ТОП-5 великих проектів, які реалізуються у Вінниці

ТОП-5 великих проектів, які реалізуються у Вінниці

Проект реконструкції Замостянської - близький до ідеального,-каже швейцарський консультант Томанн Урс

У Вінниці щороку реалізовується багато масштабних проектів. Одним із таких, наприклад, є реконструкція Київського мосту, яка розпочалась у березні 2017-го. Уже у вересні вінничани зможуть оцінити її результат.
Поряд з проектами, через масштабність яких їх не побачити неможливо, у Вінниці втілюються проекти, котрі не так помітні на загал. Утім вони не менш значущі і не менш масштабні. "Місто" відібрало п'ятірку великих проектів, які нині реалізуються у Вінниці. 

Лікарня швидкої допомоги

На вул.Київській до головного корпусу лікарні швидкої допомоги добудовують 3-поверхову будівлю, де розмістяться відділення екстреної медичної допомоги, реанімаційне відділення, ургентний операційний блок. 
- Лікарня швидкої медичної допомоги - одна із лікарень Вінниці, які будуть виконувати функції закладів другого рівня у межах госпітального округу. У рамках медичної реформи Вінниця стає центром північного госпітального округу області із населенням 960 тисяч осіб (38 адміністративно-територіальних одиниць - 4 міста обласного підпорядкування, 12 районів, 22 ОТГ). Це надважливий проект, і його якісна реалізація є пріоритетним завданням для сфери охорони здоров'я міста - на цьому наголошує міський голова. Це буде ключова лікарня північного госпітального округу Вінницької області, - каже директор департаменту охорони здоров'я міськради Олександр Шиш.
Цього року планується завершити основні будівельні роботи. Упродовж першого півріччя 2019 року триватимуть оздоблювальні роботи, закупівля та монтаж обладнання. 
В інтенсивній терапії кожне ліжко буде оснащене індивідуальною дихальною, слідкуючою, лікувальною і лабораторною апаратурою, необхідною для надання допомоги пацієнтам. Раніше необхідне обладнання для реанімаційних заходів переносилося від одного ліжка до іншого у разі потреби. 

Котельні на Зулінського, 9

У рамках проекту "Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського - Київська" триває будівництво твердопаливної котельні і реконструкція діючої газової. Будівництво твердопаливної котельні почалося 1 лютого. Проект реалізовується за кошти "Вінницяміськтеплоенерго", Вінницької міськради та грантові кошти Швейцарської конфедерації. 
У рамках цього проекту уже замінили теплові мережі мікрорайону загальною протяжністю близько 9 км та облаштували 68 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. 
- Реалізація проекту у цьому мікрорайоні дасть можливість зменшити споживання газу в рік на 3,4 млн куб.м. Зменшаться викиди двоокису вуглецю на 6,5 тис. тонни на рік. Також покращиться якість надання послуг з теплопостачання для 158-ми житлових будинків, 5-ти дитсадків, 4-ох шкіл, 3-ох лікарень, - каже керівниця відділу по роботі зі ЗМІ та громадськістю КП "Вінницяміськтеплоенерго" Юлія Петришина. 

Палац спорту на Тяжилові 

Спорткомплекс розміститься у мікрорайоні парку "Інтеграл". Арена-трансформер розрахована на 2500 місць. Вінниця зможе приймати змагання із 6-ти ігрових видів спорту, зокрема баскетболу, волейболу, гандболу, футзалу. Також спорткомплекс можна буде використовувати для проведення концертів.
Поруч з ареною облаштують відкриті спортивні та дитячі майданчики. Буде і необхідна інфраструктура, зокрема парковка на 186 місць. 
Проект реалізується зa підтримки Міністерства молоді тa спорту. Будівництво має розпочатися уже цього року. 
- Наразі тривають роботи з виготовлення проектної документації, - пояснює директор департаменту капітального будівництва міськради Ігор Кравець. 

Реконструкція Замостянської

Повністю завершити реконструкцію вул.Замостянської мають до кінця 2019-го. Тут уперше у Вінниці біля зупинок транспорту будуть підняті платформи, а на проїжджій частині дороги з обох боків алеї облаштують велосмуги. На алеї висадять майже 400 дерев. 
Протяжність Замостянської 1 км 83 м. По усій довжині замінять трамвайні колії з облаштуванням бетонних плит, на які укладатимуть "римський" камінь - як це зробили на площі Гагаріна. Під час першої черги робіт облаштують три зупинки громадського транспорту. Уже зробили одну підвищену платформу.
- Це великий "лежачий поліцейський". Автомобіль знижуватиме швидкість і заїжджатиме на цю платформу. Це для безпеки вінничан, а "оксамитовий шлях" буде зручний для людей, які тут проживають, адже зменшиться гуркіт від трамваїв, - розповів мер Сергій Моргунов під час інспекції робіт. 
Швейцарський урбаніст Томанн Урс, який був консультантом проекту з реконструкції Замостянської, називає його близьким до ідеального.

Очистка води для шкіл (https://bit.ly/2oDcJv6)

У рамках проекту "Якісна вода - здорові діти - здорова нація" протягом 2018-2019 років в усіх 35-ти школах міста і 53-ох дитсадочках встановлять системи 9-ступеневої очистки води. Комплексна очистка води, яку запроваджуватимуть, передбачає систему зворотного осмосу. Вода проходитиме 9 ступенів очистки з ультрафіолетовою лампою та мінералізатором.
"Фільтри уже встановлюють у школах міста. Проект втілюватимуть у 2 етапи - в цьому році у школах, в наступному - у дошкільних навчальних закладах", - каже директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко. 

Новий корпус лікарні

На першому поверсі буде відділення екстреної медичної допомоги з протишоковим залом на 6 робочих місць із сортувальною та лабораторно-діагностичною зонами. Другий поверх - сучасне відділення реанімації на 18 місць. Третій - ургентний операційний блок на 4 операційні і зала телемедицини. Проектом також передбачено нульовий поверх для розміщення центрального стерилізаційного відділення і пральні.
Особливістю цього приймального відділення буде те, що автомобілі швидкої допомоги заїжджатимуть фактично у приміщення, а не із вулиці завозитимуть хворого.

 

 


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

264

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

195

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

176

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

174

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

128

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...