Роман Безсмертний: Після виборів треба йти на перезаснування держави

Роман Безсмертний: Після виборів  треба йти на перезаснування держави

Ремонтувати у цій державі уже нічого. Все треба будувати з нуля. Про це заявляє політик Роман Безсмертний, який у травні цього року повідомив про свій намір балотуватися у Президенти України. Майбутній кандидат у Президенти започаткував загальноукраїнську дискусію "Якої ми хочемо України". Такі зустрічі-дискусії він провів у Львові, Харкові та Одесі. Напередодні побував і у Вінниці. 
До нашого міста Безсмертний уперше приїхав у новій ролі. Буває він тут доволі часто, оскільки його дружина Тетяна Мокріді родом із Вінниці, тут живуть її батьки. А ЗМІ уже встигли наректи його "вінницьким зятем". 
Утім на цей раз Безсмертний приїхав як серйозний самостійний політик, який заявив про претензії на президентське крісло. Чому він проводить саме зустрічі-дискусії? Каже, що у кожному регіоні хоче більше слухати людей, аніж говорити сам. Далі на основі почутого складе таку собі мозаїку України. І саме висновки із зустрічей по регіонах стануть основою його програми як кандидата у Президенти. 
Чому він говорить, що в Україні треба все будувати з нуля? На думку Безсмертного, державні інституції не виконують своїх прямих обов'язків, вони існують відірвано від суспільства. Відтак Україні потрібна нова, сучасна форма держави. Цей процес він називає перезаснуванням держави.
Необхідність перезаснування він ілюструє на прикладі основних проблем, які сьогодні найбільше турбують українців. Це війна, безпека громадян і соціально-економічні питання. 

Як досягти миру на Донбасі

Для припинення бойових дій на Донбасі, як вважає політик, потрібно кілька надважливих речей. 

- Перше - сильна, боєздатна армія. Дуже легко говорити, коли в тебе за спиною стоїть сила. Коли такої сили немає, ти виглядаєш немічним. Друге - діалог з населенням, яке залишилось жити на території окупованого Донбасу. Це громадяни України! Від них сьогодні відмовились усі. Але саме вони можуть стати нашими основними союзниками, які потім допоможуть повернути окупований Донбас. Третє - це діалог з Кремлем. Так, на нього треба іти. Адже "підвисає" Нормандський формат, який залежний від політичного календаря у Парижі, Берліні, Вашингтоні. Напівмертвий Мінський формат. Заради порятунку українців із російських тюрем і зупинення гарячої фази війни, на цей діалог треба зважуватись, - говорить Роман Безсмертний.

Як вважає Роман Безсмертний, нині в Україні ніхто не може почуватися безпечно. 

- Нам треба поставити людину у центр. Нам треба поновити відчуття захищеності у людей, - наполягає політик.

Економіка без монополії

Економіка, сформована на монополізмі, ніколи не матиме тенденції до справедливої ціни, до справедливих послуг, до об'єктивних взаємовідносин між продавцем та покупцем, де диктує умови покупець, бо він має гроші. У цьому переконаний Роман Безсмертний. За його словами, Україна нині перебуває в умовах, коли ціну диктує продавець.

- Ще трохи і ми повернемося до ситуації, яка була в радянському магазині, коли продавець кричить на покупця, що той не там став і не те взяв. Монополізм руйнує принцип, коли покупець диктує умови. Причина одна - інститути держави не справляються із цим завданням. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не повинна визначати тариф. Її завдання - ініціювати переговори між продавцем та покупцем, - переконаний Роман Безсмертний.

Вінниця: перше місто, де не сказали про різність українців 

Уже після публічної дискусії Роман Безсмертний розповів журналістам, що Вінниця - перше місто, де він не почув про різність України. 

- Поділля - це центр. Скоріш за все, це і обумовлює таку позицію. І з моєї точки зору, треба подумати над тим, а що має стати основою ідеї Великої України? Для мене все більше стає очевидним, що одна з ключових наших помилок була в тому, що ми довго зволікали із запровадженням другої палати парламенту, яка б забезпечила представництво від регіонів. У результаті відбулась самоізоляція в регіонах. Це дуже небезпечно.

Відтак як політик Роман Безсмертний наголошує на необхідності перезаснування держави і створення нової Конституції. Нинішні інститути держави називає кволими і недіючими. 

- Для мене очевидно, що на перезаснування держави треба йти після президентських та парламентських виборів. Перехідний період має тривати не більше трьох років. За цей час можна підготувати й ухвалити за допомогою Конституції нову модель держави, підготувати кадри та запровадити її. Після цього необхідно проводити перевибори і Президента, і парламенту, і місцевих органів влади. А наступного дня опинитися в новій державі з оновленою політичною та економічною системами.
 


Марина МикитоваКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

312

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

186

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

144

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

142

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...