У Вінниці перевірили кіоски з вуличною їжею: у яких з них виявили порушення?

15 серпня Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області провело позапланові перевірки об’єктів по реалізації продуктів швидкого приготування на території ринку «Урожай» (вул. Пирогова, 49), підземному переході біля нього та на території автовокзалу «Західний».

- Під час перевірок виявлені порушення, що свідчить про серйозну загрозу здоров’ю та життю людей, які споживають реалізовану цими закладами продукцію. Це стосується торговельних кіосків «BIG TASTY» та «Mr.KEBAB». Вони належать підприємцю Асламу Мухаммаду Шакілу (вул.Пирогова, 49, ринок «Урожай»), - повідомляють на сайті ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області. - Зокрема санітарно-технічний стан приміщення кіосків «BIG TASTY» і «Mr.KEBAB» незадовільний: стіни з пластику з пошкодженою поверхнею і тріщинами. Підлога вкрита брудом, стеля – плямами, пліснявою і павутинням, вікна, двері – жиром. Розробні столи для продуктів липкі, брудні і пошкоджені, поверхня під фритюрницею виготовлена із непридатних до миття матеріалу. Миття та дезінфекція не проводиться. Прилегла територія засмічена та не прибирається. Крім того, у кіосках відсутня будь-яка вода, системи водовідведення. 

У Головному управлінні Держпродспоживслужби області вказують й інші факти, які виявили під час перевірки: 

- Також перевіряючі встановили, що при виготовленні страв вуличної їжі використовуються харчові продукти невідомого походження і без супровідних документів. Куряче філе, м’ясні напівфабрикати, сосиски, маринований шашлик – документів не було ні на що, - значиться у повідомленні. -  Так само, як і на бутильовану воду. Соуси і нарізані овочі зберігалися у відкритій тарі, без холодильника, при температурі в приміщенні близько +30. 

За результатами перевірки підприємця притягнули до адміністративної відповідальності: складено один протокол та вручено два приписи. Також з обігу вилучили продукти харчування без супровідної документації: філе куряче – 15 кг, відбивні – 1кг, м’ясний шашлик – 0,4 кг, сосиски молочні – 2 кг, сосиски мисливські – 1 кг, сир тертий – 0,5 кг, соус – 10 літрів.

- Схожі порушення були виявлені і в кіоску «Doner King» підприємця Валаіта Сухаіла (вул.Пирогова, 49, ринок «Урожай»), - повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби області. - За результатами перевірки там було знято з обігу фарш заморожений загальною вагою 4,32 кг у зв’язку із відсутністю маркування та інших доказів щодо безпечності цього продукту. На адресу керівника направлено припис, щодо усунення виявлених порушень. Фізичну особу підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності.

Після перевірки кафе №17 підприємця Поволоцької Людмили Йосипівни (вул. Хмельницьке шосе, 75–А, ТК ТОВ «ТСК «Пасаж») було знято з обігу лаваш вірменський 4,1 кг, майонез 3 кг і готову м’ясну продукцію – 3,4 кг. Керівнику вручено припис щодо усунення виявлених невідповідностей. Підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності.
Також перевірявся кіоск «Гаряча випічка» фізичної особи підприємця Цимбалюк Юлії Вікторівни (вул. Пирогова, 49, ринок «Урожай»). Власнику теж вручили припис. 
Причіп фізичної особи підприємця Кукурудзи Андрія Вікторовича (вул. Хмельницьке шосе, 107, автовокзал «Західний», навпроти 9–ї платформи): тут було знято з обігу лаваш вірменський – 2,85 кг, котлету курячу 1,12 кг. Довіреній особі керівника вручено припис щодо усунення виявлених порушень. Підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності.
На автовокзалі «Західному» перевірялися також кіоск-причіп підприємця Яценя Наталії і кіоск-причіп підприємця Трачук Любові. Обом направлені відповідні приписи. 
Також проведено позапланове інспектування кіоску «Пальмера» (вул. Пирогова, 49, ринок «Урожай», навпроти торгового місця № 310). Виявлено ряд аналогічних порушень чинного законодавства. 

- Встановлюється фізична особа підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність у вказаному приміщенні. По результатам готуються відповідні матеріали для вжиття заходів, - повідомляють у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області. 

У підземному переході біля ринку «Урожай» кіоски по виготовленню та реалізації страв вуличної їжі на момент інспектування були закриті.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

156

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

145

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

143

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

143

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

141

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...