ТОП-5 великих проектів, які реалізуються у Вінниці

ТОП-5 великих проектів, які реалізуються у Вінниці

Проект реконструкції Замостянської - близький до ідеального,-каже швейцарський консультант Томанн Урс

У Вінниці щороку реалізовується багато масштабних проектів. Одним із таких, наприклад, є реконструкція Київського мосту, яка розпочалась у березні 2017-го. Уже у вересні вінничани зможуть оцінити її результат.
Поряд з проектами, через масштабність яких їх не побачити неможливо, у Вінниці втілюються проекти, котрі не так помітні на загал. Утім вони не менш значущі і не менш масштабні. "Місто" відібрало п'ятірку великих проектів, які нині реалізуються у Вінниці. 

Лікарня швидкої допомоги

На вул.Київській до головного корпусу лікарні швидкої допомоги добудовують 3-поверхову будівлю, де розмістяться відділення екстреної медичної допомоги, реанімаційне відділення, ургентний операційний блок. 
- Лікарня швидкої медичної допомоги - одна із лікарень Вінниці, які будуть виконувати функції закладів другого рівня у межах госпітального округу. У рамках медичної реформи Вінниця стає центром північного госпітального округу області із населенням 960 тисяч осіб (38 адміністративно-територіальних одиниць - 4 міста обласного підпорядкування, 12 районів, 22 ОТГ). Це надважливий проект, і його якісна реалізація є пріоритетним завданням для сфери охорони здоров'я міста - на цьому наголошує міський голова. Це буде ключова лікарня північного госпітального округу Вінницької області, - каже директор департаменту охорони здоров'я міськради Олександр Шиш.
Цього року планується завершити основні будівельні роботи. Упродовж першого півріччя 2019 року триватимуть оздоблювальні роботи, закупівля та монтаж обладнання. 
В інтенсивній терапії кожне ліжко буде оснащене індивідуальною дихальною, слідкуючою, лікувальною і лабораторною апаратурою, необхідною для надання допомоги пацієнтам. Раніше необхідне обладнання для реанімаційних заходів переносилося від одного ліжка до іншого у разі потреби. 

Котельні на Зулінського, 9

У рамках проекту "Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону Зулінського - Київська" триває будівництво твердопаливної котельні і реконструкція діючої газової. Будівництво твердопаливної котельні почалося 1 лютого. Проект реалізовується за кошти "Вінницяміськтеплоенерго", Вінницької міськради та грантові кошти Швейцарської конфедерації. 
У рамках цього проекту уже замінили теплові мережі мікрорайону загальною протяжністю близько 9 км та облаштували 68 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках. 
- Реалізація проекту у цьому мікрорайоні дасть можливість зменшити споживання газу в рік на 3,4 млн куб.м. Зменшаться викиди двоокису вуглецю на 6,5 тис. тонни на рік. Також покращиться якість надання послуг з теплопостачання для 158-ми житлових будинків, 5-ти дитсадків, 4-ох шкіл, 3-ох лікарень, - каже керівниця відділу по роботі зі ЗМІ та громадськістю КП "Вінницяміськтеплоенерго" Юлія Петришина. 

Палац спорту на Тяжилові 

Спорткомплекс розміститься у мікрорайоні парку "Інтеграл". Арена-трансформер розрахована на 2500 місць. Вінниця зможе приймати змагання із 6-ти ігрових видів спорту, зокрема баскетболу, волейболу, гандболу, футзалу. Також спорткомплекс можна буде використовувати для проведення концертів.
Поруч з ареною облаштують відкриті спортивні та дитячі майданчики. Буде і необхідна інфраструктура, зокрема парковка на 186 місць. 
Проект реалізується зa підтримки Міністерства молоді тa спорту. Будівництво має розпочатися уже цього року. 
- Наразі тривають роботи з виготовлення проектної документації, - пояснює директор департаменту капітального будівництва міськради Ігор Кравець. 

Реконструкція Замостянської

Повністю завершити реконструкцію вул.Замостянської мають до кінця 2019-го. Тут уперше у Вінниці біля зупинок транспорту будуть підняті платформи, а на проїжджій частині дороги з обох боків алеї облаштують велосмуги. На алеї висадять майже 400 дерев. 
Протяжність Замостянської 1 км 83 м. По усій довжині замінять трамвайні колії з облаштуванням бетонних плит, на які укладатимуть "римський" камінь - як це зробили на площі Гагаріна. Під час першої черги робіт облаштують три зупинки громадського транспорту. Уже зробили одну підвищену платформу.
- Це великий "лежачий поліцейський". Автомобіль знижуватиме швидкість і заїжджатиме на цю платформу. Це для безпеки вінничан, а "оксамитовий шлях" буде зручний для людей, які тут проживають, адже зменшиться гуркіт від трамваїв, - розповів мер Сергій Моргунов під час інспекції робіт. 
Швейцарський урбаніст Томанн Урс, який був консультантом проекту з реконструкції Замостянської, називає його близьким до ідеального.

Очистка води для шкіл (https://bit.ly/2oDcJv6)

У рамках проекту "Якісна вода - здорові діти - здорова нація" протягом 2018-2019 років в усіх 35-ти школах міста і 53-ох дитсадочках встановлять системи 9-ступеневої очистки води. Комплексна очистка води, яку запроваджуватимуть, передбачає систему зворотного осмосу. Вода проходитиме 9 ступенів очистки з ультрафіолетовою лампою та мінералізатором.
"Фільтри уже встановлюють у школах міста. Проект втілюватимуть у 2 етапи - в цьому році у школах, в наступному - у дошкільних навчальних закладах", - каже директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко. 

Новий корпус лікарні

На першому поверсі буде відділення екстреної медичної допомоги з протишоковим залом на 6 робочих місць із сортувальною та лабораторно-діагностичною зонами. Другий поверх - сучасне відділення реанімації на 18 місць. Третій - ургентний операційний блок на 4 операційні і зала телемедицини. Проектом також передбачено нульовий поверх для розміщення центрального стерилізаційного відділення і пральні.
Особливістю цього приймального відділення буде те, що автомобілі швидкої допомоги заїжджатимуть фактично у приміщення, а не із вулиці завозитимуть хворого.

 

 


Інна МАРТКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

350

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

315

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

264

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

244

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

234

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...