші діти заслуговують на якісну воду, - каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов. - Вінницька система очистки - унікальна. На відміну від інших, дво- або трирівневих, вона має аж дев'ять ступенів очищення, які на виході дають м'яку і смачну воду без сторонніх запахів і присмаку. Нашим досвідом уже зацікавилася київська компанія, яка роками працює у сфері очистки води. 

Розробила таку систему очистки води компанія "Aqua Set". 

- У нашій країні немає аналогів такій інноваційній системі. Вона компактна і максимально підходить для очищення нашої вінницької води, розрахована спеціально під неї, - пояснює інженер компанії "Aqua Set" Олександр Омельченко. - Система забирає із води усі шкідливі домішки (залізо, ртуть, важкі метали, солі), збагачує корисними мінералами. Крім того, вода проходить ультрафіолетове очищення.

За схожим принципом працюють підприємства, які займаються випуском бутильованої води. За рахунок накопичення в баку, система дає можливість отримати одразу 200 літрів води, а потім - по 60-80 літрів на годину. 
Щоб очищену, доброякісну воду школярі могли пити, щоб втамувати спрагу, у школах встановлять бювети. А стосовно того, чи дійсно працівники шкільних їдалень сумлінно використовуватимуть таку фільтровану воду для приготування страв і напоїв, це у мерії обіцяють відслідковувати.
У школі №27, коли демонстрували нову систему очистки, журналістка спробувала фільтровану воду особисто. Справді, вона м'яка і приємна на смак, ніякого запаху хлору. Пити її приємно. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

646

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...